3 (ne)známé produkty Xiaomi: čtečka, strojek na nudle a kuchyňská váha

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na tři zajímavé produkty Xiaomi (nebo spřízněných značek). Tentokrát to bude kompaktní čtečka elektronických knih, strojek na nudle a chytrá kuchyňská váha.

Xiaomi inkPalm 5 mini – čtečka elektronických knih

Prvním produktem dnešního dílu bude čtečka elektronických knih Xiaomi inkPalm 5 mini. Vyrábí ji společnost InkPalm Technology a Xiaomi ji promovalo na serveru YouPin. Její hlavní devizou má být snadná přenositelnost.

Na přední straně najdeme obrazovku, fungující na bázi elektronického inkoustu. Její velkou výhodou je prakticky nulová spotřeba (energii potřebuje jen k překreslení obsahu) a skvělá čitelnost. Displej s úhlopříčkou 5,2″ nabídne rozlišení 1280 × 720 obrazových bodů, čemuž odpovídá jemnost 284 ppi a poměr stran 16:9.

Xiaomi inkPalm 5 mini - čtečka elektronických knih
Xiaomi inkPalm 5 mini – čtečka elektronických knih

Zařízení váží pouhých 115 gramů a je tenké pouhých 6,9 milimetrů (na výšku měří 143,5 mm, na šířku 76,6 mm). Díky tomu ho lze velmi pohodlně přenášet a snadno se vejde do kapsy. Logo ve spodní části je dotykové tlačítko, přes které je možné vyvolat několik funkcí. K dispozici je například je možnost výběru ze 24 úrovní teploty světla.

Z hlediska technických parametrů čtečka využívá čtyřjádrový procesor, který má k dispozici 1 GB operační paměti. Pro elektronické knihy je k dispozici interní úložiště s kapacitou 32 GB. Pohon zařízení zajišťuje akumulátor s kapacitou 1400 mAh, který lze nabíjet prostřednictvím portu USB-C.

Xiaomi inkPalm 5 mini - čtečka elektronických knih
Xiaomi inkPalm 5 mini – čtečka elektronických knih

Jako operační systém je použít Android ve verzi 8.1 s integrovanými internetovými knihkupectvími Jingdong Reading, Variety Reading, WeChat Reading, Kindle Reading a Handy Reading. Čtečka také podporuje instalaci aplikací třetích stran a možnost importu elektronických knih. K dispozici je pro tyto účely podpora Wi-Fi v pásmu 2,4 a 5,0 GHz a Bluetooth ve verzi 5.0.

Xiaomi inkPalm 5 mini - čtečka elektronických knih
Xiaomi inkPalm 5 mini – čtečka elektronických knih

Čtečka elektronických knih Xiaomi inkPalm 5 mini je aktuálně k dispozici pouze v Číně v rámci crowdfundingové platformy YouPin. Zájemci mohou vybírat mezi šedou a mátově zelenou variantou. Cena je 599 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1980 Kč. Bohužel nepředpokládáme, že by se toto zařízení dostalo i na evropský trh.

Xiaomi Kribee Handheld Big V Fresh Noodle Maker – strojek na nudle

Jako druhý v pořadí tu máme produkt se šíleně dlouhým názvem. Jmenuje se Xiaomi Kribee Handheld Big V Fresh Noodle Maker a jedná se o elektrický strojek na výrobu nudlí, které jsou důležitým prvkem čínské stravovací kultury.

Strojek má umožnit spotřebitelům snadnou výrobu čerstvých domácích nudlí. Design přístroje získal ocenění Red Dot 2021. Díky svému tvaru, odpovídajícímu písmenu V, je praktický, ergonomický a snadno ovladatelný.

Xiaomi Kribee Handheld Big V Fresh Noodle Maker - strojek na nudle
Xiaomi Kribee Handheld Big V Fresh Noodle Maker – strojek na nudle

Princip výroby inspirován starodávnou technologií lisování nudlí, jejímž výsledkem by měly být chutné a jemné těstoviny. Postup začíná smícháním mouky a vody ve správném poměru a důkladným prohnětením ve k tomu určeném sáčku.

Poco F3

Těsto se následně přemístí do nádobky a po stisku tlačítka začnou z přístroje po dobu 15 sekund „vytékat“ nudle. Jedna nádobka pojme až 200 gramů těsta a k dispozici jsou dva nástavce – jeden pro tenké kulaté nudle a druhý pro široké ploché nudle.

Přístroj je lehký, kompaktní a při skladování nezabírá mnoho místa. Nádobka na těsto je odnímatelná a po použití ji lze relativně rychle a snadno vyčistit. Zařízení s rozměry 243,5 × 155 × 77 milimetrů a hmotností 210 gramů je napájeno dvěma bateriemi s kapacitou 1500 mAh.

Strojek na nudle Xiaomi Kribee Handheld Big V Fresh Noodle Maker je aktuálně prodáván na crowdfundingovém serveru YouPin za cenu 199 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 660 korun. O možné dostupnosti na globálním trhu nejsou v tuto chvíli známy žádné informace.

Xiaomi HOTO Smart Kitchen Scale – kuchyňská váha

Do třetice všeho dobrého nás čeká digitální kuchyňská váha Xiaomi HOTO Smart Kitchen Scale. Vyznačuje se stylovým, moderním a minimalistickým designem, jehož dominantou je lesklá, snadno omyvatelná plocha tmavě šedé barvy.

Zařízení s rozměry 181,8 × 168 × 26,8 milimetrů váží jen 342 gramů. Je napájeno třemi mikrotužkovými (AAA) bateriemi, jež by měly stačit až na jeden rok běžného používání. Na boku těla se nachází stříbrný knoflík, kterým lze váhu zapnout.

Váha může zobrazovat hodnoty v gramech, librách, uncích, nebo mililitrech. Dokáže zvážit předměty s hmotností až tří kilogramů, přičemž přesnost vážení je 0,1 gramu. Hodnoty se zobrazují přímo na ploše váhy, kterou prosvítají bílé LED.

V názvu tohoto produktu se nachází slovo „smart“, tedy v překladu „chytrá“. To v tomto případě znamená, že váhu lze propojit s aplikací v mobilním telefonu, do které je možné ukládat naměřené hodnoty. Aplikace také dokáže vypočítat množství kalorií ve vážených potravinách.

Kuchyňská váha Xiaomi HOTO Smart Kitchen Scale je aktuálně k dispozici pouze na platformě YouPin, kde je prodávána za 99 čínských jüanů, tedy asi 330 Kč. O možné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Xiaomi Mi Band 5

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač
3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač

Po týdenní přestávce se vracíme s pokračováním našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes to budou Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: klimatizace, krční masážní přístroj a pračka
3 (ne)známé produkty Xiaomi: klimatizace, krční masážní přístroj a pračka

Máme tu první květnový pátek a s ním také 184. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám týden, co týden představujeme Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: detektor kouře, záchod a chytrý reproduktor
3 (ne)známé produkty Xiaomi: detektor kouře, záchod a chytrý reproduktor

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat nové zajímavé produkty Xiaomi. Dnes se společně Číst dál...

Redmi Note 10
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tomas David
Tomas David
5 měsíců před

Veľmi sa mi páči „Strojek na nudle“. Ako zistím, že strojček bude dostupný na trhu ?

Martin
Martin
5 měsíců před

Inkpalm sa da kupit cez viacero webov do celeho sveta, ale ano oficialne sa v cechach ani na slovensku predavat nebude

4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x