3 (ne)známé produkty Xiaomi: fitness sada, masážní pistole a bezdrátová powerbanka

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat tři produkty Xiaomi, které by vás mohly zajímat. Tentokrát na vás čeká multifunkční domácí fitness sada, masážní pistole a bezdrátová powerbanka.

Xiaomi FED-1302 – multifunkční domácí fitness sada

Téměř každý den překvapuje Xiaomi na své crowdfundingové platformě YouPin novými produkty. Jednou z posledních novinek je multifunkční domácí fitness sada pro posilování Xiaomi FED-1302, kterou vyrábí čínská firma Yiwu Sports.

Úkolem sady je (do jisté míry) nahradit posilovnu – její součástí jsou různé činky pro posilování, ale také další nástroje pro všechny druhy cvičení podle potřeb uživatele. Díky své ergonomii a snadnosti montáže je ideální pro cvičení prakticky všech svalů vašeho těla bez nutnosti opustit dům.

Souprava obsahuje tři tyče, z nichž dvě mají kompaktní velikost, díky které je lze použít pro konvenční činky. Třetí tyč lze prodloužit připevněním zbývajících dvou a vytvořit tak klasickou činku. Součástí balení je sada závaží s hmotnostmi 1, 1,25, 1,5, 2, 2,5 a 3 kg.

Na výběr je celkem z pěti variant – od 10, přes 15, 20, 30, až po 40 kilogramů. V balení nechybí ani dvě rukojeti, s jejichž pomocí si můžete vytvořit činky pro cvičení oběma rukama – takzvané kettlebell.

Xiaomi FED-1302
Xiaomi FED-1302

Multifunkční domácí fitness sada Xiaomi FED-1302 je zatím k dispozici pouze v Číně na crowdfundingové platformě YouPin. Nabízena je v pěti verzích, které se od sebe liší počtem, kombinací a tím i celkovou hmotností závaží. Nabídka a ceny vypadají následovně:

 • 4× 1,0 kg + 4× 1,25 kg = 10 kg za 115 čínských jüanů, tj. cca 410 Kč
 • 4× 1,5 kg + 4× 2,0 kg = 15 kg za 175 čínských jüanů, tj. cca 620 Kč
 • 4× 1,25 kg + 4× 1,5 kg + 4× 2,0 kg = 20 kg za 205 čínských jüanů, tj. cca 730 Kč
 • 4× 1,25 kg + 4× 1,5 kg + 4× 2,0 kg + 4× 2,5 kg = 30 kg za 275 čínských jüanů, tj. cca 980 Kč
 • 4× 1,25 kg + 4× 2,0 kg + 8× 3 kg = 40 kg za 335 čínských jüanů, tj. cca 1200 Kč

Xiaomi Meawon Massage Gun – masážní pistole

Další novinkou právě končícího týdne je poněkud kuriózní masážní pistole Xiaomi Meawon Massage Gun. Jejím cílem je ulevit od všech typů svalových bolestí. Podobný produkt se již v nabídce vyskytoval, ale vyráběla ho firma Yunmai.

Tentokrát je výrobcem společnost Meawon a produkt cílí na sportovce a lidi se svalovými onemocněními. Jeho výkonný motor a pět rychlostí slibují, že zmírní svalovou bolest prakticky celého vašeho těla.

Tělo přístroje je vyrobeno z akrylonitrilbutadienstyrenu (ABS) a hliníku, který je pokryt na omak příjemným měkkým gumovým potahem. K jeho kladům patří relativně kompaktní rozměry a hmotnost 800 gramů, což usnadňuje přenášení a používání.

Základem přístroje je výkonný vibrační motor, schopný dosahovat dle zvoleného režimu rychlosti 1800, 2400, nebo 3200 otáček za minutu. Díky podpoře různých režimů je masážní pistole schopna masírovat i obtížně dostupné vnitřní svalové struktury.

Zařízení není během provozu hlučné – dosahuje hladiny jen 45 decibelů. Součástí balení je sada čtyř nástavců, určených pro různé typy masáží. Přístroj se obejde bez kabelu – jeho provoz zajišťuje baterie, kterou lze dobíjet pomocí nabíjecí základny.

Masážní pistole Xiaomi Meawon Massage Gun je zatím k dispozici pouze v Číně na crowdfundingové platformě YouPin. Zde je nabízena za částku 399 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 1420 českých korun.

Xiaomi Mi Wireless Power Bank – bezdrátová powerbanka

Poslední produkt dnešního přehledu si tento týden odbyl premiéru v Indii a nějakou dobu je již k dostání i na našem trhu, nicméně zatím jsme mu nevěnovali pozornost. Bezdrátová powerbanka Xiaomi Wireless Power Bank vypadá na první pohled jako klasická externí baterie, ale její hlavní devizou je schopnost nabíjet bez drátů.

Xiaomi Mi Wireless Power Bank - bezdrátová powerbanka
Xiaomi Mi Wireless Power Bank – bezdrátová powerbanka

Základem je pochopitelně kvalitní lithium-polymerová baterie s kapacitou 10 000 mAh. Na jedné z kratších hran najdeme čtyři LED, indikující její stav. Dále je připraven jeden port USB-C určený pro nabíjení powerbanky výkonem až 18 wattů a jeden USB-A konektor pro nabíjení zařízení, taktéž s výkonem až 18 wattů (5 V 2,4 A/9 V 2 A/12 V 1,5 A).

Bezdrátová powerbanka Xiaomi Mi Wireless Power Bank
Bezdrátová powerbanka Xiaomi Mi Wireless Power Bank

Nejzásadnějším rozdílem proti většině dostupných powerbank je podpora bezdrátového nabíjení výkonem až 10 wattů. Stačí jen položit telefon, který takový způsob podporuje, na powerbanku, která je z tohoto důvodu opatřena protiskluzovým povrchem.

Bezdrátová powerbanka Xiaomi
Bezdrátová powerbanka Xiaomi

Paralelně lze takto nabíjet dvě zařízení – jedno kabelem přes USB-A a druhé indukčně. Nutno podotknout, že powerbanka podporuje bezdrátový standard Qi, což mimo jiné znamená, že prošla přísnými bezpečnostními testy. Součástí je několik ochranných prvků, které chrání produkt před přepětím, vysokou teplotou a elektrostatickými anomáliemi.

Bezdrátová powerbanka Xiaomi
Bezdrátová powerbanka Xiaomi

Jak jsme uvedli na začátku, bezdrátová powerbanka Xiaomi Mi Wireless Power Bank je již dostupná u některých českých prodejců. Podle Heuréky se její cena pohybuje kolem 1090 korun.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?

4 komentáře: „3 (ne)známé produkty Xiaomi: fitness sada, masážní pistole a bezdrátová powerbanka

 • 21. 3. 2020 (20:42)
  Permalink

  Neví někdo, jak nastavit tmavý režim internetovém prohlížeči MIUI? Pokud to teda jde?

 • 22. 3. 2020 (11:01)
  Permalink

  @Petr Kubeš
  Dobrý den,

  když klepnete na ty tři tečky vpravo nahoře, je v nabídce Noční režim.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 22. 3. 2020 (11:54)
  Permalink

  Dobrý den, o této funkci vím. Tu jsem však nemyslel. Takhle je to tmavé moc. Měl jsem na mysli něco obdobného jako má Microsoft Edge. Ale díky za odpověď.
  Petr

 • 23. 3. 2020 (10:25)
  Permalink

  @Petr Kubeš
  Dobrý den,

  bohužel – nic jiného nastavit nelze 🙁

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.