3 (ne)známé produkty Xiaomi: osobní EKG, mikrovlnka a sportovní hodinky

Před týdnem jsme v pátek udělali prostor recenzi náramku Xiaomi Mi Band 4, takže s jubilejním 100. pokračováním našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi přicházíme až nyní. Tentokrát vám představíme osobní EKG, mikrovlnnou troubu s Wi-Fi konektivitou a odolné sportovní hodinky.

Xiaomi HiPee Smart ECG Wizard – osobní EKG

Prvním produktem dnešního přehledu zamíříme do segmentu, který zažívá nebývalý rozmach – sledování zdraví. Jak už možná správně tušíte z názvu, Xiaomi HiPee Smart ECG Wizard je v podstatě osobní EKG, jehož úkolem je monitorovat srdeční činnost uživatele.

Xiaomi HiPee Smart ECG Wizard - osobní EKG
Xiaomi HiPee Smart ECG Wizard – osobní EKG

Celý proces měření usnadňuje průvodce, který uživateli vysvětlí postup a následně zobrazí výsledek elektrokardiogramu v aplikaci v chytrém telefonu. V podstatě stačí jen položit dva prsty na podložku a chvíli vyčkat na výsledky.

Výsledky lze číst na mobilním telefonu
Výsledky lze číst na mobilním telefonu

Osobní EKG dle výrobce poskytuje monitorování na úrovni zdravotnické techniky a ukládá výsledky pro možné pozdější použití – například pro konzultaci s lékařem. Pokud přístroj detekuje nějakou srdeční vadu nebo abnormalitu, jako je například fibrilace síní, vydá uživateli varování a doporučí vyhledat lékařskou péči.

Osobní EKG
Osobní EKG

Zařízení je poháněno baterií, která by měla vydržet až dva měsíce běžného používání. Před Bluetooth komunikuje s chytrým telefonem, na jehož obrazovce lze ve specializované aplikaci zobrazovat výsledky. Přístroj je kompaktní, váží 33 gramů a s rozměry 87 × 49 × 7 milimetrů se pohodlně vejde například do kabelky.

Osobní EKG se pohodlně vejde například do kabelky

Osobní EKG Xiaomi HiPee Smart ECG Wizard je zatím nabízeno pouze v Číně na crowdfundingové platformě Youpin. Cena je stanovena na 399 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1340 Kč. V tuto chvíli není známo, zda bude přístroj dostupný i globálně.

Xiaomi HiPee Smart ECG Wizard
Xiaomi HiPee Smart ECG Wizard

Xiaomi Mijia Microwave Oven – mikrovlnka s Wi-Fi

V nabídce čínského giganta se objevila nová mikrovlnná trouba Xiaomi Mijia Microwave Oven. Na první pohled se jedná o obyčejnou mikrovlnku, opak je však pravdou – tento přístroj lze připojit k bezdrátové síti standardu 802.11 b/g/n na 2,4 GHz a ovládat z mobilní aplikace.

Xiaomi Mijia Microwave Oven - mikrovlnka s Wi-Fi
Xiaomi Mijia Microwave Oven – mikrovlnka s Wi-Fi

Design této novinky je v souladu se vzhledem dalších produktů chytré domácnosti Xiaomi – je tedy čistý a minimalistický. Mikrovlnná trouba Mijia je k dispozici pouze v bílé barvě a na přední straně jsou kromě displeje dále dva otočné ovladače pro nastavení času a výkonu a dvě dotyková tlačítka pro nastavení různých provozních režimů.

Xiaomi Mijia Microwave Oven
Xiaomi Mijia Microwave Oven

Rozměry přístroje jsou 44,7 × 34,7 × 28,1 centimetrů, váží 10,8 kilogramů a pro potraviny nabízí prostor o objemu 20 litrů. Maximální výkon je 700 wattů, a kromě ohřevu nabízí také obvyklé funkce rozmrazování, grilování a několik specializovaných režimů.

Mikrovlnka s Wi-Fi
Mikrovlnka s Wi-Fi

Kromě možnosti ovládání a sledování z aplikace podporuje Xiaomi Mijia Microwave Oven také virtuálního hlasového asistenta Xiao AI. Ten však zatím existuje pouze v čínštině, takže tato výhoda asi na evropském trhu velký zájem nevzbudí.

Poco X5
Mikrovlnka s Wi-Fi Xiaomi Mijia Microwave Oven

Mikrovlnka Xiaomi Mijia Microwave Oven je nabízena na oficiální čínské stránce Mi.com za cenu 399 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1340 Kč. Ani v tomto případě není známo, jestli bude tento nesporně zajímavý přístroj dostupný i globálně.

Xiaomi C+86 – sportovní hodinky

Do třetice všeho dobrého tu máme novinku právě uplynulého týdne – sportovní hodinky Xiaomi C+86. Hned na začátek je vhodné podotknout, že se nejedná o takzvané „chytré“, ale jde o víceméně klasické hodinky s kvartzovým strojkem Seiko a tradičním ciferníkem.

Xiaomi C+86 - sportovní hodinky
Xiaomi C+86 – sportovní hodinky

Tělo hodinek je vyrobeno z nerezové oceli 316L, která je několikrát leštěna, aby se dosáhlo výsledného vzhledu a vysokého lesku. Ciferník kryje tvrdé minerální sklo, které by mělo zabránit zejména poškození poškrábáním.

U sportovních hodinek jsou důležitou funkcí stopky, pro jejichž fungování jsou uvnitř velkého ciferníku připraveny tři samostatné malé číselníky. Díky nim mohou hodinky fungovat jako multifunkční chronograf, měřící sekundy, minuty a hodiny. Dvě tlačítka na pravé straně hodinek slouží ke spuštění, pozastavení a resetování měření.

Sportovní hodinky Xiaomi C+86
Sportovní hodinky Xiaomi C+86

Stranou pozornosti bychom neměli nechat ani exkluzivní silikonový řemínek a schopnost odolat ponoření do vody do hloubky až třiceti metrů. Jako celek působí Xiaomi C+86 elegantně a zaujmou čistým, ale funkčním designem.

Sportovní náramkové hodinky Xiaomi C+86 byly prozatím oznámeny pouze v Číně. Zatím neexistují žádné zprávy, zda budou dostupné i na jiných trzích. Měly by se objevit na crowdfundingové platformě YouPin za zatím nezveřejněnou cenu.

Xiaomi C+86
Xiaomi C+86

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?
Tipy na nové aplikace #47: Pardubice v mobilu, PoliCzech a iOweather
Tipy na nové aplikace #47: Pardubice v mobilu, PoliCzech a iOweather

Máme tu předposlední únorovou neděli a s ní i 47. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové zajímavé aplikace. Číst dál...

NetTest: ČTÚ vydal novou aplikaci pro měření rychlosti internetu
NetTest - náhled

Nástroj NetTest spustil Český Telekomunikační Úřad již v loňském roce. Až dosud se však jednalo pouze o webovou aplikaci a Číst dál...

Galaxy Unpacked: Co nového Samsung představil?
Galaxy Unpacked 2023

Včera ve večerních hodinách nám Samsung skrze svou akci Galaxy Unpacked odprezentoval hned několik nových zařízení. Bohužel jsme se nedočkali Číst dál...

Xiaomi Redmi Pad

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x