3 (ne)známé produkty Xiaomi: powerbanka, přímotop a dezinfekční lampa

Máme tu 38. pátek roku 2020 a zatímco venku zuří epidemie, my se nenecháme rušit a představíme vám další tři zajímavé nové produkty Xiaomi. Dnes to bude powerbanka s bezdrátovým nabíjením, chytrý elektrický přímotop a dezinfekční lampička, kterou lze zapojit do USB portu.

Xiaomi Mi Wireless Power Bank 30W – powerbanka

Pohybujete se často v místech, kde není k dispozici elektrická zásuvka? Pak takřka určitě řešíte otázku, kde a jak nabít baterii svého mobilního telefonu. Patrně nejjednodušším řešením s nejjistějším výsledkem je powerbanka – přenosná externí baterie.

Na trhu najdete nespočet powerbank, lišících se od sebe fyzickým provedením, kapacitou baterie, vstupním a výstupními porty, nabíjecím výkonem a dostupnými funkcemi. Nová Xiaomi Mi Wireless Power Bank 30W neskrývá své ambice zařadit se mezi nejlepší produkty svého segmentu.

Kromě role klasické powerbanky umí fungovat také jako bezdrátová nabíječka. Díky tomu můžete nabíjet současně chytrý telefon i samotnou powerbanku, nebo nabíjet jeden mobil přes kabel a druhý bezdrátově. Powerbanku lze nabíjet buď výkonem 10 wattů přes pětipinový konektor v dokovací stanici, která je součástí balení, nebo přes obousměrný konektor USB-C výkonem až 18 wattů.

V těle o rozměrech 151,9 × 70,6 × 18,35 milimetrů se skrývá akumulátor s kapacitou 10 000 mAh/37 Wh (nominální kapacita 5 600 mAh), který by měl stačit na jedno až dvě plná nabití telefonu. Stav baterie lze sledovat pomocí sady čtyř LED umístěných na hraně.

Bezdrátová powerbanka
Bezdrátová powerbanka

Telefony, tablety, hodinky a další elektroniku je možné nabíjet buď prostřednictvím USB-C portu výkonem až 30 wattů, přes port USB-A s výkonem 27 wattů, nebo bezdrátově (přiložením na powerbanku) výkonem až 30 wattů. Pokud tedy vaše zařízení podporuje rychlé nabíjení, nebudete s touto powerbankou čekat na doplnění energie zbytečně dlouho.

Bezdrátová powerbanka Xiaomi
Bezdrátová powerbanka Xiaomi

Powerbanka Xiaomi Mi Wireless Power Bank 30W se v tuto chvíli prodává pouze v čínském oficiálním e-shopu Xiaomi, kde je nabízena za 199 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 660 Kč. V tuto chvíli není známo, zda bude dostupná i na globálním trhu, předpokládáme však, že se dříve či později objeví na čínských e-shopech.

Xiaomi Mijia Electric Heater 1S – přímotop

Před necelým rokem (konkrétně v listopadu 2019) představila společnost Xiaomi svůj elektrický přímotop. Nyní přichází na trh s jeho druhou generací, označovanou jako Xiaomi Mijia Electric Heater 1S. Na první pohled vypadá stejně jako první verze, od které se liší především černou barvou.

Rozměry radiátoru jsou 1200 × 126 × 209 milimetrů a na tyto míry má opravdu nízkou hmotnost. Přístroj nabízí tři stupně vytápění: 900 wattů, 1300 wattů, nebo 220 wattů. Díky integrovanému termostatu je schopen udržovat ve svém okolí uživatelem nastavenou teplotu v rozmezí 18 až 28 °C. Přímotop je schopen vytápět místnost s podlahovou plochou až 20 metrů čtverečních.

Kromě režimu rychlého topení zaujme nový přímotop také certifikací IPX4, která deklaruje, že bez úhony přežije postříkání vodou, což z něj činí ideální produkt pro sušení oblečení. Dalším bodem, ve kterém je novinka lepší než první generace, je úroveň spotřeby, která klesla o 37 %.

Poco X3
Xiaomi Mijia Electric Heater 1S - přímotop
Xiaomi Mijia Electric Heater 1S – přímotop

Protože jde o spotřebič, určený pro nasazení v chytré domácnosti, lze Xiaomi Mijia Electric Heater 1S ovládat nejen přes malý kruhový displej v jeho horní části, ale také pomocí aplikace v mobilním telefonu. Z té lze zařízení vzdáleně zapínat a vypínat, nastavovat požadovanou teplotu či naplánovat automatické zapnutí/vypnutí.

Přímotop Xiaomi
Přímotop Xiaomi

Přímotop Xiaomi Mijia Electric Heater 1S je aktuálně k dispozici pouze na čínské crowdfundingové platformě YouPin. Zde je nabízen za akční cenu 599 čínských jüanů, tedy v přepočtu asi 2000 korun. Po zahájení běžného prodeje má stát 699 čínských jüanů, což je asi 2330 Kč.

Xiaomi Youpin 59-second Disinfection Guard – dezinfekční lampička

Do třetice všeho dobrého tu máme další novinku z právě končícího týdne. Jedná se o dezinfekční lampičku Xiaomi Youpin 59-second Disinfection Guard, kterou je možné připojit do USB portu notebooku, počítače či powerbanky.

Osvětlovací těleso se skládá ze dvanácti běžných LED, zajišťujících světlo, a dalších pěti UVC LED, generujících ultrafialové paprsky s vlnovou délkou 260-280 nm.  Ty dokážou proniknout do buněčné membrány a jádra organismů, zničit DNA nebo RNA a zabít jakékoli bakterie.

Tuto funkci lze použít k dezinfekci a sterilizaci nejrůznějších předmětů. Zásadní výhodou proti dezinfekčním prostředkům je skutečnost, že lampa nezatěžuje životní prostředí a odpadové hospodářství žádnými chemickými přípravky.

Proces dezinfekce lze aktivovat na horním dotykovém panelu. Integrovaný infračervený senzor automaticky vypne UV lampu, když pod ní detekuje pohyb. K dispozici jsou čtyři režimy sterilizace: 5 minut, 10 minut, 30 minut nebo 60 minut. Nastavit lze také úroveň jasu normálního světla v 5 stupních.

Podle výrobce je životnost UVC lampy 2000 hodin. Její stojan lze libovolně ohýbat a nastavovat, což také zvyšuje flexibilitu možného použití. Můžete ji například namířit na klávesnici svého notebooku, kterou tak zbavíte virů a bakterií.

Dezinfekční lampička Xiaomi Youpin 59-second Disinfection Guard je aktuálně k dispozici pouze v Číně na platformě YouPin. Zde je nabízena za částku 99 čínských jüanů, tedy v přepočtu přibližně 330 českých korun.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, ventilátor a odpuzovač komárů
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, ventilátor a odpuzovač komárů

Máme tu pátek, a to na blogu XM.cz znamená, že se již po 185. budeme věnovat zajímavým produktům Xiaomi. Dnes Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: detektor kouře, záchod a chytrý reproduktor
3 (ne)známé produkty Xiaomi: detektor kouře, záchod a chytrý reproduktor

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat nové zajímavé produkty Xiaomi. Dnes se společně Číst dál...

Redmi Note 10
3 (ne)známé produkty Xiaomi: čtečka, strojek na nudle a kuchyňská váha
3 (ne)známé produkty Xiaomi: čtečka, strojek na nudle a kuchyňská váha

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na tři zajímavé produkty Xiaomi (nebo spřízněných značek). Číst dál...

Xiaomi Mi 11

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Roman
Roman
1 rok před

K tomu topení – snížení spotřeby o 37%? Při stejném „výkonu“?

Info o vlastníkovi
Info o vlastníkovi
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Ale i tak – to by šlo o „revoluční“ princip konvektoru:-). To se mi prostě nějak nezdá

4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x