3 (ne)známé produkty Xiaomi: robotický vysavač, čistička vzduchu a projektor

Máme tu poslední březnový pátek a s ním i 130. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty Xiaomi. Dnes to budou samé novinky: robotický vysavač, čistička vzduchu a chytrý kompaktní projektor.

Xiaomi Roborock T7 – robotický vysavač

Začneme novinkou právě uplynulého týdne – novým robotickým vysavačem Xiaomi Roborock T7, který si odbyl svou premiéru v pondělí 23. března. Pro Xiaomi ho vyrábí společnost Roborock, která stojí i za dalšími úspěšnými modely robotických vysavačů.

Xiaomi Roborock T7 - robotický vysavač
Xiaomi Roborock T7 – robotický vysavač

Jednou z největších výhod této novinky je schopnost uklidit na jedno nabití plochu až 250 metrů čtverečních. Z hlediska konstrukce je Roborock T7 velice podobný předchozím generacím – rozeznáte ho dle jiného tvaru a rozložení ovládacích tlačítek. Jeho rozměry jsou 353 × 350 × 96,5 milimetrů a váží 3,5 kilogramu.

Robotický vysavač Xiaomi Roborock T7
Robotický vysavač Xiaomi Roborock T7

Vysavač má o čtvrtinu vyšší sací výkon než předchozí modely – konkrétně 2500 pascalů. Přesto je relativně tichý – při provozu dosahuje hlučnosti kolem 67 decibelů. Energii obstarává integrovaný akumulátor s kapacitou 5200 mAh, který stačí na 2,5 hodiny provozu. V případě, že během úklidu začne baterie docházet, vrátí se stroj automaticky na nabíječku. Nabití z 0 na 100 % trvá jen 2,5 hodiny.

Xiaomi Roborock T7
Xiaomi Roborock T7

Chytřejší robotický vysavač

Kromě většího výkonu a snížené spotřeby elektrické energie se nový robotický vysavač chlubí také zcela novým algoritmem RR Mason 7.0. Jeho nová verze počítá trasy ještě rychleji a efektivněji a také se lépe vyhýbá překážkám. Algoritmus je schopen zapamatovat si několik map, díky čemuž může fungovat ve vícepodlažním domě.

Zcela nový algoritmus RR Mason 7.0
Zcela nový algoritmus RR Mason 7.0

Další příjemnou funkcí je možnost nastavení různých programů v závislosti na místnosti. Například: v obývacím pokoji budete chtít vyšší sací výkon a méně vody na vytírání, zatímco třeba v koupelně to bude přesně naopak – méně sání a vlhčí mop pro lepší čištění dlaždic. Přístroj je schopen čistit různé typy podlah, jako je dřevo, keramika, mramor, dlaždice a koberce.

Robotický vysavač
Robotický vysavač

Xiaomi Roborock T7 má dvě nádobky: první s kapacitou 460 ml slouží ke ukládání sesbíraných nečistot a v té druhé s objemem 297 ml je voda k mopování podlah. K přesnému dávkování vody slouží peristaltické čerpadlo – na rozdíl od starších modelů tedy k vlhčení mopu nedochází samospádem. V horní části přístroje najdeme LIDAR, díky kterému vysavač přesně mapuje místnosti a polohu objektů v něm.

Dvě nádržky
Dvě nádržky

Robotický vysavač Xiaomi Roborock T7 je zatím k dispozici pouze v Číně, a to jen pro předobjednání. Prodává se za částku 2899 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 10 060 Kč. Na globální trh půjde novinka pod označením Roborock S7.

Xiaomi Mijia Air Purifier F1 – čistička vzduchu

Další novinkou právě končícího týdne je čistička vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier F1. Ta je proti předchozím generacím chytřejší, má lepší energetickou účinnost a údajně a je schopná neutralizovat chřipkový virus typu H1N1.

Xiaomi Mijia Air Purifier F1 - čistička vzduchu
Xiaomi Mijia Air Purifier F1 – čistička vzduchu

Přístroj bílé barvy ve tvaru věže s rozměry 255 × 255 × 600 milimetrů váží 5,5 kilogramů. Na jeho přední straně se nachází malá černá LCD obrazovka kruhového tvaru. Čistička je schopna „vyprat“ 6600 litrů vzduchu za minutu a hodnota CADR (Clean Air Delivery Rate) je 400 m3/h.

Roborock S5 Max
Kruhový LCD displej
Kruhový LCD displej

Pohon přístroje zajišťuje stejnosměrný motor s výkonem 30 wattů, který produkuje hluk pouze 34,8 decibelů. Díky tomu lze čistit vzduch i v místnostech, které používáte pro spaní. S 360° konstrukci a třívrstvému filtračnímu systému dovede neutralizovat 99,9 % škodlivých látek vyskytujících se ve vzduchu.

Čistička vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier F1
Čistička vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier F1

Jak už to u podobných produktů bývá, také čistička vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier F1 nabízí chytré funkce. Zmínit můžeme například podporu hlasového asistenta XiaoAI, která je však využitelná jen v Číně. Pro nás bude zajímavější integrace s chytrou domácností přes aplikaci Mi Home. Díky ní můžete vypínat a zapínat přístroj a nastavovat parametry čištění i různé automatizace.

Xiaomi Mijia Air Purifier F1
Xiaomi Mijia Air Purifier F1

Prodeje čističky vzduchu Xiaomi Mijia Air Purifier F1 začínají právě dnes – v pátek 27. března. Zpočátku bude dostupná pouze v Číně za cenu 1199 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 4170 českých korun.

Xiaomi Mi Smart Compact Projector – projektor

Do třetice všeho dobrého tu máme další novinku právě uplynulého týdne. Chytrý kompaktní projektor Xiaomi Mi Smart Compact Projector představili v Malajsii společně s novým telefonem střední třídy Redmi Note 9S.

Xiaomi Mi Smart Compact Projector - projektor
Xiaomi Mi Smart Compact Projector – projektor

Jde o skutečně maličké zařízení, na první pohled připomínající bezdrátový reproduktor. Jeho rozměry jsou 150 × 150 × 115 × milimetrů a váží jen 1,3 kilogramu. Projektor promítá obraz v rozlišení 1080p, ale poradí si i s přehráváním 4K videa. Je vybaven dvěma 5W reproduktory, podporuje Dolby Audio, DTS HD a virtuální dvoukanálový prostorový zvuk.

Projektor Xiaomi Mi Smart Compact Projector
Projektor Xiaomi Mi Smart Compact Projector

Zařízení používá čtyřkanálové RGB LED diody s průměrným jasem 500 lumenů, zvládá 85% barevné pokrytí NTSC a je schopné přehrávat obsah HDR. Projektor je navíc vybaven kamerou s vysokou citlivostí, která se používá k automatickému zaostření výstupního obrazu. Uživatel má však k dispozici i ruční ostření.

Projektor
Projektor

Velkolepá podívána

Přístroj může promítat obraz s úhlopříčkou 60 až 120 palců (152 až 304 centimetrů). Výrobce uvádí, že životnost použitých LED je 30 000 hodin. Zařízení je vybaveno procesorem Amlogic T962-X, který má k dispozici 16 GB RAM v modulech DDR3 a 16 GB interního úložiště.

Přístroj může promítat obraz s úhlopříčkou 60 až 120 palců
Přístroj může promítat obraz s úhlopříčkou 60 až 120 palců

Protože jde o chytré zařízení, běží na něm operační systém. V tomto konkrétním případě se jedná o Android 9 Pie v provedení Android TV. K dispozici je také Obchod Google Play, ze kterého lze stahovat a instalovat aplikace.

Xiaomi Mi Smart Compact Projector
Xiaomi Mi Smart Compact Projector

Z hlediska konektivity nabízí Xiaomi Mi Smart Compact Projector 3,5mm konektor typu jack pro připojení sluchátek a porty USB 2.0 a HDMI. Je dodáván s dálkovým ovládáním, jehož součástí je také mikrofon a funkcí Asistenta Google. Z hlediska konektivity musíme zmínit podporu Wi-Fi v pásmu 2,4 a 5,0 GHz.

Konektivita
Konektivita

Kompaktní chytrý projektor se ještě neprodává. Zahájí až 20. dubna internetovém obchodě Lazada, který vlastní Alibaba Group. Jeho cena je stanovena na 1899 malajsijských ringgitů, což je asi 10820 českých korun.

Roborock S5 Max

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?
Roborock S5 Max

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.