9000mAh baterie dodá Xiaomi Mi 6 neuvěřitelnou výdrž

Pokud se uživatelů chytrých telefonů zeptáte, co je na jejich zařízení trápí nejvíc, velmi pravděpodobně dostanete jako nejčastější odpověď výdrž na jedno nabití. Každý totiž chce telefon se specifikacemi, odpovídající velmi výkonnému počítači, který však musí uživit relativně maličká baterie. Poněkud paradoxní je tak trend některých výrobců, kteří kapacitu akumulátoru v posledních generacích snížili. Zpravidla argumentují tím, že nový hardware je nejen výkonnější, ale také energeticky úspornější. Vlajková loď Xiaomi Mi 6 je vybavena akumulátorem s kapacitou 3350 mAh, který je ve své kategorii jedním z největších a je schopen ji při umírněném používání uživit až dva dny. Co byste ale říkali na trojnásobnou výdrž, které lze dosáhnout s 9000mAh baterií?

9000mAh baterie dodá Xiaomi Mi 6 neuvěřitelnou výdrž
9000mAh baterie dodá Xiaomi Mi 6 neuvěřitelnou výdrž

Výhody a nevýhody 9000mAh baterie

Není to výmysl, jak by se na první pohled mohlo možná zdát. Někteří prodejci na webu TaoBao prodávají sadu, se kterou můžete vyměnit původní akumulátor za verzi s trojnásobnou kapacitou. Navíc tedy dostanete 5650 mAh. S ohledem na to, že Xiaomi Mi 6 nemá uživatelsky vyměnitelnou baterii, není celý proces úplně triviální. Je během něj nutné demontovat zadní kryt, vyjmout původní baterii a nahradit je komponentami ze sady. Výrobcem alternativního akumulátoru je dle prodávajícího společnost Sony.

Výsledek je však poněkud rozporuplný. Protože je nový akumulátor rozměrnější, zařízení viditelně přibere v tloušťce a celkový dojem z telefonu rozhodně není takový, jako v případě originálu. Designově sladěný zadní kryt nahradí alternativa, která nám subjektivně připadá méně pohledná. Je tedy na každém, zda obětuje vizáž vlajkové lodě za téměř trojnásobnou výdrž. K dispozici jsou celkem tři varianty: 6000mAh za asi 740 Kč, 7000mAh za 850 Kč a 9000mAh za 1120 Kč.

Pochopitelně musíme upozornit na možná rizika: takto zásadním zásahem do konstrukce telefonu zcela nesporně přijdete o záruku. Navíc je nutné počítat i s dalšími riziky, spočívajícími v použití neoriginálních součástek. Rozhodně je tedy dobré důkladně zvážit, zda za to trojnásobná výdrž na jedno nabití opravdu stojí. Poměrně zajímavou alternativou může být pouzdro s integrovanou baterií, jehož instalace nevyžaduje demontáž původních součástí.

Co říkáte na 9000mAh baterii pro Xiaomi Mi 6?

Zdroje: xiaomitoday.com, taobao.com, xiaomiphone.com, xiaomiphone.com.

Potvrzeno: levný telefon Redmi 7 bude představen příští týden

Ačkoli je Redmi od počátku tohoto roku samostatnou značkou, stále patří pod křídla Xiaomi. Čínský gigant tak rozhoduje o jejím Číst dál...

Chytrý náramek Xiaomi Hey+: lepší výbava za cenu Mi Bandu 3

Chytré náramky jsou aktuálním hitem v segmentu nositelné elektroniky. Xiaomi si na tomto poli vydobylo jméno především díky náramku Mi Číst dál...

Xiaomi Mi Band 4 na fotkách: opravdu bude mít barevný displej?

Ačkoli jsme přesvědčeni o tom, že na představení nové generace chytrého náramku Xiaomi Mi Band 4 si ještě nějaký ten Číst dál...

Chytré hodinky s podporou 150+ sportovních režimů. 24/7 monitoring zdraví a Bluetooth telefonní hovory

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x