Mi Drone
Dobry den!
Obracim se na Vas s prosbou o pomoc. Jsem majitelem Mi Drone 4K, který (zatím) nemate v nabídce. Jsem s dronem a značkou Xiaomi velmi spokojen az na jednu drobnost. Dron si před letem stahuje mapy bezletových zon. První problem je, ze stahovana mapa neodpovida zcela realnym bezletovym zonam v CR a tak ukazuje zony kde nejsou a naopak nektera letiste zcela opomiji. Druhym problémem je, ze pokud se v této zone nachazite, neumozni ani start motoru natoz let. A to ani v modu indoor letani (o který mi především jde). V blizkosti mého bydliste (cca 5 km – nachazim se asi 100m od hranice bezletove zony) je male soukrome letiste s minimálním provozem parašutistického klubu. Není problem získat pisemne povoleni k letani s drone v ramci mych potreb a to primo od vedeni jejich letoveho provozu. Problemem je zruseni restrikci, které ma dron nastavene. Dle mych informaci to jini vyrobci (DJI,..) resi vytvorenim individuelniho firmware po dodani podkladu (povoleni k letu, SN dronu,…) Ma otázka zni, zda jste schopni toto take zaridit nebo pripadne poskytnout kontakt primo na Vaseho dodavatele nebo výrobce, kam bych se s timto problémem mohl obrátit. Komunikace v Aj, Nj, není problem. Dekuji za Vase vyjadreni.
Dobrý den,
jenom se chci zeptat, zda se Vám to podařilo nějak vyřídit, řeším teď ten samý problém. Děkuji
Dobry den!
Ceske zastoupeni Xiaomi nepomuze v tomto smeru vubec. Tam jde pouze o obchod a dalsi podpora nebo snaha o ni je nulova. Vse jsem proto resil primo s vyrobcem. Ziskal jsem svoleni s letanim v „bezletove zone“ ktera dle legislativy CR ani bezletovou zonou neni, zaslal s overenim me osoby vyrobci a v poradi druhem update NoFlyZone mi byla bezletova zona zmensena pro potreby meho letani. Od te doby zcela bez problemu. Zalezitost byla vyresena bez financni investice, ale cele to trvalo temer 3 mesice (komunikace + cekani na hromadny update… Preji hodne stesti s vyrizovanim. Hezky den JR
Nemá CE a používá pro komunikaci frekvenční spektrum které není v ČR a asi v celé EU který volně k použití.
Zdravím. Jak dostanu fotky z dronu nebo z aplikace ? Nevidím nikde možnost sdílení nebo uložení přímo do galerie telefonu. Díky, Martin. Drone mini.
Dobrý den,
bohužel tento dron nemáme v nabídce, takže s ním nemám žádné zkušenosti. Každopádně dle tohoto videa se fotky a videa stahují do telefonu v rámci aplikace k dronu. Je to tam i zběžně předvedeno.
Karel Kilián

