50 tipů a triků pro MIUI 8, které by měl každý znát

Systém MIUI je mezi uživateli velice oblíbený díky své jednoduchosti, modernímu designu i velké míře přizpůsobení. V dnešním článku si představíme 50 tipů a triků pro MIUI 8, které by měl každý uživatel Xiaomi telefonu znát.

Domácí a zamykací obrazovka

1) Svítilna na zamykací obrazovce

K rozsvícení svítilny nemusíte odemykat mobilní telefon, stačí pouze na zamykací obrazovce podržet tlačítko Domů, čímž dojde na krátký moment k rozsvícení svítilny. Pokud chcete spustit svítilnu trvale, postačí podržet tlačítko domů a následně stisknout tlačítko napájení. Pro vypnutí postačí opětovně stisknout tlačítko napájení.

MIUI-8-tipy-triky-svitilna

2) Nastavení hlavní obrazovky

Pokud chcete nastavit jednu z domácích obrazovek jako hlavní, stačí položit na displej tři prsty a přiblížit je tahem po displeji k sobě. Následně můžete ikonou domečku nastavit domácí obrazovku.

3) Přidání Widgetů a dalších obrazovek

Pro přidání Widgetů na plochu či vytvoření dalších obrazovek stačí položit na displej dva prsty a přiblížit je tahem po displeji k sobě. V tomto režimu lze také měnit tapetu či efekty plochy.

4) Změna hodin na domácí obrazovce

Po přechodu do režimu úprav domácí obrazovky (viz bod 3) je možné změnit design hodin kliknutím na ikonu v pravém horním rohu.

5) Vytvoření složky

Pro vytvoření složky stačí prst podržet na jedné ikoně a přetáhnout ji na jinou. Název složky lze měnit, stejně tak pořadí položek v nich.

6) Seřazení ikon zatřesením

Stačí na vybranou plochu přiložit dva prsty a přitáhnout je k sobě. Následně už stačí jen telefonem v ruce zatřást a ikony se samy zarovnají.

7) Rychlé vyhledávání v telefonu

Na domácí obrazovce táhněte prstem směrem odspodu vzhůru. Do následného okna stačí začít psát název aplikace či třeba kontaktu a telefon vše rychle vyhledá.

8) Rychlá aktivace fotoaparátu

Pro spuštění fotoaparátu stačí zmáčknout tlačítko napájení a na zamykací obrazovce přejet prstem zprava doleva.

9) Funkce ovládání jednou rukou

Pro zmenšení plochy displeje pro snazší ovládání jednou rukou stačí přejet zleva doprava či naopak po senzorových tlačítkách. Můžete si vybrat také velikost úhlopříčky. Pro návrat zpět stačí kliknout prstem mimo vyznačenou plochu displeje.

xiaomi-aktualizace-6-12-5

10) Zobrazení náhledu běžících aplikací

Pro zobrazení náhledu běžících aplikací stačí uchopit ikony aplikací.

11) Rychlý přístup k běžícím aplikacím

Na obrazovce běžících aplikací (stisk tlačítka pro multitasking) stačí podržet prst na křížku pro ukončení aplikací, čímž se dostanete bleskově k informacím o běžících či stažených aplikací v telefonu.

Kontakty a volání

12) Poznámky a připomenutí k zmeškanému hovoru

Ke každému zmeškanému volání je možné přidat poznámku a také upozornění, abyste zavolali zpět. Stačí přejít do záznamu hovorů, kliknout na šipku vedle zmeškaného hovoru, následně Historie a podržet prst na zmeškaném volání. Na následující volbě zvolte Přidat poznámku a napište libovolný text. Pod třemi ikonami v pravém horním rohu lze též aktivovat připomenutí.

13) QR kód kontaktu

Každý kontakt ve vašem adresáři má svůj QR kód. Tento kód můžete ukázat jiným uživatelům telefonu, kteří jej mohou načíst a rychle si uložit informace o daném kontaktu. Tento způsob je nejrychlejší pro předávání kontaktů jiným uživatelům.

14) Rychlé vytočení posledního kontaktu

Pro rychlé vytočení posledního kontaktu stačí spustit aplikaci telefon a dvakrát kliknout na zelenou ikonu telefonu.

Fotoaparát a multimédia

15) Vytvoření více fotografií najednou

Pro zachycení rychlé sekvence snímků stačí podržet tlačítko spouště v aplikaci Fotoaparátu.

16) Změna expozice při fotografování

Během fotografování můžete v reálném čase měnit hodnotu expozice. Stačí položit prst na místo, kam chcete, aby telefon zaostřil, a následně táhnout prstem směrem vzhůru či dolů pro změnu expozice snímku.

17) Odhad věku přední kamerou

Aplikace Fotoaparát dokáže odhadnout věk a pohlaví uživatele na snímku. Stačí spustit aplikaci Fotoaparát, přepnout na přední kameru a zamířit na obličej. Aplikace v reálném čase odhaduje věk a pohlaví.

18) Plovoucí tlačítko fotoaparátu

Pokud táhneme prstem po tlačítku spouště fotoaparátu směrem vzhůru, na displeji se objeví plovoucí tlačítko, které můžete libovolně umístit a po tapnutí se pořídí fotografie.

MIUI-8-fotoaparat-tlacitkio-1

19) Tajná alba

Pro vytvoření tajného alba stačí vybrat několik fotografií (podržet na jedné prst a následně označit více fotografií) a zvolit možnost Tajné album. Následně je nutné vytvořit bezpečnostní gesto, kterým budou alba ochráněna. Pro následné zobrazení tajných alb je nutné v aplikaci Galerie v sekci Alba táhnout prstem směrem odshora dolů.

20) Řazení obrázků a videí v galerii

Pro zobrazení možnosti řazení obrázků a videí v galerii stačí přejít do vybrané složky (například Screenshot či Fotoaparát) a táhnout prstem odshora dolů. Následně lze vybrat řazení podle názvu, data i velikosti, a to vzestupně i sestupně.

21) Rychlé nastavení vyzvánění z hrající písničky

V aplikaci Hudba klikněte na ikonu 3 teček pod obrázkem alba skladby a vyberte možnost Nastavit jako vyzvánění. V této sekci můžete spustit také časovač nebo měnit efekty zvuku.

Notifikační lišta

22) Změna podoby notifikační lišty

Novější verze MIUI umožňují spojit notifikační lištu a přepínače do jedné obrazovky. Toto nastavení můžete změnit v Nastavení – Notifikace – Rozložení přepínačů, kde lze zvolit možnost Kombinované nebo Oddělené.

23) Trvalé skrytí notifikací určité aplikace

Pokud si nepřejete dostávat upozornění od určité aplikace, stačí na notifikaci podržet a odškrtnout Povolit upozornění (platí v případě použití oddělené notifikační lišty) nebo v případě kombinované notifikační lišty táhnout na notifikace směrem zprava doleva a zvolit ikonu zákazu.

24) Dvojitý tah prstu pro více informací v notifikaci

Systém Android má vcelku povedenou správu notifikací, které se řadí v notifikační liště a v MIUI V8 se i zjeví jako bublina. V notifikační liště toho najdeme spoustu, standardně jsou ale jen zobrazeny názvy notifikací (třeba předmět e-mailu). To ale neznamená, že by toho notifikace nedokázala prozradit více i bez otevření aplikace, ke které patří. Stačí na tuto notifikaci položit dva prsty a táhnout směrem dolů. Zjeví se ihned více informací – třeba i zmíněný text e-mailu.

25) Změna pořadí přepínačů

V sekci Notifikace v Nastavení a následně Pozice přepínačů lze měnit pořadí jednotlivých zástupců v notifikační liště.

Kalendář

26) Rychlý přístup k určitému datu

Pokud se chcete v kalendáři podívat na určitý den, nemusíte jej listovat ručně. Stačí v menu pod třemi tečkami zvolit možnost Přejít na datum a vybrat si.

Poznámky

27) Změna barvy poznámky nebo její upozornění

V otevřené poznámce je možné pomocí ikony tří teček v pravém horním rohu měnit její barevné pozadí nebo nastavit notifikace, kdy se má připomenout.

Aplikace

28) Ochrana aplikací heslem

Pokud chcete nějakou aplikaci ochránit heslem či gestem, přejděte do NastaveníZámek aplikace. Zde nastavte způsob ověření a zvolte aplikace, které chcete tímto způsobem ochránit.

29) Použití kompasu

MIUI má předinstalovanou aplikaci kompas. Při běžném držení telefonu jsou zobrazeny údaje a informace o vašem směru. Pokud telefon nakloníte směrem k obličeji, aktivuje se zadní kamera a informace jsou promítány skrze obraz v reálném čase.

30) Sdílení stránek QR kódem

Pokud chcete někomu sdílet odkaz webové stránky, můžete v předinstalovaném prohlížeči zvolit možnost sdílení QR kódem. Stačí kliknout do adresního řádku a vybrat možnost QR kód.

31) Rychlé označení či smazání e-mailu

V předinstalovaném e-mailovém klientu stačí na vybrané zprávě táhnout prstem doleva pro rychlé označení zprávy hvězdičkou nebo smazání, případně doprava pro označení zprávy jako přečteno.

32) Rychlá aktualizace počasí

Pro rychlou aktualizaci informací o počasí stačí spustit aplikaci Počasí a táhnout prstem od horního okraje ke spodnímu.

33) Detailní informace o zařízení

Stačí přejít do NastaveníInformace o zařízení a opakovaně poklepat na Interní paměť (cca 5x). Zjeví se 4 volby, které vám prozradí užitečné informace – pokročilé info o telefonu, o W-Fi síti, baterii či třeba spouštěných aplikacích.

34) Nastavení delšího stisku tlačítek

Systém MIUI umožňuje nastavit další funkce pod dlouhý stisk senzorových tlačítek. K tomuto natavení se dostanete v sekci Další nastavení – Tlačítka. Zde můžete nastavit například zobrazení posledních spuštěných aplikací, ukončit současnou aplikaci nebo zobrazení menu. Měnit lze i délka stisku.

35) Sdílení přístupu k Wi-Fi pro další zařízení

Pokud jste připojeni k určité Wi-Fi síti a neznáte už její heslo, můžete ji i přesto sdílet s dalším telefonem Xiaomi. Stačí v seznamu WiFi sítí kliknout na název připojené sítě a druhým telefonem naskenovat QR kód.

36) Druhý profil

Systém MIUI 8 umožňuje využívat v telefony dva oddělené prostory díky funkci Druhý profil. Mobilní telefon se pak chová jako dva rozdílné telefony – v každém profilu lze mít svoje nastavení, data i aplikace. Tuto funkci lze aktivovat skrze NastaveníDruhý profil.

37) Klonování aplikací

Systém MIUI 8 dokáže klonovat aplikace, tedy možnost používat stejnou aplikaci se dvěma různými účty. To provedete v sekci Nastavení aplikacíKlonované aplikace. Zde si stačí vybrat, kterou aplikaci chcete naklonovat. Na základní obrazovce bude zobrazena daná aplikace dvakrát, ale vždy s jinou ikonou.

38) Plovoucí tlačítko na domácí obrazovce

Pokud vlastníte Xiaomi Mi MIX či Xiaomi Mi Max s velkým displejem, může pro vás být užitečné plovoucí tlačítko se základními funkcemi telefonu. To lze aktivovat v nastavení v části Další nastaveníDotykový asistent.

39) Aktivace režimu pro čtení

Při čtení za slabšího osvětlení jsou oči více namáhány. Novější telefony Xiaomi disponují funkcí Režim čtení, který dokáže odfiltrovat modré světlo, které způsobuje únavu očí. Tato funkce nemusí fungovat na všech telefonech Xiaomi.

40) Kontrola hardwaru

Pokud vytočíte číslo * # * # 6484 # * # *, dostanete se do aplikace Kontrola hardwaru. Zde můžete otestovat základní funkce telefonu a případně odhalit HW závadu. Jednotlivé testy se mohou u různých modelů Redmi lišit.

41) Automatické nahrávání volání

Všechny telefony Xiaomi umí v základu nahrávat telefonní hovory. Standardně stačí zahájit hovor a stisknout ikonu nahrávání. Můžete však nahrávání hovorů nastavit automaticky, a to jak pro všechna čísla, tak jen pro předem definovaná. Stačí spustit aplikaci pro volání (ikona telefonu na ploše), stisknout tlačítko pro menu Nastavení a dále Nahrávání hovorů. Zde můžete aktivovat automatické nahrávání a definovat také čísla a kontakty.

42) Snímek celé webové stránky

Pokud chcete uložit do obrázku celou webovou stránku a ne jen její výřez, který se vejde na displej, stačí použít předinstalovaný prohlížeč. Otevřete vybranou stránku, stiskněte najednou tlačítka snížení hlasitosti + ovládání napájení, čímž vytvoříte snímek obrazovky. Následně klikněte na ikonku snímku v pravém horním rohu a zvolte Dlouhý.

43) Kalkulačka s převodem měn a dalšími funkcemi

Kalkulačku v mobilním telefonu používáme opravdu často – je totiž vždy po ruce. Věděli jste ale, že ta v MIUI V8 neslouží pouze k jednoduchému počítání, ale zvládne toho mnohem více? Tak třeba převádět měny, jednotky různých veličin i vypočítat hypotéku. Stačí v aplikaci Kalkulačka kliknout na ikonku v levém horním rohu a vybrat si, co chcete spočítat/převést.

44) Jiný budík na Vaše narozeniny

V aplikaci hodin lze nastavit vyzvánění „Happy Birthday“ na místo běžného v den, kdy máte narozeniny. To lze nastavit přímo v aplikaci hodiny – BudíkVíce nastaveníUpozornění na narozeniny.

45) Dětský režim

Díky dětskému režimu můžete definovat, které aplikace mohou vaše děti po aktivování režimu používat. Lze také nastavit, aby nešlo z telefonu odesílat SMS zprávy. Tento režim je chráněn vaším heslem.

46) Časovač odeslání SMS zprávy

Pokud chcete načasovat, aby se SMS odeslala až v určité datum či čas, můžete využít jednoduchý časovač. Stačí při psaní zprávy stisknout ikonu + v levém části vedle textu zprávy a vybrat Časovač.

47) Rychlost sítě v notifikační liště

Pro zobrazení rychlosti přenosu dat v notifikační liště přejděte do NastaveníNotifikaceZobrazovat rychlost připojení.

48) Ukazatel baterie jako linka nad notifikační lištou

Pro změnu ukazatele baterie přejděte do NastaveníNotifikaceStyl ikony baterieLinka nad notifikační lištou.

49) Jak zakázat přístup na internet vybraným aplikacím?

Pokud potřebujete zakázat přístup skrze mobilní data nebo Wi-Fi pouze určitým aplikacím, můžete tak provést v aplikaci OptimalizaceSpotřeba datPravidla.

50) Test připojení k internetu

Pokud potřebujete otestovat své připojení k internetu přes mobilní data či Wi-Fi, můžete tak učinit v aplikaci OptimalizaceSpotřeba dat – ikona nastavení – Diagnostika sítě. Lze také prohlížet, které aplikaci stahují data z internetu.

51) Tovární nastavení aplikace Fotoaparát

Pro vymazání všech nastavení v aplikaci fotoaparát stačí podržet přibližně dvě sekundy tlačítko pro nabídku a v dalším menu stisknout volbu Obnovit tovární nastavení.

52) Jak udělat zpomalené video?

V aplikaci Fotoaparát přejděte do režimu natáčení videa, klikněte na tlačítko Režimy a vyberte požadovaný režim. Natáčení zpomaleného či rychlého videa lze ukončit stejnojmenným tlačítkem.

73 komentářů: „50 tipů a triků pro MIUI 8, které by měl každý znát

 • 23. 2. 2017 (18:06)
  Permalink

  väčšinu užitočných funkcii ste aj tak vynechali napr sú 4 spôsoby ako spraviť Screenshoty jeden z nich je podiahnutie troma prstami smerom nadol, ďalej sa dá rýchlo spustiť kamera na zamknutom mobile ked stlačíťe 2x volume down a 1x up , možnosť zmeniť štýl odomykania mobilu aj na štýl starého miui5 ktorý potom aj može meniť funkcie na odomykacej obrazovke … 🙂

 • 23. 2. 2017 (18:12)
  Permalink

  mimochodom niekolko funkcii ako vyhladavacia lišta alebo skratka na vyhladavanie je dostupná jedine na CZ/SK rom ktora sa líši od global ktorá sa dáva zariadení preto by ste tam mohli dať aj upozornenie na to 🙂

 • 21. 3. 2017 (23:10)
  Permalink

  Vyhledávací lišta mi funguje i na anglickém rozhraní, takže neni to asi vždy pravda.

 • 14. 5. 2017 (13:55)
  Permalink

  Dotykovy asistent je i u meho mi4,tydenni aktualizace .

 • 19. 6. 2017 (14:38)
  Permalink

  Dá se u Redmi 4a nějak deaktivovat mikrofon pro telekonference? Jde mi o to, aby ostatní účastníky nerušily ruchy v mém okolí. Předtím jsem měl Smart Ultra VF a tam na to byla ikona hned vedle ikony pro hlasitý odposlech… Díky

 • 19. 7. 2017 (21:32)
  Permalink

  Ano na globální ROM u redmi 4x vyhledávání aplikací bohužel nefunguje.

 • 23. 7. 2017 (21:18)
  Permalink

  Jde kontrola HW i deaktivovat?Pouzil jsem ji na test gps a ted se opakovane spousti…

 • 29. 7. 2017 (10:24)
  Permalink

  Mám Xiaomi redmi 4A a mám problém že nejde nastavit pořádně červená barva na display a i při focení barva je spíš trochu do zelena než červená,diky

 • 29. 7. 2017 (12:38)
  Permalink

  Mám xaiomi redmi 3s u videa mám jen jeden režim a to zrychlený,zpomalený chybí.Jde to nastavit?

 • 8. 8. 2017 (22:23)
  Permalink

  Dobrý den. Mám problém načíst kontakty. Jde mi odesílat sms příjmat hovor, vytočit číslo, ale nemám seznam kontaktu a ani mi nejde číslo uložit do seznamu. poradíte? Děkuji

 • 11. 8. 2017 (14:35)
  Permalink

  Dobrý den! Chtěl bych se zeptat jak se mění pořadí písniček, protože mi to nejde. Děkuji

 • 16. 8. 2017 (18:58)
  Permalink

  Vie mi niekto poradiť ako zmením podsvietenie navigačních tlačidiel na Xiaomi Redmi Note 4?

 • 21. 8. 2017 (10:45)
  Permalink

  Ať se snažím, jak.chci, nemůžu najít, jak nastavit změnu vzhledu hodin…pomůže někdo?

 • 23. 8. 2017 (19:07)
  Permalink

  Poradí mi někdo jak nastavit aby se mi při zamčené obrazovce nevypínalo internetové rádio? Díky

 • 2. 9. 2017 (10:38)
  Permalink

  poklepání a uzamykací obrazovce spustí hudební přehrávač 🙂

 • 2. 9. 2017 (14:55)
  Permalink

  Chtěla bych se na něco zeptat. Mám telefon xiaomi redmi 4a. V liště jsem měla hudbu a chtěla jsem ji vymazat a tak jsem to odtáhla do leva a dala jsem skrýt. Teď bych to ale chtěla dát zpět, jenže nevím jak.

 • 4. 9. 2017 (17:48)
  Permalink

  Dobry den, piradi mi iekto ako zoradit prijate spravy pidla datumu? V nastaveni sprav mam zapnute zobrazenie podla datumu, no nefunguje to. Dakujem

 • 10. 9. 2017 (14:23)
  Permalink

  Dobrý den! Děkuji za všechny informace, ale nenašla jsem tu, která mně zajímá 🙁 V kalendáři si napíšu událost a potřebuji, abych určitém čase dostala upozornění. Zvolím si zvuk upozornění, napíšu datum, čas a název události, ale v daném čase mi nepřijde žádné upozornění. Prosím o radu. Předem moc děkuji!!!

 • 14. 9. 2017 (3:35)
  Permalink

  Zdravim.Na Redmi note 4 sa da aj v telefonnom zozname spravit oblubena skupina?? a ak áno,ako??diky

 • 21. 9. 2017 (18:52)
  Permalink

  Prosím jak odemknu tel, když jsem zapomněla gesto na obrazovce?

 • 2. 10. 2017 (8:37)
  Permalink

  Kde najdu v telefomu Redmi 4X čtečku kodů? díky Jana

 • 9. 10. 2017 (14:00)
  Permalink

  Čtečka kódů je součástí aplikace Skener.

 • 22. 10. 2017 (14:27)
  Permalink

  Dobry den mam xiaomi redmi 4X odinstaloval jsem výchozí miui prohlížeč jak ho obnovím?.Díky za rady
  MIUI verze 8.5.2.0

 • 30. 10. 2017 (10:02)
  Permalink

  Dobrý den mám xiaomi redmi 4a a nemohu zde najít dětský režim. Vím, že jsem ho měla, ale teď ho nemohu najít. Prosím poraďte. Děkuji

 • 3. 11. 2017 (21:38)
  Permalink

  Mám ten samý problém. Redmi 4a a dětský režim jsem tam měla. Teď ho nemohu nikde najít. Zmizel??? Prosím o radu. Díky. Jana.

 • 8. 11. 2017 (15:26)
  Permalink

  Dobrý den, prosím o radu která se týká barvy podlkadu u kontaktů. U různých kontaktu jsou různá zelená,fialová, oranžová a modrá. Jaký mají význam ?

 • 19. 11. 2017 (22:23)
  Permalink

  Dobry vecer, jakym zpusobem lze nastavit aplikace, aby sly vyuzit v obou prostorech ?

 • 2. 12. 2017 (13:42)
  Permalink

  Dobrý deň! Skôr je to otázočka. Kúpil som si redmi note 4x 4g/64gb a chcem sa opýtať na ikonku v hornom stavom riadku v tvare piatich bodiek vedľa ikonky baterie. Čo označuje.

 • 13. 12. 2017 (7:12)
  Permalink

  Jak se prosím přihlásím k PC přes USB.

 • 27. 12. 2017 (14:51)
  Permalink

  Zdravím, potiahneme zhora, ukáže sa nám USB nabíjanie a tam sú potom ďalšie možnosti… 🙂

 • 27. 12. 2017 (14:53)
  Permalink

  Prosím, ako pridáme kontakty medzi obľúbené? Pri kontakte je srdiečko, ale nereaguje na dotyk, nejako som to predtým robila, ale už mi to nejde, niečo je zle. Vďaka.

 • 29. 12. 2017 (4:45)
  Permalink

  Prosím vás nevíte jak jinak zrušit dětský režim? Zapomněla jsem gesto a teď se vůbec nikam nedostanu. Nevíte jak to mám udělat? Předem díky za případnou odpověď

 • 30. 12. 2017 (12:01)
  Permalink

  Kdyz mi nekdo vola, blika mi vzadu blesk. Neprisla jsem na to jak to vypnout. Mam xiaomi redmi 4x. Dekuji za radu.

 • 28. 1. 2018 (6:35)
  Permalink

  Mám stejný problém jako Hanka. Redmi 4x Při příchozích hovorech bliká blesk a vážně nevím co s tím. Předem moc děkuji za radu.

 • 31. 1. 2018 (18:49)
  Permalink

  Prosím o radu kde nastavit tel. Zazvoní a okamžitě se přijme hovor, ale 1 zazvoneni není v kapse ani slyšet tak se mi sice všichni hned dovolají ale nikdo se mnou nemluvi?děkuji
  Potřebuji delší zazvoneni aby se sám hovor nepřijal.

 • 21. 3. 2018 (22:49)
  Permalink

  potreboval bych poradit dal jsem telefon do továrního nastavení a bohuzel jsem zapomněl heslo od účtu dá se to nejak změnit ?nebo to nejak obejit dekuji předem za radu

 • 23. 3. 2018 (8:50)
  Permalink

  V predchádzajúcom mobile Huawei som mala možnosť nastaviť časové ohraničenie prehrávania hudby alebo hovoreného slova. Je takáto možnosť a ako ju nastaviť na Redmi4?

 • 5. 4. 2018 (22:38)
  Permalink

  Dobry den mam dotaz jestli je nejaka aplikace neco jako NOLED co ukaze zmeskane sms hovory atd. Na cerne obrazovce. Dekuji

 • 6. 4. 2018 (13:28)
  Permalink

  dobrý den, chcem sa spýtat pri telefone xiaomi redmi note 5a.
  Píšem sms alebo na fb chat, urobím nechtiac dvojklik a obrazovka sami velmi zväčší.dost to prekáža

 • 8. 4. 2018 (15:23)
  Permalink

  NÁVOD NA VYPNUTIE BLIKANIA PRI PRICHÁDZAJÚCOM HOVORE:

  Mám Xiaomi Redmi 4x. A vypnutie blesku pri prichádzajúcom hovore ide tak, že pojdete do nastavení, dáte systémové splikácie, potom dáte Telefón, a potom zas Prichádzajúci hovor. Tam máte nastavenie BLIKAŤ POČAS ZVONENIA. Vypnete.

 • 15. 4. 2018 (21:34)
  Permalink

  Dobrý den.
  Prosím o radu. Mám Xiaomi Mi A1 a nemohu psát SMS (nezobrazí se mě klávesnice) a text mohu uvádět pouze hlasově. Hlasovou nabídku potřebuji zrušit.
  Díky za info.

 • 19. 4. 2018 (12:05)
  Permalink

  ako skryjem navigacny panel ?nechcem mat rezim cely display ale dalo sa to skryt len uz neviem najst kde som to robila dakujem za rychli odpoved
  mam model xiaomi redmi 5

 • 1. 5. 2018 (15:02)
  Permalink

  Dobrý den, jak to udělat, aby se po odemčení zobrazovala přímo hlavní obrazovka a nemuselo se swipnout nahoru? 4X. Moc díky.

 • 26. 5. 2018 (19:55)
  Permalink

  Dobry den,jak nastavim u xiaomi redmi 5 plus to,ze kdyz mi prijde sms,tak aby se na displeji objevil pouze odesilatel sms a ne text sms. Dekuji.

 • 30. 5. 2018 (14:09)
  Permalink

  Keď rýchlo 3 krát kliknem tak sa mi priblíži obrazovka poraďte mi ako to vypnem

 • 4. 6. 2018 (12:59)
  Permalink

  Zdravím, jak hledat v kalendáři v událostech fulltextem? A nelze při zobrazení měsíce měsíce někde zapnout na začátku řádků týdnů číslo týdne?

 • 4. 6. 2018 (13:04)
  Permalink

  Pardon, tak na hledání fulltextem v kalendáři jsem už přišel-musím se přepnout z měsíc/týden/den do „události“ a tam lze hledat… Tak kdyby někdo věděl to číslo týdne. Jo a je to Redmi Note 4 64GB, Android 7.0 NRD90M, MUI 9.5.9.0.

 • 5. 6. 2018 (11:03)
  Permalink

  Dobrý den,
  Jak dostanu na plochu „Přímou zprávu kontaktu“ u mobilu Xiaomi Redmi 5 Plus, 4GB/64GB s Androidem 7.1.2
  Díky

 • 22. 7. 2018 (22:35)
  Permalink

  Dobrý večer proč mi nejde propojit xaomi redmi note přes USB k počítači? Po aktualizaci už mi to nejde může někdo prosím poradit? Děkuji

 • 25. 7. 2018 (9:32)
  Permalink

  PŘIPOJENÍ MOBILU K POČÍTAČI.

  Asi před týdnem jsem koupil u společnosti VODAFONE smartphone XIAOMI REDMI 5A.Nejdříve jsem chtěl stáhnout písničky a filmy z PC do mobilu,všude se píše,že tam není nic a já to zjistil taky.Když jsem na NETu četl a četl o jiných telefonech,tak jsem se dověděl a samozřejmě vyzkoušel.Pokus- omyl.Když jsem kontaktoval společnost,tak měli řečí a hlavně umí hezký den,tak jsem se dozvěděl,že se to dočtu v návodu.Ten je na dvě věci,že je v angličtině,to nevadí.Kromě vložení SIMek a SD karty a věci od EU tam není nic,co bych si nenašel na NETu.Tedy postup :
  1.spárovat mobil s PC a připojit k PC
  2.Na obrazovce s ikonama ( je tam kalendář a správce souborů,atd.) prstem shora dolů a je tam :
  a) nabíjení zařízení přes USB nebo USB na přenos souborů
  b) zvolte přenos souborů
  c) a když v PC kliknete na mobil objeví se
  d) interní sdílené úložiště ( to je mobil a jeho soubory – nemazat ) a jako mě SD karta Sandisk

  A to je vše přátelé,chtěl jsem ho vyměnit,ale nedám,nemá to čtečku otisků,ale je to můj první smartphone od firmy XIAOMI,které tímto děkuji.Odkaz si ukládám a až se něco dovím,píšu sem.Omlouvám se,že nemám obrázky,zatím to neumím,ale už umím stáhnout věci z kompu. Zatím. [email protected]

 • 6. 9. 2018 (10:51)
  Permalink

  Mám nový Redmi S2 a pri volaní sa volaným nezobrazuje moje číslo, len ukazuje súkromné číslo. Ako si nastaviť viditeľnosť môjho telefónneho číla?

 • 25. 11. 2018 (14:58)
  Permalink

  Dobrý den, prosím o radu jak opravit aplikaci „kalendář“. Fungovala normálně a znenadání při pokusu o otevření píše „Aplikace kalendář bohužel přestala pracovat“. Při pokusu o její aktualizaci mi to píše totéž. Po vypnutí a zapnutí telefonu … totéž, po aktualizaci MIUI 8 … totéž. Poradil by někdo, jak to opravit ? Díky

 • 26. 11. 2018 (10:11)
  Permalink

  Dobrý den,

  podívejte se do nastavení aplikace (přes systémové nastavení). Předpokládám, že aplikaci chybí právo přístupu ke kontaktům.

  Karel Kilián

 • 2. 12. 2018 (21:13)
  Permalink

  Koukám na fotky a jsou mi nějak povědomé:) Autor musí bydlet někde v bytě nade mnou:)

 • 3. 12. 2018 (7:52)
  Permalink

  Dobrý den,

  no, jestli u Vás v domě bydlí Honza Dolejš, pak určitě ano 🙂

  Karel Kilián

 • 26. 12. 2018 (20:12)
  Permalink

  Pořad mi chybí dvě věci na telefonu
  1. Nastavení velikostí klasesnice
  2. Nastroj vrátit MIUI na drivější verzi.(ať si uživatel zvolí sám ktera je pro nej lepší)
  Teď mam MIUI 10.1 Předchozí verze se mi zdála lepší.

 • 27. 12. 2018 (8:25)
  Permalink

  Dobrý den,

  1 – nelze. Ale můžete si nainstalovat jinou klávesnici. V Obchodě Play jich je nespočet, některé změnu velikosti podporují.
  2 – bohužel takový nástroj neexistuje. Ani v zájmu výrobce není, aby mu telefony zůstávaly na staré verzi systému.

  Karel Kilián

 • 30. 12. 2018 (12:03)
  Permalink

  V MI 8 a MIUI 10 vůbec nemám kolonku Nastavení – Notifikace. Proč se nezobrazuje? A proč se nezobrazuje ikona, když mám nastavený budík na buzení??

 • 9. 1. 2019 (9:50)
  Permalink

  1) REDMI 6 sám od sebe volá. Např. leží na stole, nikdo u něj není a najednou bez vnějšího podnětu zavolá na jiné číslo. Jedním z těchto čísel je shodou okolností další ze skupiny rodina. Jedná se o vadu? Jak to odstranit?
  2) Čas od času se bez vnějšího podnětu zapne obrazovka a po malé chvilce opět zhasne. Opět – je to vada telefonu? Jak ji odstranit?
  Děkuji za rady.

 • 10. 1. 2019 (7:03)
  Permalink

  @Jiří Kidora
  Dobrý den,

  no, k problému 1, to rozhodně není normální chování. Určitě bych telefon doporučil resetovat do továrního nastavení.
  To občasné rozsvícení mohou způsobovat notifikace, čili to je v pořádku.

  Karel Kilián

 • 22. 1. 2019 (8:35)
  Permalink

  Mám nový telefon Remi6 .Jak vypnout radio?

 • 22. 1. 2019 (14:47)
  Permalink

  @Zdenek
  Dobrý den,

  nejsem si jistý, nač se ptáte. Máte na mysli aplikaci FM Rádio?

  Karel Kilián

 • 26. 1. 2019 (10:08)
  Permalink

  zdravím, mám nový Redmi Note 6 Pro a chcem sa spýtať, či sa dá nejako zmeniť rozloženie navigačných tlačidiel na spodnej lište. predtým som mal mobil Huawei a tam bolo tlačidlo späť v lavo a teraz ho mám v pravo. ďakujem.

 • 27. 1. 2019 (21:17)
  Permalink

  @jojco
  Dobrý den,

  pokud se nemýlím, tak to bohužel pod MIUI přehodit nelze.

  Karel Kilián

 • 29. 1. 2019 (13:10)
  Permalink

  Dobrý deň

  Mám Redmi s3 MIUI Global 10.2
  1. Ako nastaviť lokalizáciu miesta na počasie (u jestvujúcej aplikácie v telefone), u starších MIUI to išlo, teraz nie
  2. Ako nastaviť dennú tapetu, predtým to išlo teraz nie.

  ďakujem

 • 29. 1. 2019 (15:16)
  Permalink

  @jojco

  V MIUI to jde. Akorát je to schované v nastavení „Zobrazení na celou obrazovku“, kde je pak dole přepínač „Zrcadlově otočená tlačítka“.

 • 30. 1. 2019 (7:13)
  Permalink

  @Vlado
  Dobrý den,

  1. nerozumím přesně otázce? Co potřebujete nastavit?
  2. podržet prst na kterémkoli volném místě domovské obrazovky a u dolní hrany se pak objeví tři tlačítka – jedno z nich je Tapety.

  Karel Kilián

 • 30. 1. 2019 (15:33)
  Permalink

  1. Lokalizácia. Chcem aby mi ukazovalo počasie na tom mieste, kde sa nachádzam. Trebárs KE, PO, BA a pod. Predtým v aplikácii počasie bola ikona lokalizovať, teraz tam nie je.
  2. Dennú tapetu som myslel uzamykaciu, aby to menilo vždy inú, tak ako to fungovalo, nie je v nastavení možnosť voľby.

  Ďakujem Vlado

 • 30. 1. 2019 (18:44)
  Permalink

  Dobrý den,

  1. v aplikaci Počasí je v levé dolní části tlačítko +. Přes něj můžete přidat město, ale jak klepnete na vyhledávací pole, můžete zvolit Určit polohu.
  2. když půjdete podle toho postupu, co jsem psal, tak v okamžiku, kdy si vyberete tapetu a zvolíte Použít, nabídne Vám systém, zda ji chcete použít na domovskou, nebo zamykací obrazovku, nebo na obě.

  Karel Kilián

 • 7. 4. 2019 (17:55)
  Permalink

  Aktualizace firmwaru.
  Bude k dispozici aktualizace firmwaru pro Xiaomi Redmi 4X pro příjem signálů z navigace Galileo?

 • 9. 7. 2019 (21:43)
  Permalink

  Dobry den mám redmi s2 4/64 a tvrdili mi že má hlasový asistent můžete mi poradit kde ho najdu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.