Amazfit BIP Lite 1S: levné chytré hodinky se 30denní výdrží, GPS a NFC

Společnost Huami dnes představí své nové chytré hodinky Amazfit BIP Lite 1S. Jejich silnou stránkou má být nadprůměrná výdrž baterie na jedno nabití, dosahující údajně až 30 dnů. Jak naznačuje název, půjde o novou verzi oblíbených hodinek Amazfit BIP Lite.

Huami pro vyrábí pro Xiaomi celou řadu produktů – mimo jiné například chytrý náramek Mi Band 4, který v českém e-shopu prodáváme za 777 Kč a na slovenském za 28 eur. Tento náramek jsme také podrobně recenzovali a zaujal nás nejen dlouhou výdrží, ale i barevným AMOLED displejem a příznivou cenou.

Amazfit BIP Lite 1S

Oficiální představení se odehraje až v průběhu dnešního dne, takže v tuto chvíli se z hlediska informací můžeme spolehnout jen na propagační letáky a kusé informace. Na první pohled je evidentní, že hodinky Amazfit BIP Lite 1S budou mít displej čtvercového tvaru s 2,5D zakřiveným sklem a na jedné z hran je k dispozici jediné mechanické tlačítko.

Amazfit BIP Lite 1S levné chytré hodinky se 30denní výdrží
Amazfit BIP Lite 1S levné chytré hodinky se 30denní výdrží

Další, co z obrázků plyne, jsou přinejmenším dvě barevné varianty – černá a bílá. Barva se přitom týká nejen samotného těla hodinek, ale také silikonového řemínku, který bude s největší pravděpodobností vyměnitelný. Hodinky mají být odolné vůči vodě a prachu dle standardu IP68, což znamená, že přežijí i delší ponoření do vody.

Nové chytré hodinky
Nové chytré hodinky

Absolutně nejzajímavějším parametrem je výdrž baterie na jedno nabití, která má dosahovat až třiceti dnů. Svůj podíl na tom má mít mimo jiný úsporný displej. Dle neoficiálních zpráv mají hodinky disponovat elektronickým kompasem a senzorem tlaku vzduchu, reklamní letáky pak zmiňují přítomnost GPS a NFC.

Nejen pro sportovce

Primární funkcí nových hodinek Amazfit BIP Lite 1S bude měření sportovních aktivit – zejména těch venkovních. Pochopitelně ale nebudou chybět další obvyklé schopnosti, jako je zobrazování notifikací nebo možnost rychlého odemykání telefonů Xiaomi.

Leták deklaruje přítomnost GPS
Leták deklaruje přítomnost GPS

Z hlediska funkcí pochopitelně nebude chybět obligátní funkce krokoměru a počítání překonané vzdálenosti i spálených kalorií. Na výchozím ciferníku bude zobrazován aktuální datum a čas a počet kroků. Předpokládáme však, že ciferníky bude možné měnit.

Překvapením je NFC
Překvapením je NFC

Na konkrétní podrobnosti si budeme muset počkat až do oficiálního oznámení. Každopádně hodinky vypadají rozhodně zajímavě, takže jsme zvědavi, jaká bude jejich cena. Předpokládáme, že by měly být dostupné i na našem trhu.

Co říkáte na tyto hodinky?

Zdroje: gizmochina.com, gadgetsandwearables.com.

Amazfit GTS 2: nové chytré hodinky se čtvercovým ciferníkem
Amazfit GTS 2: nové chytré hodinky se čtvercovým ciferníkem

V úterý 22. září se v Číně odehrála další premiéra - byly představeny nové hodinky Amazfit GTR2 a Amazfit GTS Číst dál...

Hodinky Amazfit neupozorňují na příchozí hovor. Kde je problém?
Hodinky Amazfit neupozorňují na příchozí hovor. Kde je problém?

Nejen v naší Poradně se koncem minulého týdne začali ozývat uživatelé, kterým hodinky Amazfit takřka z ničeho nic přestaly upozorňovat Číst dál...

Chytré hodinky Amazfit Bip U nabízejí mnoho funkcí za příznivou cenu
Chytré hodinky Amazfit Bip U nabízejí mnoho funkcí za příznivou cenu

V pátek 16. října začíná v Indii prodej nových chytrých hodinek Amazfit Bip U. Vyrábí je společnost Huami, a kromě Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Michal
Michal
10 měsíců před

NFC China only ?

Platby
Platby
10 měsíců před

Bude se moci hodinkama platit???Tuto informaci jsem zde postradal!

Amazfit Bip
10 měsíců před

Vlastním jíž 2.roky hodinky Huami Amazfit Bip a jsem s nimi naprosto spokojen. Pouze jsem vyměnil gumový řemínek za kožený. Výdrž hodinek je za normálního provozu 35.dni. Při použití GPS při jízdě na kole 1-2 hod. denně se výdrž zkracuje na 10-14 dnů. Viditelnost displeje na přímém slunci je výborná. Za asi 1200 Kč koupeno v Číně skvělá volba. NFC mě nějak netrápí. G

Anonymní
Anonymní
9 měsíců před

Dobrý den, také jsem jinde četl, že nfc bude pouze pro Čínu. Škoda….

Jan
Jan
7 měsíců před

Dobrý den.
Prodávají se vůbec někde tyto hodinky? Nenašel jsem je v nabídce v žádném obchodě.

10
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x