Aplikace Amazfit změnila název na Zepp. Co to znamená?

Koncem srpna proběhla aktualizace mobilní aplikace Amazfit pro Android a iOS. Jejím výsledkem byla změna ikony/loga a názvu – Amazfit od té doby není Amazfit, ale Zepp. Zdaleka přitom nejde jen o aplikaci – změny se podle prvních zpráv měly dotknou celé značky.

Amazfit byla a je značka, kterou čínská firma Huami používá pro část svých produktů, určených pro segment nositelné elektroniky. Zejména se jednalo o chytré hodinky, počínaje nejlevnějšími Amazfit Bip, přes Amazfit Verge, až po Amazfit Stratos 3 či Amazfit GTR.

Jak je to s Amazfit a Zepp

O tom, že by se značka Amazfit měla změnit, se v kuloárech šuškalo již několik týdnů. Pro zasvěcené se tedy nejednalo o žádné velké překvapení. Otázkou bylo především to, zda značka Amazfit tímto krokem zcela zmizí, nebo jestli bude v nějaké formě existovat dál.

Nakonec situace vykrystalizovala tak, že Amazfit a Zepp budou fungovat jako dvě značky, což oficiálně potvrdilo i samotné Huami. Každá bude zaměřená na jinou část zákazníků a každá má mít své vlastní odlišné produkty. Zepp tedy nenahrazuje Amazfit, ale obě značky budou společně koexistovat.

Zatímco Amazfit se nadále bude zaměřovat na širokou zákaznickou obec, nová značka bude cílit do sportovního segmentu. To vyplývá ze skutečnosti, že původní firma Zepp, kterou Huami koupilo, vlastní celou řadu patentů na sportovní technologie, které jsou nepochybně vyspělejší než stávající technologie Huami.

Huami a Xiaomi

Na tomto místě je vhodné připomenout, že ačkoli se hodinky Amazfit často prodávaly pod označením „Xiaomi Amazfit“, ve skutečnosti se jedná o produkty firmy Huami, která s Xiaomi spolupracuje. Asi nejznámějším produktem tohoto čínského výrobce je náramek Mi Band, který Xiaomi prodává pod svou značkou.

Nové hodinky Zepp
Nové hodinky Zepp

Huami již představilo pod novou značkou dvojici nových chytrých hodinek – Zepp E Circle a Zepp E Square. Vedle obvyklých funkcí nabídnou také měření hladiny kyslíku v krvi, díky čemuž poskytnou sportovcům podrobnější údaje o jejich aktivitách. V budoucnu budou pod značkou Zepp vyráběny další nové nositelné produkty společnosti Huami.

Zepp je zcela nová produktová řada vytvořená nově založeným týmem. Dle oficiálního vyjádření míří primárně na běžné spotřebitele, kteří se starají o své zdraví a pohodu, zatímco Amazfit se zaměřuje na mladší demografické skupiny tím, že „představuje image značky, která kombinuje trendy s proaktivitou k osobnímu zdraví“.

Co říkáte na tento krok Huami?

Zdroje: xiaomist.com, gizmochina.com, portaltele.com.ua.

Xiaomi Mi Band 5
Amazfit ZenBuds: špunty do uší s aktivním potlačením hluku
Amazfit ZenBuds: špunty do uší s aktivním potlačením hluku

Společnost Amazfit, která pro Xiaomi vyrábí chytré hodinky, přichází na trh s dalším zajímavým produktem. Jmenuje se Amazfit ZenBuds a Číst dál...

Amazfit GTR 2: nové chytré hodinky s kruhovým ciferníkem
Amazfit GTR 2: nové chytré hodinky s kruhovým ciferníkem

V úterý 22. září se v Číně odehrála další premiéra - byly představeny nové hodinky Amazfit GTR 2 a Amazfit Číst dál...

Amazfit GTS 2: nové chytré hodinky se čtvercovým ciferníkem
Amazfit GTS 2: nové chytré hodinky se čtvercovým ciferníkem

V úterý 22. září se v Číně odehrála další premiéra - byly představeny nové hodinky Amazfit GTR2 a Amazfit GTS Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
34 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Petr
5 měsíců před

Po vyfocení snímku se mi v galerii ukazují fotky rozmazané, nebo mi píše že je soubor poškozen a vůbec se nezobrazí.. Takhle mi to začlo blbnout s novou aktualizaci, nevíte prosím co s tím…

Děkuji
Petr

ajne
ajne
5 měsíců před

Já tomu říkám, že v tom dělají bordel. Mám Amazfit Pace, je to starší model, ale jsem s nimi spokojen. Bylo to hezky Amazfit hodinky – Amazfit aplikace. Teď je to Zepp, což je navíc úplně de*ilní název. A pro jistotu tomu v rámci přechodu přidali bug, že v notifikační liště na telefonu se mi píše neustále „Hodinky nejsou připojeny“, i když korektně jsou. Vím to jistě, chodí mi notifikace. Dřív to bylo v pohodě.

Petr
Petr
5 měsíců před

Po změně aplikace Amazfit na Zepp a po aktualizaci stále nic nefunguje. Hodinky Amazfit T-Rex. Stále se zobrazuje QR Kód a nelze hodinky spárovat a ani aplikace hodinky nevidí. Vše bylo opakovaně zkoušeno i restart????

Mirek Horák
Mirek Horák
Odpovědět  Karel Kilián
5 měsíců před

Dobrý den, řeším identický problém ( bohužel nejsem sám ).
Jedná se o to že se hodinky mají dvě verze China a Global. Většina lidí má ze zahraničí verzi Chinese a tam nelze nahrát Global FW!!!

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/amazfit-t-rex-current-firmware-t4089957/page3#post83498835

Aktuálně řeším se servisem v ČR XM.cz
Uvidíme jestli se jim podaří dohrát alespoň Anglický jazyk, jinak je to na vyhození!!!

Mirek Horák

Jarda
Jarda
5 měsíců před

Po změně aplikace z Amazfitu na Zepp, hodinky místo cca standardních 27 dní výdrže, se vybíjejí daleko rychleji a to se stejným nastavením. Takže jeden z důvodů proč jsem hodinky kupoval je pryč.

Jiri
Jiri
5 měsíců před

Zdravím já jen mám telefon Huawei P40 lite a teď jsem si koupil xiaomi t Rex hodinky při zapnutí mi na hodinkách naskočí qr code při vyfocení lze aplikaci stáhnout jen z Google play a to telefon nepodporuje prosím o radu dekuji

MICHAELA
MICHAELA
4 měsíců před

Dobrý den, dostal ajsem Amazfit GS a mám iphone 6S spárováno vše ale řádné notifikace mi nejdou na telefon, kromě vyzvánění. všude to mám puštěné, hodinky i mobil mnohokrát restartovaný. někdo nějaký nápad prosím? fungují vubec ty notifikace s iphonem?

Roman
Roman
4 měsíců před

Po změně aplikace z Amazfitu na Zepp, hodinky místo cca standardních 27 dní výdrže, se vybíjejí daleko rychleji a to se stejným nastavením. Také se mi na hodinkách při příchozím hovoru většinou zobrazí jen číslo volajícího. Je pár vyjímek z celého mého seznamu kontaktů, že se objeví i jméno a to cca v poměru 450/5. Příchozí SMSky se vyjma Komerční banky nezobrazují vůbec a hodinky ani nevibrují.
Děkuji za radu, co mám pro to udělat, aby to chodilo jako dříve.
Roman

Roman
Roman
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý den,
dle Vaší rady, po vykonání všech doporučených operací, vše fungovalo, jak má, ale pouze 24 hodin. Nyní se mi zobrazuje příchozí hovor vč. kontaktu, dle seznamu v telefonu, ale SMSky se stále nezobrazují. Zkusil jsem hodinky odpárovat a znovu spárovat, ale to nepomohlo.

Nicky
Nicky
1 měsíc před

Dobrý den, jak plně využít vse, co mi na hodinky GTR nabízí aplikace Zepp? Mam tam třeba EKG, glukoza v krvi, svalova hmota, hodnota stresu atd a nefunguje mi to. Děkuji

Michaela
Michaela
1 měsíc před

Dobrý den,

vlastním hodinky Amazfit Pace, dokud nesla aplikace jméno Amazfit, bylo vše v pořádku. Po tom, co se aktualizovala a přejmenovala na Zepp, párování trvá a nakonec se ani nespárují. Aktivity musím exportovat z hodinek ručně, kroky, spánek apod. se mi ani nesynchronizují. Aplikace je svým způsobem tedy k ničemu.

Myslíte, že pomůže viz návody níže dát hodinky do továrního nastavení, nebo bude problém jinde? Případně je nějaká jiná aplikace, se kterou se budu moct spojit?

Děkuji za odpověď a s pozdravem
Michaela

Jana
Jana
26 dní před

Dobrý den,prosím vás,přečetla jsem si všechny možné rady ohledně nastaveni.mam aplikaci zepp,telefon Samsung A51,hodinky xiaomi amazfit gtr42mm,na hodinky mi chodí upozornění jen prichozi hovory.zadne SMS,messenger,whatsapp.zkusila jsem odinstalovat,dat tovární nastaveni,povolila jsem vše.ale nic.dekuji za radu.

Rici
Rici
13 dní před

Dobrý den,nemáte tušení jak v aplikaci zepp změním údaje pro PAI ? Zadal jsem špatně údaje a nevím jak je změnit .díky

Last edited 13 dní před by Rici
Rici
Rici
Odpovědět  Karel Kilián
13 dní před

Na začátku to po vás chce údaje, věk pak info o tréninku atd .a z toho to vypočítalo kondiční věk a ty počáteční údaje jsem žádal spatne .

Rici
Rici
Odpovědět  Karel Kilián
9 dní před

Nene to ne,jedná se vyloženě o ikonu PAI v aplikaci když na ni kliknete poprvé co ji chcete používat chce to po vás nějaké vstupní údaje ohledně věku a jak se zadychate při cvičení atd. které výplnite a poté vám napíše vás kondiční věk je…. .tak hledám jak změnit ty vstupní údaje

Eliška Žižková
Eliška Žižková
12 dní před

Dobrý den, mohu se zeptat, jaký je rozdíl mezi aplikací Mi fit a Zepp? Děkuji, Žižková

Eliška Žižková
Eliška Žižková
Odpovědět  Karel Kilián
11 dní před

Mockrát děkuji za rychlou odpověď.

34
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x