Chystaný Redmi K20 deklasoval konkurenci. Představí ho už příští týden

V posledních týdnech se stále častěji objevují informace o připravované vlajkové lodi značky Redmi. Z benchmarku to vypadá, že chystaný Redmi K20 překoná veškerou konkurenci. Premiéra proběhne už příští týden.

Redmi K20 má mít podobný hardware, jako letošní vlajková loď Xiaomi Mi 9, kterou v našem e-shopu pořídíte za cenu začínající na senzačních 12 390 korunách. Neoficiální výsledky v renomovaném benchmarku naznačují, že půjde o pořádně „našlapaný“ telefon.

Chystaný Redmi K20 exceluje

Minulý týden vystavil šéf Redmi Lu Weibing snímek obrazovky, podle kterého Redmi K20 prošel testem v benchmarku AnTuTu. Výsledné skóre 458 754 bodů působí doslova impozantně. Zejména srovnáme-li ho s podobně vybavenou konkurencí, včetně té z „mateřské stáje“ Xiaomi.

Chystaný Redmi K20 v benchmarku AnTuTu
Chystaný Redmi K20 v benchmarku AnTuTu

Výsledek je to možná až překvapivý, neboť chystaný Redmi K20 má stejný procesor Qualcomm Snapdragon 855, jako Xiaomi Mi 9. Vlajková loď Xiaomi přitom v tomtéž testu získává kolem 371 tisíc bodů – například v naší recenzi jsme naměřili průměrný výsledek 369 007 bodů.

Redmi K20 má nabídnout stejně velkou operační paměť a úložiště. Je tedy poměrně zásadní otázkou, jakým způsobem se připravované novince povedlo dosáhnout skoro o čtvrtinu vyššího výkonu. Nesmíme však zapomenout na fakt, že se nejednalo o nezávislé měření a může jít jen o snahu přitáhnout mediální pozornost.

Premiéra v úterý 28. května

Dnes ráno čínský výrobce oficiálně oznámil, že Redmi K20 bude mít premiéru v Pekingu v úterý 28. května ve 14 hodin místního času. Podle dosavadních zvěstí by měly být představeny přinejmenším dva modely: základní Redmi K20 a blíže nespecifikovaným způsobem vylepšený Redmi K20 Pro.

Redmi K20 bude mít premiéru v Pekingu v úterý 28. května ve 14 hodin
Redmi K20 bude mít premiéru v Pekingu v úterý 28. května ve 14 hodin

Některé zahraniční zdroje také spekulují o tom, že by se Redmi K20 mohl stát základem druhé generace telefonů značky Pocophone. Konkrétně se mluví o Poco F2, nicméně samotný výrobce zatím ponechává tato tvrzení bez komentáře.

Podle předpokladů bude Redmi K20 konkurovat zařízením Honor 20 a Honor 20 Pro, jejichž oficiální oznámení se očekává v blízké budoucnosti. Technické specifikace i výsledky benchmarku naznačují, že by se mohlo jednat o skutečného „zabijáka vlajkových lodí“.

Těšíte se na chystaný Redmi K20?

Zdroje: china-review.com.ua, portaltele.com.ua, gizchina.com, mobiltelefon.ru, gizmochina.com, china-review.com.ua, 4pda.ru, mobiltelefon.ru, hi-tech.mail.ru.

Roborock S5 Max

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.