Čím se liší koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 od minulé generace?

V pondělí 26. července představilo čínské Xiaomi pět nových produktů, jež budou dostupné na globálním trhu. Jedním z nich je elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 a vyvstává celkem logická otázka: čím se liší od předchozích generací?

Nebudeme chodit kolem horké kaše a hned v úvodu prozradíme, že od Mi Electric Scooter 2 se novinka liší především vyšším výkonem, díky kterému by měla vyjet svahy se stoupáním až 16 %. Dále nabízí vylepšený mechanismus skládání, kotoučovou brzdu s dvoupístkovým třmenem a novou černo-modrou barvu.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Elektrický motor, který Mi Electric Scooter 3 pohání, je schopen dosahovat maximálního výkonu až 600 wattů. To odpovídá hodnotě, kterou se chlubila „Pro“ verze elektrické koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2.

Motor s vyšším výkonem
Motor s vyšším výkonem

Koloběžka je robustní, ale současně i velmi lehká. Její rám je vyroben z vysoce odolné hliníkové slitiny letecké třídy 6 a je vybavená pohodlnějšími pneumatikami. Celková hmotnost je pouhých 13,2 kg, takže se snadno přenáší, pokud například při cestách městem budete chtít využít MHD.

"<yoastmark

Co se nemění, je maximální rychlost, která je stále omezená na 25 km/h, což je dáno platnou legislativou. Maximální teoretický dojezd je až 30 kilometrů, ovšem tato hodnota platí pouze za pevně daných podmínek v režimu Eco. Lze předpokládat, že v režimech s vyšší maximální rychlostí bude reálný dojezd o něco menší.

Vylepšená kolobrnda

Nechybí systém rekuperace kinetické energie (KERS; Kinetic Energy Recovery System), který dokáže přeměnit energii při brzdění či jízdě na volnoběh na elektřinu. Tu pak vrací do akumulátoru koloběžky a prodlužuje tak její dojezd.

"Koloběžka

Pomocí tlačítka lze volit jeden ze tří režimů jízdy. Při jízdě v místech, kde se pohybuje více lidí, můžete zvolit režim chůze s rychlostí omezenou na 5 km/h. Pro běžné pojížďky je určen Standardní režim (D) s maximem 20 km/h. Nejvyšší rychlosti 25 km/h pak můžete dosáhnout ve Sportovním režimu (S).

Sledujte nás na Telegramu
Vylepšený displej
Vylepšený displej

Inovovaný je u tohoto modelu také displej, který je lépe integrovaný a dříve rozdělené plochy obrazovky jsou spojeny do jednoho celku. Díky tomu působí vizuálně čistším dojmem a nabízí také lepší přehlednost zobrazovaných údajů.

Lepší ochrana baterie

Výrobce se u tohoto modelu zaměřil na důkladnou ochranu baterie, která tentokrát kapacitu 7650 mAh, respektive 275 Wh. Nechybí ochrany proti zkratu, přepětí, přebíjení, vysokému proudu či přehřátí. Dle deklarace by baterie měla zvládnout 500 nabíjecích cyklů, aniž by její kapacita klesla pod 70 %.

"<yoastmark

Akumulátory však nejvíce trpí, když je vybijete „příliš hluboko“, a právě sem míří další vylepšení: pokud je úroveň nabití nižší než 30 % a koloběžka není zapnutá po dobu přibližně 10 po sobě jdoucích dnů, baterie přejde do režimu spánku, aby se prodloužila její životnost.

"<yoastmark

Samozřejmě nechybí prvky pro bezpečnou jízdu v silničním provozu. Koloběžka je proto vybavena předním světlem bílé barvy a zadním světlem s červeným svitem. Na každém boku jsou pak dvě oranžové odrazky.

Dostupnost Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Součástí vylepšené bezpečnosti je také nová zadní kotoučová brzda s dvoupístkovým třmenem pro větší stabilitu. Nová brzda nabízí účinné brzdění s rychlou odezvou a prodlužuje životnost brzdových destiček.

Koloběžku Xiaomi Mi Electric Scooter 3 lze pochopitelně přes Bluetooth spárovat s mobilní aplikací Mi Home. Přes ní pak je možné provádět aktualizace firmwaru a zamykání nebo odemykání koloběžky. Můžete si také kdykoli zobrazit údaje o jízdě, různé statistiky a upravit personalizovaná nastavení.

Propojení s mobilní aplikací
Propojení s mobilní aplikací

Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 bude dostupná ve dvou barevných provedeních: šedém s oranžovými prvky a černém s modrými prvky. Doporučená maloobchodní cena je 449 eur, což je v přepočtu přibližně 11 450 Kč.

Dvě barevná provedení
Dvě barevná provedení

Zaujala vás elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3?

Servis XM.cz

Zdroje: mi.com.

Údajný Xiaomi Mi Mix 2S se objevil v benchmarku AnTuTu

Již nějaký pátek kolují zvěsti o údajném telefonu Xiaomi Mi Mix 2S. Přesto byla zahraniční média k těmto informacím poměrně Číst dál...

Expresní servis zařízení Xiaomi zdarma v rámci letní promo akce

Potřebujete opravit svůj chytrý telefon, ale nemůžete si dovolit čekat? Pak je ideální čas vyzkoušet náš expresní servis! Proč právě Číst dál...

Nová vysílačka Xiaomi Walkie-Talkie 3 má dosah přes 5000 kilometrů
Nová vysílačka Xiaomi Walkie-Talkie 3 má dosah přes 5000 kilometrů

V portfoliu Xiaomi prakticky neustále přibývají nové produkty. Jednou z aktuálních novinek je vysílačka Xiaomi Walkie-Talkie 3 s dosahem přes Číst dál...

Apple AirPonds Pro 2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Filip
Filip
1 rok před

Ahoj, nevíte zda je tento rok v plánu i pro verze třetí generace? Díky

2
0
Napište nám svůj komentář!x