bordel-v-mobilu-po-aktualizaci-miui-14

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi Notebordel-v-mobilu-po-aktualizaci-miui-14
Jaroslav zeptal se před 2 měsíce

Zdravím. Musel jsem z důvodů jedné nefunkčnosti sluchátek udělat tovární nastavení. Vše proběho v pohodě i když jsem tu závadu sice neodstranil, ale mobil fungoval v pohodě i se bšema nastaveníma které jsem si tam nastavil. Totální bordel  v mobilu Xiaomi redmi note 10 PRO po aktualizaci MIUI 14. Zmizela snad většina nastavení v mobilu a i nastvení různých aplikací. Měl jsem nastavená různá zvuková oznámení aplikací abych  rozeznal kdo a odkad z jaké aplikace volá. Whatsapp, sms, Viber atd. Po aktualizaci mě všechna přednastavení oznámení zmizela a teď mě třeba Whatsapp začne oznamovat psím štěkotem a jiné aplikace také jinými zvuky. Měl jsem zaplacené aplikace z Google play, například budík Alarm Clock Xtreme. Teď ta aplikace hlásí chybu a píše něco v angličtině na celou stránku a nespustí se. A s ním ještě 3 jiné zakoupené aplikace. A to jsem nevyzkoušel všecjny aplikace které mám v mobilu.Pokud nainstaluji tyto aplikace z obchodu play ale jako nezaplacené ale omezené, tak fungují. Proč je teda kupuji, když mě to namrví jedna zpackaná aktualizace. A další třeba tapety atd atd. Prostě si to udělalao co chce bez mého souhlasu.A nevím ještě na co narazím dále.

5 Odpovědi
Peter odpověděl před 2 měsíce

Zdravím, bohužiaľ je to tak.
Pokiaľ človek má ešte nový mobil neupravený na svoj obraz a je nútený si ho hodiť do ,,Tov.nastavenia,, tak mu to je jedno.
Ale ak má mobil nastavený podľa svojich predstáv a ešte tam má kopu kúpených apk. tak je to ,,O DRŽKU,, a po resete do Tov.nastavenia má iba oči pre plač a hodiny nastavovania (času) sú úplne zbytočné. Aj keď má všetko zálohované tak sa mu všetko rozhádže. Peniaze ber šľak…
Bránil som sa tomu aj ja a najradšej by som mobil po nahodení do továrenského módu predal a kúpil si obyčajný tlačidlový mobil iba na volanie a sms-kovanie. A myslím bol by pokoj so všetkým. Ale doba napreduje, ale ku čomu???? Asi ku CHAOSU….

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
při obnovení do továrního nastavení a následné obnově ze zálohy se skutečně neobnovují všechna nastavení, jako jsou například vyzváněcí tóny. Ono to ale má i svůj důvod: pokud je jako zvuk nastaven nějaký soubor (typicky mp3), tak při obnovení do továrního nastavení dojde k jeho smazání.
Ohledně těch aplikací, které Vám nejsou spustit: asi by to chtělo přesné znění té anglické hlášky. Pak můžeme pátrat po tom, kde je problém se spuštěním.
Co se týká obnovení do továrního nastavení a následného obnovení ze zálohy: osobně radím se tomu vyhnout a telefon nastavit jako nový, byť to stojí více času. Při obnově ze zálohy totiž může dojít i k opětovnému zavlečení problémů, kvůli kterým byl telefon obnovován.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

MSk-Marián odpověděl před 2 měsíce

A hlavne zrušte všechny aktualizace

Jaroslav odpověděl před 2 měsíce

Asi jste mě nikdo nepochopil. Nepsal jsem, že se mě vše rozhodilo diky továrnímu nastavení. To je samozřejmé. To jsem sice udelal, ale z jiného důvodu. Po tovarnim nastaveni jsem si dal vse do puvodniho meho nastaveni. Tzn nainstaloval vsechny aplikace, nastave, oznameni atd. A kdyz jsem si opet vse nastavil po TN k obrazu svemu, prisla ta pitoma aktualizace MIUI 14. A  ta me to vse rozhodila jak uz jsem psal drive.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
tak to by se rozhodně stávat nemělo. A zatím ani nikdo další nic podobného nehlásil. Pravděpodobné vysvětlení je takové, že během aktualizace došlo k nějaké chybě. Jinak to, bohužel, vysvětlit neumím.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

3 + 10 =

Jarní výprodej

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!