Jaký telefon Xiaomi podporuje ANT+

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: TelefonyJaký telefon Xiaomi podporuje ANT+
Jakub zeptal se před 3 roky

Dobrý den, tato funkce se moc v popisu telefonu neuvádí, pro mě je však velmi důležitá. Ví někdo jaké telefony umějí ANT+? Pokud teda vůbec nějaké.
Díky
 

26 Odpovědi
bobasso odpověděl před 3 roky

Dobrý den. 
Promiňte, to už je taková deformace vidět  v každém “kačera”, hledače krabiček (geocaching), ale pokud  vaš dotaz směřuje k tomu, zda umí telefon hledat keše pomoci Chirpu, tak to uměl už můj starý Xiaomi Redmi Note 4 Global s app Locus map. Tak si myslím, že mnohem novější founy s nadstavbou MIUI to budou taky umět. Co si ale pamatuji, tak jsem byl aplikací Locus map vyzván k tomu, aby šlo pomocí Chirpu hledat, tak si musím do RN4 ještě stáhnout  z Google Play podpůrné  aplikace “ANT Tester” ;” ANT+ Plugins Service” ; “ANT Radio Service”; “ANT USB Service”. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 3 roky

Dobrý den,
děkuji Bobassovi za rychlou odpověď. Obecně jsem měl za to, že to s mobilem nejde, respektive všude, kde jsem to zkoušel, mi ANT Tester řekl, že to není kompatibilní.
Karel Kilián

Jakub odpověděl před 3 roky

Díky za rychlou odpověď. Ano máte pravdu, jde mi o Chirp. Aktuálně mám Lenovo Vibe P1 Pro s aplikací ANT Tester + doplňky jak píšete (všude zelené fajfky), aplikaci Chirp a vše v pořádku funguje. Mám pocit, že Locus tohle umí pouze v placené verzi a právě si nejsem úplně jistý, že to umí i telefony bez podpory ANT+. Do teď jsem měl za to, že ne. Přesně jak píše pan Karel, když řekne ANT Tester že není kompatibilní, tak jsem si myslel, že fungovat nebude.

bobasso odpověděl před 3 roky

….. pro Jakub.  Já abych byl přesnej, tak když jsem měl tehdy ještě RN4, tak jsem používal Locus map free a pomoci Chirpu jsem lovil pouze jednu jedinou keš.A ten Locus ve free verzi dovolí funkci Chirpu použít pouze několikrát po sobě na vyzkoušení. viz screenshot

 

Toto co vidite na screenshotech je pořízeno v  mém Redmi Note 7  v Nastavení Locus map free

Karel Kilián Personál odpověděl před 3 roky

Dobrý den,
děkuji Bobassovi za rychlé odpovědi. Přiznám se, že já lovil CHIRP keš jednou v životě, a to jsem se pověsil na kačera, který měl navigaci s podporou. Dosud jsem myslel, že to s telefonem vůbec nejde, takže jste zase rozšířili moje znalosti.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jakub odpověděl před 3 roky

Pánové děkuji za odpovědi, snad to pomůže třeba i ostatním, kdo se chtěl na toto zeptat. Díky!

Karel Kilián Personál odpověděl před 3 roky

Dobrý den,
i já ještě jednou děkuji! Dozvěděl jsem se mnoho nových informací, které se určitě budou hodit!
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jakub odpověděl před 2 roky

Dobrý den, jsem zpět s novým telefonem (POCO X3) a hlásím, že Chirp si nenajdu 😀
Zkoušel jsem i Locus ve free verzi a tam jsem též neuspěl. 
Co se dá dělat, škoda…
 

bobasso odpověděl před 2 roky

….. pro Jakub. 
Zkuste si přečíst můj příspěvek (bobasso) v diskuzi z 16.srpna 2020 06:27hod. na geocaching. cz. Tam mám ucelený návod i se screenshoty jak zprovoznit na xiaomi founech možnost lovit keše pomocí chirpu přes app Locus map free. Třeba vám to pomůže. Dejte prosím pak vědět, zda to šlo na vášem POCO rozchodit.
Odkaz tu: http://www.geocaching.cz/topic/32728-podpora-ant/

Jakub odpověděl před 2 roky

Díky za odpověď, tu diskuzi jsem před časem četl, ale teď jste mně to připomněl. Podle návodu jsem ANT HAL Service v telefonu našel. Dále jsem povolil v aplikace ANT Tester nějaké oprávnění v \”zabudovaný firmware\” a dosáhl jsem mírného zlepšení. Nicméně v Locusu stále hlásí oranžovou chybovou hlášku.

bobasso odpověděl před 2 roky

…… pro Jakub
Z vašeho screenshotu je patrno, že nyní je problém v ANT Testeru  u té položky “Detekováno zabudované zařízení” s červeným vykřičníkem. Na ten vykřičník klikněte a mělo by vás to vyzvat k nějaké akci, něco povolit, případně doinstalovat. 

Jakub odpověděl před 2 roky

Bohužel to napíše jenom Bez služby a nic. Zkusím si s tím ještě pohrát, ale je to asi nad mé síly.

bobasso odpověděl před 2 roky

….. pro Jakub. 
Asi jsem prisel na to v cem je vas problem. Trochu jsem laboroval a nastolil si na svem RN7 situaci viz vas posledni screenshot. A tak vyzkousejte jeste toto:
Nastavení (telefonu) > Aplikace > Sprava aplikaci > v seznamu app vyhledat Locus map Free > rozkliknout aplikaci > rozkliknout položku “Ostatní povolení” > měla by tam být dvoje povolení ( zelená zatržítka). Důležité je zelené zatržítko (= Povolit) mít hned u první volby ” Změnit připojení Bluetooth”. Pokud máte u této této volby červený křížek, tak to je ono, co způsobuje, že to nemůžete zprovoznit. A druhé zelené zatržítko je třeba mít u volby úplně dole “Pevná upozornění” 

Jakub odpověděl před 2 roky

Děkuji za další pomoc, bohužel tyto dvě pole mám povolené a stále nic. Zkoušel jsem další povolení oprávnění aplikací a stále jsem na mrtvém bodě.

nigel odpověděl před 2 roky

Vyzkoušej tenhle postup: v aplikaci  “ANT tester” klikni nejdříve na NASTAVENÍ ( ozubené kolečko vedle červené chybové hlášky “Bez služby”), na stránce  “PODROBNOSTI O APLIKACI”  klikni na  “OPRÁVNĚNÍ APLIKACÍ” ,dále pak rozklikni “DALŠÍ OPRÁVNĚNÍ” a nakonec “USE ANT HARDWARE” -povolit! Když se pak vrátíš zpět do aplikace, červená chybová hláška už tam nebude a mobil pak bude se zařízením s Ant+ spolupracovat.
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
děkujeme za tip!
Přeji hezký den.
Karel Kilián

PetrDOA odpověděl před 2 roky

Na POCO F2 pro potvrzuju funkcnost dle tohohle navodu. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
moc děkuji za Vaší zpětnou vazbu – jistě se bude hodit i ostatním uživatelům, kteří toto řeší.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jakub odpověděl před 2 roky

Já na Pocu X3 stále nic. Ani toto nefunguje…

Jakub odpověděl před 2 rokyVaše odpověď

5 + 17 =

Samsung Galaxy řada Z

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!