Jednoduchá změna textu uvnitř aplikace pro-redmi-note-4. Lze-to-jednoduše provést?

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: OstatníJednoduchá změna textu uvnitř aplikace pro-redmi-note-4. Lze-to-jednoduše provést?
John Doe zeptal se před 2 měsíci
7 Odpovědi
bobasso odpověděl před 2 měsíci

…..pokud to dobře chápeme, jde vám o to, zda jde změnit font, styl písma, tak, aby se promítl v celém prostředí telefonu? 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
také se přimlouvám za upřesnění dotazu – nejsem si zcela jist, nač se ptáte.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

John Doe odpověděl před 2 měsíci

Jestli jsem to takto napsal – a nejspíš ano, žádám o omluvu. Promiňte. Pitoměji jsem to už napsat nemohl. A teď k věci. Sepisuji velmi podrobný manuál k jistému SW, který se značně úspěšně používá v celé řadě nejen MT Xiaomi – úmyslně zatím nezveřejňuji jeho jméno, není kompletně hotov, zbývají už ale jen závěrečné kontroly. Následně uveřejním odkaz pro zájemce, bude zdarma. Navíc – a tady jméno z jistých důvodů prozradím hned, pracuji na manuálu pro SW EDS Lite, který mě trochu vyvedl z míry, protože je přímo přeplněn videi, a protože videa, na rozdíl od foto apod., nelze umisťovat do Wordu (nemá prostředky k jeho přehrání), tak sice manuál určitě napíšu, ale bude odkázán „pupeční šňůrou“ URL adresy na web „sovworks“. C´est la vie.
Protože manuál, který mě teď zajímá více – ten první bezejmenný je mizerně přeložen – doslova polovičatě, chtěl jsem se zeptat, zda existují jednoduché prostředky (na PC používám velmi nejednoduché prostředky pro zásah do „.exe“, spojené s novým linkem) ke změně vnitřních textů nějakého SW pro MT (dejme tomu, že by ani nebyly delší než původní anglické, takže patch by prakticky primitivní, odhlédnu-li od kontrolních součtů a podobných libůstkách, o kterých ani nevím, zda by byly nutné, zda existují (nejspíš asi ano)). Jinými slovy, nejsem ohledně SW na MT „kovanej“.
Díky, pokud jste vydrželi, za pomoc.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
čili jde o snahu přeložit a změnit text nějaké již existující aplikace? To se obávám, že nepůjde, ani kdybyste použil stejně dlouhé řetězce. Aplikace jsou digitálně podepsány a jakákoli změna způsobí, že se telefon bude v případě jejich instalace bránit. Ten digitální podpis navíc nebere ohled jen na velikost balíčku, ale i jeho obsah, takže jakákoli změna se promítne v neplatnosti podpisu a nemožnosti instalace.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

John Doe odpověděl před 2 měsíci

Jistě. Ano. Díky. Proč nejsem překvapen? Také proto, že ten „neuměl“ svým nešetrným zásahem aplikaci zcela domrvil – což jsem v manuálu adekvátně vzpomenul. Nebo to uměl někdo, kdo k té práci byl najat a nevadilo mu, že tam dopravuje hovadiny, co je stejně blbý.
Ale to už je zcela jiný problém. Vám děkuji. Ať se daří.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
bohužel netuším, o čem mluvíte, ale snad Vám moje odpověď nějak pomohla.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

John Doe odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den. Před pár dny jsem zde učinil dotaz, zda jednoduchým způsobem lze zasáhnout do SW (aplikace) tak, aby necitlivé, nepřesné a ne všude provedené zásahy do textu, poznámek a vysvětlivek (které jsou při práci SW zveřejňované pro uživatele), byly předělány a upraveny, prostě dovedeny do „dokonalosti“.
Bylo mi jasné, že problematika není jednoduchá, pokud se tyto texty nenacházejí v samostatném modulu (a tam opatřeny obvykle číselnými odkazy), jehož název je danému SW (na PC se běžně pro tyto soubory používají názvy „mnxxxrst.INI„) známý a mnohdy je těchto souborů celá řada, která tím představuje mutace použitých jazyků a pro manuály a nápovědy se často používají moduly typu „abcyyyt.CHM„, pro jejichž úpravu a budování existuje celá řada schopných SW.
Takže v oblasti PC je jaksi vystaráno.
Já jsem se ale zajímal o oblast software, používaného pro tvorbu SW-App na poli mobilních telefonů (MT). Evidentně jste se snažili pomoci (díky, pane Kiliáne), ale zatím jsem prostě neuspěl. Vznáším proto tento dotaz ještě jednou, a protože nechci jen žádat, tak něco nabízím.
Při práci na SW AppLock 7.9.2. (v obchodě je pod názvem „Smart AppLock [App Protector]“ s ikonkou „pavézy“ ne „zámečku“), který mě velmi zaujal, jsem zjistil, že jsou v něm provedeny necitlivé, hrubé, nepřesné zásahy, které SW značně znevažují a navíc není  „k obrazu češtinovému“ ani zdaleka přeložen celý (co je nakonec nejspíš dobře). Rozhodl jsem se daný stav napravit. Protože tento SW patří do oblasti „dobrý sluha – zlý pán“, obstaral jsem si další MT řady REDMI 4 (mám REDMI Note 4 a přibyl REDMI 4X – o celé řadě REDMI 4 prohlašuji, že tyto MT jsou vlajkovou lodí f-y XIAOMI v oblasti výzkumu, testů, „root“ a záhad bootování, jak potvrzuje „nekonečná“ řada slovních, staticko-obrazových i video příspěvků na netu – ale to asi valná část z vás určitě ví a prověřila si to, nebo si to prověřit může).
Zde je první můj příspěvek. Dost z vás se (vy „hračičky“) v hračkách šťouráte, zkoušíte, přenastavujete, sakrujete a testujete. Velmi rychle jste vy, kdo REDMI Note 4 používáte zjistili, že je možné nastavit, aby se tento MT budil ze spánku („standby“) dvojitým rychlým poklepem a ne šátráním po tlačítku na jeho boku, mnohdy i z důvodů „futrálu“ MT, spatně dostupném.
Zvyk je železná košile. Do toho momentu, než zjistíte, že tento dvojitý poklep přestane fungovat – světelné tečičky se rozžínají jak se jim chce, neodpovídá jejich počet, zadávání se celkově chová zmateně a zaručeně MT neprobudíte. Pokud vám nic neříká vypnutí kompletní a opětovné nastartování s eventuálním překonáním zámku SIM, jste téměř nahraní. Narazil jsem na tento problém a klidně přiznám, že napoprvé jsem mírně panikařil také. Než jsem prolezl celkovým vypnutím a restartem, svedl vše na náhodu a bylo.
Ale nebylo, stalo se to opět. Uživatel začne přemýšlet o opravně, nadávat, bát se (může v MT mít sakra odkazy, poznámky, vazby na banky – prostě málem celý svůj život v digitální tvaru), samozřejmě přemýšlí i o novém, lepším a krásnějším MT (a přitom dosavadní kamarád je tak známý a „do ruky“). Mám zkušenosti z oblasti PC (práce na tvorbě OS pro řízení letového provozu po dobu desítek let), ne tak v oblasti MT, kde jsem značný laik (jakkoliv jisté principy – bootování, stavy OS, debugging, apod., jsou v této oblasti prakticky stejné).
Porušil jsem zvyk železné košile a zjistil (nakonec), že stačí jediné vypnutí/zapnutí běžným způsobem – tedy starým známým tlačítkem na boku MT a „rozběhnuté tečičky“ se poslušně srovnaly.
To je první skromný příspěvek. Nejspíš si řeknete, legrácka a já vás u toho nechám. Druhý je jiný. Pro kohokoliv mám – zdarma – manuál pro výše zmíněný SW (lze ho určitě používat i na jiných MT s OS Android (jedenadvacet stran v 10-ti bodovém Calibri, doprovázený cca 50 „obrazovkami“ tak, aby používání „app“ se stalo radostí. Ten SW je inteligentně napsaný, příjemně se projevující a pracuje skvěle. Má až nadbytek možností, a mimo jiné umí velmi tvrdě znepříjemnit život tomu, kdo by chtěl jen nahlédnout do zákoutí soukromých dat kolegy,, manžela/manželky, …, prostě tomu, kdo by chtěl uškodit přenastavením (třeba i jen legračním – nastavení maďarštiny je „legrácka“ oproti thajštině) nebo tomu, kdo MT odcizí.
Ať se daří. John Doe.

Vaše odpověď

20 + 15 =