Kontakty – RN 8 Pro

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi NoteKontakty – RN 8 Pro
Jolana zeptal se před 2 měsíci

Dobrý den.
Vaši poradnu jsem již kolikrát využila a vždycky jste mi dobře poradili. Nyní přemýšlím nad aplikací Kontakty. Když otevřu Kontakty (toho panáčka), tak každý kontakt je v telefonu uložený 1x.
Když ale otevřu aplikaci Telefon, dole přepnu v tom panelu Oblíbené, Poslední a Kontakty na ty Kontakty, každý kontakt zde vidím 2x. Jeden mi umožňuje upravit kontakt (přidat foto např) a druhý již nikoliv. Mám to chápat tak, že zde je kontakt 1x uložený na SIM (ten, který nejde upravit) a podruhé je uložený v paměti telefonu? A neví někdo, jestli když smažu kontakt z telefonu a nechám si ho na SIM a budu ho chtít kopírovat i do telefonu, jestli to ta aplikace umožní či se kontakt musí zadávat ručně? 🙂 Jde mi o aplikaci od Google. Všimla jsem si totiž, že když přidám foto ke kontaktu a ten kontakt tam mám uložený 2x, tak telefon upřednostňuje ten kontakt bez foto a foto se mi nezobrazuje třeba při volání. Jakmile ale ten kontakt smažu a je uložený pouze s tou foto, tak se foto objevuje :). Dokonce se mi i stalo, že jsem kontakty smazala a pak se mi nějak obnovily zpět..
A ještě mě zajímají Zprávy opět od Google. Jde nějak nastavit, abych viděla, kolik znaků mi zbývá do konce 1 SMS? Nastavila jsem si podle vašich Tipů a triků SMS tak, aby mi nezapočítávala háčky a čárky jako znaky, ale nevidím jestli mám třeba 3 znaky do konce 1 SMS..
Děkuji moc za radu 🙂
 

13 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
no, je to takové zamotané a osobně bych to označil za chybu aplikace Telefon. Kontakty máte jen jednou – patrně v Kontaktech Google. Ty druhé kontakty, které aplikace Telefon zobrazuje, jsou kontakty z aplikací jako WhatsApp a podobných. Sice to nedává logiku, ale je to tak.
Co se týká aplikace Zprávy – nenašel jsem, že by měla možnost zobrazovat zbývající znaky. Ona ta aplikace upřímně není moc dobrá. Mohu jen doporučit její nahrazení aplikací Textra, která například to počítání znaků má.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jolana odpověděl před 1 měsícem

Děkuji moc za radu. Tu Textru vyzkouším.
Já WhatsApp nemám. A nevíte, jak nastavit, aby telefon upřednostnil při volání kontakt uložený v telefonu s tou fotkou, nikoliv kontakt na SIM? Chci, abych tam ten kontakt mohla mít 2x (SIM + telefon), ale aby mi ukazoval při volání foto. Zjistila jsem, že když smažu kontakt ze SIM a nechám ho uložený pouze v telefonu, tak foto zobrazuje. Bohužel už nejde přesunout tento kontakt zpět na SIM 🙁 A nepomůže ani smazání kontaktu z telefonu s tou foto a importem v app Kontakty ze SIM, ten kontakt se opět uloží do telefonu. 
                                                                           Děkuji

odpověděl před 1 měsícem

Dobrý deň, dovolím si nesúhlasiť s pánom Kiliánom, v aplikácii „Telefón“ sa nezobrazujú kontakty s rôznych aplikácií, ale s rôznych účtov. Takže ak nechcete, aby sa Vám v app. „Telefón“ zobrazovali kontakty dva, či dokonca viackrát, musíte vymazať tieto účty. Doporučujem Vám nechať si iba jeden účet s Vašimi kontaktmi (Google účet), z ktorého môžte kedykoľvek tieto kontakty obnoviť (napríklad pri výmene, či strate telefónu). Takže (ak nemáte) nahrajte kontakty na Google účet a vymažte ich zo SIM karty. A mali ste pravdu – úpravy kontaktov na SIM-ke nejdú, ale na Google účte áno.

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
Textru určitě zkuste. Já ji používám už několik let a jednou z výhod je, že mám pořád stejnou aplikaci, i když změním telefon.
Dovolím si souhlasit s dalším příspěvkem – ano, nebyl jsem ve své odpovědi zcela přesný, skutečně se jedná o zobrazení z více účtů. Souhlasím i s navrženým postupem, tj. používat jen kontakty na účtu Google.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jolana odpověděl před 1 měsícem

Děkuji moc za odpověď, mám ještě jeden dotaz a ten se týká aplikace Kalendář a Kalkulačka. 
Když si otevřu aplikaci Kalendář, tak se mi při návratu zpět na domovskou obrazovku ( je jedno jestli je to tlačítkem Domů nebo Zpět) objeví na domovské obrazovce posuvník, který se používá na webových stránkách a slouží k posouvání textu. Je to docela otravné, nejde se toho zbavit jinak, než restartováním zařízení. Pak je klid, navíc když otevřu jakoukoliv app, nastavení, SMS atd, tak ho tam mám a jde s ním hýbat (nahoru a dolů).. Toto mi telefon dělá už od rozbalení z krabičky, mám ho měsíc. Tovární data jsem udělala po aktualizaci MIUI. Dělá mi to hlavně Kalendář a občas i Kalkulačka. Posílám foto..

  1. https://i.postimg.cc/3JGkVXxF/1624354407524.jpg
  2. https://i.postimg.cc/1zQwJW0F/1624354407518.jpg 

Děkuji moc za radu 🙂
 
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
nikdy jsem nic podobného neviděl. Teď jsem si to zkusil nasimulovat na Xiaomi Mi 9 – spustil jsem aplikaci Kalendář i Kalkulačka a nic takového se mi neobjevilo.
Nemůže to nějak souviset s tím grafickým tématem, které máte nastavené? Zkuste ho vrátit zpět na výchozí.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jolana odpověděl před 1 měsícem

Já mám ale výchozí téma.. Jediné co mám změněné pomocí Témat jsou ikony.. A toto mi telefon dělal i s výchozími ikonami..Ale i tak děkuji za radu 🙂
Přeji pěkný den 🙂
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
zkusím to ještě probrat s našimi techniky, zda něco takového neviděli.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
zkuste v aplikaci Poznámky klepnout na ozubené kolečko a podívejte se, zda není aktivní funkce Použít sadu nástrojů. Pokud je, zkuste ji vypnout.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jolana odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den.
Moc děkuji, pomohlo mi to a problém se konečně vyřešil. Ještě mě zajímá poslední dotaz, ukládají se Tapety a Témata někam do telefonu? Mám v app Témata nastavené, aby se ukládaly na SD kartu, v telefonu jsem dokonce našla i složku s názvem Theme, ale nic v ní není uložené. Ani témata, ani samotné tapety, které jsem použila. 
  Děkuji za radu 🙂

Vaše odpověď

10 + 13 =