Mazání SMS

Pavel zeptal se před 4 roky

Ve výchozí aplikaci Zprávy u Redmi 4X mám za to, že pro smazání zprávy existuje pouze jediný postup. A to označit (aktivovat zatržítko) vybranou zprávu, po té tapnout na ikonu „Smazat“ a ještě tento krok následně potvrdit. Proti tomuto postupu asi nelze v principu nic namítnout. Problém nacházím v kroku označení zprávy, a to konkrétně u nově příchozí, kdy je k označení zprávy nutné na ní podržet prst. Narozdíl od situace, kdy chcete v určité konverzaci označit starou zprávu – zde stačí na zprávu tapnout. Mám zkušenost, že v prvním případě je někdy docela velký problém podržet prst na místě bez toho, abyste s ním pohnuli. Jakmile totiž telefon detekuje sebemenší pohyb prstu po displeji, zprávu prostě nelze označit. Existuje na to nějaká rada? Děkuji.

5 Odpovědi
Pavel odpověděl před 4 roky

Ještě upřesňující poznatek. Podržení prstu je nutné jen u označování nové zprávy. Odznačení a znovu označení se už dále provádí jen pouhým tapnutím. Takhle se to chová u verze MIUI 8.5.2.0.

Petr Tichavsky odpověděl před 2 měsíci

Ani tapnuti ani drzeni prstu na ikone, nic nefunguje.
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
mělo by stačit podržet na zprávě prst a jakmile změní barvu, tak klepnout na ikonu odpadkového koše, která se objeví v horní liště aplikace Zprávy.
Pokud to u Vás nefunguje, pak poprosím o uvedení typu telefonu a přesné verze MIUI, včetně písmenek.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Pavel Ohlídal odpověděl před 2 měsíci

MIUI Global 11.0.2. 0 (NAMMIXM)

  1. Xiaomi výchozí aplikaci Zprávy „vylepšuje“ a vylepšovat bude, a to tak dlouho, až uživatele od jejiho používání definitivně odradí. A o to jde – viz nedávno dokola vyskakující zprávy doporučující přejít na aplikaci od Googlu. Poslední aktualizace jsou toho jen dokladem. Např. ještě více krokový postup pro smazání více zprav najednou.  Nemluvě o miniaturní velikosti okna pro psanou zprávu, za nepochopitelných okolností až takové, že jeho výška neumožňuje zobrazit ani celý jeden řádek.
Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
aha, to je telefon s ještě původní aplikací od Xiaomi. Neuvažoval jste o přechodu na jinou aplikaci, kde tyto problémy nejsou? Já například přešel na Textru a musím říci, že jsem naprosto spokojen. Vše, co tady u aplikace od Xiaomi (dle mého mínění oprávněně) kritizujete, v ní šlape na jedničku.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

5 + 2 =

Servis XM.cz