Mi 11 lite 5G – rychlé vybíjení

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: MiMi 11 lite 5G – rychlé vybíjení
Martin Anýž zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den. Máma si před pár týdny koupila Mi 11 Lite 5G 6GB/128GB a stěžuje si na rapidní vybíjení baterie. Já když jsem jí tam při rozchodu telefonu přesouval kontakty, instaloval aktualizace atd. tak jsem si všimnul, že i během 10 minut to kleslo skoro o 30 procent, možná více, ale to ten telefon jel na plné obrátky, plus jsem i četl, že po prvním zapnutí se to může vybíjet rychleji. Teď si ale matka stěžuje, že třeba ve 12 v noci tam měla 80% a ráno v 9 méně jak 35% aniž by něco dělala. Aplikací tam má poskrovnu, nemyslím si, že tam je nějaký “extra žrout” na pozadí. Zajímá mě tedy, jestli je to tak nějak normální, aby se to takto rychle vybíjelo, jestli má smysl to posílat na reklamaci, nebo rovnou lepší to prodat. Já sám mám Mi 10S a ten den mi minimálně vydrží, mám baterii 5000 mAh, ona 4250, ale to by tak drastickej rozdíl činit nemělo, ne? Děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
to je opravdu neobvykle rychlé vybíjení. Pokud tam není nějaká aplikace, která by takto brutálně drancovala baterii, tak se obávám, že půjde o hardwarovou závadu.
Já bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Zkuste ho neobnovovat ze zálohy a ponechat nějakou dobu bez aplikací instalovaných z Obchodu Play, ať se ukáže, jak dlouho baterie vydrží s čistým systémem. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Pokud nezmizí a bude se projevovat i po továrním resetu, lze celkem spolehlivě předpokládat, že se jedná o hardwarovou závadu. S tou doporučuji obrátit se na servis, respektive (je-li telefon v záruční době) uplatnit záruku u prodejce.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

8 + 4 =

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!