MI A2 Lite

Ivana zeptal se před 7 měsíci

Dobrý večer, odkázali mě na pomoc k Vám z Vaší linky, mám nový přístroj a potřebovala bych doladit nějaké věci v nastavení. Ta první je synchronizace kontaktů, ať dělám co dělám vše mám dvakrát až čtyřikrát, pokud něco odmažu po chvíli či restartu mám kontakt opět duplicitně…..Další věc je modré podtrhávání slov v psané komunikaci, kde to prosím zruším? a ještě jedna věc, dá se telefon nastartovat, nebo resp rozsvítit pouze dvojklikem na displeji ne jen tlačítkem vpravo pod tlačítkama hlasitosti?

Předem díky za reakci. Ivana

16 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den,
začnu odzadu – probuzení dvojím poklepáním u Mi A2 Lite není k dispozici. Možná přibude v nějaké další aktualizaci, ale slíbit to nemohu.
Modré podtrhávání slov by mělo jít vypnout v systémovém nastavení v sekci Jazyky a zadávání, kde vypnete kontrolu pravopisu.
S těmi kontakty to bude asi složitější, protože nevíme, kde a jak je máte uložené. Zkuste se jako první podívat na stránku https://contacts.google.com/ . Jsou zde Vaše kontakty? Pokud ano, jsou také duplicitní?
Karel Kilián

Ivana odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den, děkuji za reakci, ke kontaktům……na googlu kontakty zálohované nejsou…hlásí Nemáte žádné kontakty…zatím! Přesto jsou v seznamu několikrát a po odmazání se vždy znovu objeví.
 
Oprava textu je v nastavení vypnuta,přesto dochází k podtrhávání.
 
Předem děkuji za reakci. Přešla jsrm na Xiaomi z Hyuawei a jsem z něj mírně zoufalá…

 

 
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den,
pak je otázkou, odkud telefon ty kontakty bere, a proč s nimi nepracuje správně (tj. nedovoluje jejich mazání). Ty kontakty jste tam původně nějak zadala? Nebo kde se vzaly?
Texty Vám to podtrhává v nějaké konkrétní aplikaci, nebo ve všech?
Karel Kilián

Ivana odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den, děkuji za reakci, kontakty jsem ze starého telefonu přehrála na sim kartu, využívám i aplikace Whatsapp a messenger a myslím, že kontakty jsou dvakrát až třikrát dle toho zda je kontakt v messengeru…sim……záhadou je, proč se to po odmazání vždy vrátí…Podtrhávání slov je ve všech komunikačních prostředcích…sms….messenger…..
Dnes telefon odesílám zpět, nemám na nastavování asi už trpělivost a vracím se k novému modelu od Hyuawei…snad to bude úspěšnější…:-)
 
Děkuji, Ivana

Karel Kilián Personál odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den,
samozřejmě akceptuji Vaše rozhodnutí.
S těmi kontakty si nemyslím, že by to bylo více komunikačními aplikacemi. Přeci jen tuhle kombinaci používá hodně lidí. Spíš si myslím, zda při exportu na SIM nedošlo k tomu, že kontakty s více čísly byly uloženy vícekrát – pokaždé s jiným číslem.
To podtrhávání mě překvapuje. Snad to ještě mohlo být někde v nastavení klávesnice.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

M. odpověděl před 6 měsíci

JJ, tuto kombinaci používá více lidí, buhužel se zdá že se stenými problémy. V seznamu se mi také kontakty zobrazjí vícekrát, jednou z google účtu a podruhé z whats app. A také se mi nedaří s tím cokoliv udělat.
Jsou už nějaké nápady, co s tím?

Karel Kilián Personál odpověděl před 6 měsíci

Dobrý den,
řekl bych, že je to nějaká divná záhada. Sám mám kontakty na Googlu a používám WhatsApp. V adresáři WhatsAppu mám ty kontakty z Googlu, které tuto aplikaci používají. Není to tak, že by kontakty Google a WhatsApp byly oddělené. Ostatně zkuste si v Kontakte Google někoho přejmenovat – na WhatsAppu se přejmenuje také.
Bohužel bez přístupu k tomu telefonu asi nezjistím, kde jsou ty kontakty fakticky uložené. Nemáte je třeba zálohované na účtu Mi?
Karel Kilián

M. odpověděl před 6 měsíci

Stejně jako vy používám Google kontakty, při jejich změně ze změní i v WhatsApp. Potud vše v pořádku.
Když si ale v telefonui otevřu složku s kontakty, tak ty které používá WhatsApp jsou tam 2x. Když ten duplicitní smažu, za nějakou dobu se sám obnoví. V Google účtu mám samozřejmě všechny kontakty poze 1x.
Skoro mi to připadá že je to nějaká vlastnost Mi A2 Lite nebo oboecně Xiaomi telefonů. Je to ale můj první telefon této značky, nemám tedy s čím srovnávat. V jiných telefonech jsem ale tento problém neměl.

M. odpověděl před 6 měsíci

Každopádně s dvojím zobrazení kontaktů se mi moc smířit nechce. Co bych měl udělat, aby jste zjistil kde může být problém?

Karel Kilián Personál odpověděl před 6 měsíci

Dobrý den,
bohužel nemám přímo Mi A2 Lite, ale zkusím popsat postup ze svého telefonu. Jde nám tedy o skrytí kontaktů z WA v aplikaci pro hovory.
V aplikaci pro volání klepnu na tři tečky vpravo nahoře a zvolím Správce kontaktů. Zde pak jdu do Kontakty k zobrazení a místo výchozí možnosti Všechny kontakty zvolím jen Google.
Zkuste, jestli to u Vás nebude podobně.
Karel Kilián

Vaše odpověď

0 + 19 =