mi-home-a-funkcnost-dle-regionu

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Mimi-home-a-funkcnost-dle-regionu
Josef zeptal se před 1 týdnem

Dobrý den, Mám dotaz, prosbu. Stavím doma chytrou domácnost a mám problém s „vysavačem“. Jedná se o Mi Robot Vacuum-Mop Essential a mám pocit, že vůbec není určen pro náš trh, ale asi pro Rusko, byť je koupený u nás. Když mám v aplikaci Mi Home nastavený region Germany a pak není problém a robot se připojí. Musel jsem ale s ohledem na použité termostaty přejít na region China – Chinese mainland. Kamery, termostaty žádný problém, ale robot připojit nejde ať dělám co dělám, vůbec ho nevidím. Kamery fungují jak na němce, tak čínu. A nyní dotaz, v případě použití Mi Smart Home Hub, bude tento problém odstraněn? Nevím přesně jak tento prvek v celém systému funguje a zda aplikace Mi Home bude primárně komunikovat s HUBem a nebo to je pouze pro další zařízení, která Mi Home neumí ovládat přímo. Děkuji za radu a pomoc.

15 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den,
vysavač je určen pro evropský region, proto není možné ho v aplikaci Mi Home dostat pod čínskou domácnost. Obávám se, že neexistuje způsob, jak ho k tomu přimět.
Podle mne Mi Smart Hub by v tomto směru asi nic nezměnil – vysavač s ním určitě nekomunikuje a předpokládám, že ani ostatní zařízení nebudou, pokud vysloveně nejsou určená pro práci s hubem.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Josef odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Nechápu proč to pod čínou nejede, když v jejich „regionu“ ho vidím, ale přidat nejde. Já snad budu muset koupit vysavač tam :-)))
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den,
no, také to nechápu. Zkoušeli jsme tu opačnou situaci – konkrétně rozjet čínský vysavač v Česku. I když jsme v mobilní aplikaci falšovali GPS polohu a používali jsme VPN, stejně jsme ho nerozběhali. Bohužel v tomto je Xiaomi nějaké tvrdohlavé a hodně si to hlídá.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Josef odpověděl před 1 týdnem

No zkusil jsem jim napsat. Nějak nechápu, proč píšou že moje termostaty jsou určené pro evropský trh a pak je tu nejde přihlásit do sítě. Tak schválně co mi odpovědí, tedy jestli vůbec :-))  Děkuji za info.
Záhora Josef

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den,
no, to je otázka, zda jsou opravdu určené pro evropský trh. Hodně dovozců sem vozí zařízení určená pro Čínu, protože jsou levnější, a pak je tu prodává jako evropské nebo globální verze. Neříkám, že to nutně musí být tento případ, jen konstatuji, že jsem na něco takového už narazil.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Josef odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den, tak samozřejmě že oni to tak prezentují, ale je to spíš jen kvůli umístění do elektrokrabičky. Výrobce už mi odepsal, že mám nastavit region Čína. Tak jsem se ho zeptal, jak mám postupovat, když ostatní komponenty ale tento region nepodporují a zatím bez odpovědi. Chci přikoupit další kamery, ale trochu mám obavu, že budu muset mít dvě zařízení na ovládání a to je to čemu jsem se chtěl vyhnout. Nicméně děkuji velmi za Vaše informace, jste první kdo tomu rozumí a vysvětluje. Díky  Záhora Josef

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den,
no, já se právě obávám, že pokud je produkt určen pro evropský trh, tak ho s regionem Čína prostě nerozběháte. Jak jsem říkal – zkoušeli jsme poměrně sofistikovaně opačný způsob a skončilo to neúspěchem.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Josef odpověděl před 1 týdnem

No ale kamery to dávají, jsou koupené u nás a na čínu je připojím ….

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 týdnem

Dobrý den,
ano, to chápu – také mám vysavač pro evropský trh, kde ještě Xiaomi nedělalo tyto obstrukce a mám ho nastavený na Honkong. S tímto omezováním na určité geografické lokality začali tuším loni a jen u některých produktů.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Josef odpověděl před 5 dny

Dobrý den, tak problém je vyřešen. Doporučili mi stáhnout si nějakou upravenou ruskou verzi Mi Home, že bude po problému. No a jsem nadšený. Region Germany, takže rychlá odezva a k přidání jsou stovky různých zařízení, která vůbec neřeší nějaké regiony, Takže všechno funguje úplně super. Vysavač, kamery, termostaty, všechno na jednom místě pod jedním účtem. Paráda …

Vaše odpověď

4 + 20 =

Poco X3 Pro