mi-robot-vacuum-aplikace-mi-home

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Ostatními-robot-vacuum-aplikace-mi-home
Ivan zeptal se před 11 měsíci

Dobrý den, toto téma se zde už v jednom vlákně probíralo ale přesto bych se dovolil zeptat ještě jednou. Mám vyavač Mi Robot Vacuum: model SDJQR02RR. Nainstaloval jsem aplikaci Mi Home na dva telefony (přes jeden účet Xiaomi) 1. Vodafone Smart Ultra 6 – Andr.6.0.1; 2. Xiaomi Mi2 Lite – Andr.9. Nastavení aplikace i spárování s vysavačem proběhlo bez problémů – přes apl. jsem aktualizoval firmware vysavače i aplikaci samotnou (5.6.40). Bohužel tím pozitiva končí. V aplikaci se nelze dostat do nastavení vysavače (tři tečky v pr. horním rohu), nezobrazuje se ani mapa vysávání. Aplikací lze tedy pouze vzdáleně robot pustit a pozastavit – ani nefunguje vrácení do doku. Z informací pak se zobrazí pouze jestli robot pracuje nebo se nabíjí. Na podobném diskuzním vláknu jste došli k závěru, že aplikace je plně funkční pouze pro vyšší řadu vysavačů Roborock. Myslím si, že to není pravda. Na You-tube je několik videí (i v češtině), kde se předvádí Mi Robot Vacuum a aplikace tam funguje plně a bez omezení. Ivan Dvořák

24 Odpovědi
Smolda odpověděl před 11 měsíci

Verzi aplikace mám 5.6.44 ,zkuste aktualizovat. Jestli to nepomůže tak zapněte aplikaci a dole je Profile.Zkuste položky Phone authorizations a Settings

Ivan odpověděl před 11 měsíci

V Google Play je poslední verze aplikace 5.6.40. V nabídce Profile položku Phone authorizations vůbec nemám! V nabídce Settings – Check for updates mi aplikace zahlásí: No updates available – tedy žádné aktualizace k dispozici!

Smolda odpověděl před 11 měsíci

Vysavač jsem kupoval u nás a region mám nastaven na Czechia
Je to zvláštní protože v telefonu mi ukazuje obchod toto

A na internetu v PC toto
 

Přitom na PC je novější datum aktualizace
https://www.apksum.com/app/mi-home/com.xiaomi.smarthome

Ivan odpověděl před 11 měsíci

Pro Smolda: Aplikaci máte evidetně naistalovanou z apk souboru staženého z výše uvedeného odkazu. Z apksum.com se mi nepodařilo soubor stáhnou. Povedlo se to (alespoň do p.c.) ze stránky apkpure.com. Po přeinstalaci aplikace okamžitě začala padat. Skusil jsem čistou instalaci, po přihlášení k účtu aplikace opět začala padat. Zkoušel jsem region český i čínský – se stejným výsledkem! Nakonec jsem apliaci smazal a nainstaloval z Google Play opět verzi 5.6.40… a jsem tam, kde jsem byl! Nicméně děkuji za snahu o pomoc.

Smolda odpověděl před 11 měsíci

Aplikaci mám instalovanou přímo z Gogle Play na telefonu Redmi Note 8 Pro

Ivan odpověděl před 11 měsíci

Je to zajímavé, teď aktuálně jsem zkusil oba telefony i p.c. a všude mi to nabízí poslední verzi 5.6.40!

Karel Kilián Personál odpověděl před 11 měsíci

Dobrý den,
verze aplikace by neměla hrát zase tak zásadní roli. Doporučil bych uvést vysavač do továrního nastavení a pokusit se znovu o párování. Aplikaci bych použil tu, co je v Obchodě Play.
Karel Kilián

Petra odpověděl před 11 měsíci

Dobrý večer. Ak sa smiem zapojiť…my sme mali rovnaký problém s týmto vysávačom, resp s aplikáciou. Registrácia bola jednoduchá, s pridaním vysávača do aplikácie bol trošku problém, ale rýchlo sa to vyriešilo. No keďže som sa riadila českým návodom (aj čo sa appky týka), tak som podla neho nastavila, ako krajinu „Chinese mainland“, lebo pri inej, by vraj nebolo možné využívať všetky funkcie. No po spustení sa síce vysávač dal spustiť, aj cez aplikáciu, ale mapu domu vôbec nezobrazoval, nedala sa nastaviť intenzita vysávania atď. Skúšala som aplikáciu vymazať a znova nainštalovať, nepomohlo. Skúšala som tiež nanovo prepojiť, spárovať vysávač s našou wifi, nepomohlo. Čítala som si všelijaké rady, tipy…niekde, v inej debate (inej otázke ohľadom tohto vysávača) som sa dočítala niečo o eu serveroch. Vtedy som si uvedomila, že v aplikácii bolo pri výbere krajiny odporúčané nastaviť Nemecko, čo som neskúšala, keďže mala plne fungovať iba pri nastavení Číny. Dnes som skúsila nastaviť, ako krajinu Nemecko, a už všetko funguje, ako má. Dokonca sú tam uložené aj záznamy, mapy predošlých vysávaní. Pre zmenu krajiny netreba aplikáciu vymazať a znovu nainštalovať. Stačí ísť do nastavení (v profile) v aplikácii a nastaviť v Language&region, ako región Nemecko. Možno to bude aj vo Vašom prípade takto fungovať. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 11 měsíci

Dobrý den,
děkujeme za tip, Petro! Já mám nastavený Hongkong a vše mi funguje, čili dostupné funkce očividně asi hodně záleží na nastavení oblasti.
Karel Kilián

Ivan odpověděl před 11 měsíci

Pro Petru: VELKÉ díky na Slovensko!!! Změnil jsem region podle vaší rady na Německo a zafungovalo to! Pouze jsem se musel znovu přihlásit a resetovat wi-fi. Pak se objevila mapa i zpřístupnilo podrobné nastavení aplikace. Bez problémů proběhlo to samé i na druhém telefonu (už bez nutnosti resetu wi-fi). Takže ještě jednou Petro dííííkýýýýýý!!!

Vaše odpověď

10 + 10 =

Xiaomi Redmi Note 9 Pro