mi9-miui-11-android-10-nezobrazuje-se-jmeno-volajiciho-u-kontaktu

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Telefonymi9-miui-11-android-10-nezobrazuje-se-jmeno-volajiciho-u-kontaktu
Kamil zeptal se před 2 roky

Dobrý den, nezobrazují se jména kontaktů při volání, pouze tel. číslo.Včetně tak u vytáčení hovoru. U všech kontaktů mám samozřejmě uvedeny čísla včetně předvolby. Kontakty jsou z Google účtu. V rámci zmeškaných událostí se však jména spolu s čísly ukazují, stejně tak v seznamu proběhnutých hovorů se zobrazují i včetně fotek kontaktu. Bohužel nemohu potvrdit, jestli se jedná o problém po aktualizaci na MIUI 11, protože mám zakoupen nový přístroj a hned při prvním spuštění byly stahovány nejnovější aktualizace. V nastavení kontaktu mám povoleny veškeré informace včetně fotek. Nemáte někdo podobný problém? Děkuji předem za informaci.

21 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
v takovém případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalila z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Karel Kilián

Kamil odpověděl před 2 roky

No to je věc, kterou jsem nechal až jako poslední možnost a vypadá to, že mi nic jiného nezbude. Děkuji za Vaší rychlou reakci.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
no, obávám se, že pokud máte v pořádku kontakty (tj. jedno číslo je k dispozici jen u jednoho kontaktu), pak moc jiných možností není.
Ještě mě napadá, co můžete zkusit:

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Jděte do Aplikace-Správa aplikací.
  3. Přes panel v horní části najděte aplikaci Telefon a otevřete ji.
  4. Otevřete oprávnění aplikací
  5. Zkontrolujte, zda má aplikace povolené vše, co si ke svému fungování žádá.

Karel Kilián

Kamil odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
u kontaktů mám uvedeny 2 tel. čísla – práce, domov, stejně tak e-mail (samozřejmě, že ne u všech). Vše uloženo na Google účtu. Doposud jsem s tím neměl problém u jiných značek telefonu. Blackberry os10, Iphone 7. Říkal jsem si, že vyzkouším i patformu Android pro porovnání a ejhle nastal takový problém. Krom tohoto problému zatím vše funguje. Projel jsem veškerá nastavení telefonu a vše povoleno. Nemám problém s historii hovorů a oznámeními. Vše se zde objevuje včetně tel. čísel i fotek, ale jakmile někdo volá tak se zobrazí pouze tel. číslo a dokud to nepoloží tak nevím o koho se ze seznamu jedná.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
tak to je opravdu zvláštní a musím říci, že jsem nikdy nic takového nejen neviděl, ale dokonce ani v naší Poradně nikdo nic takového nehlásil. Zkoušel jsem hledat i na webu, ale našel jsem jen jedno vlákno, kde uživateli radí, že by mohl být problém v grafickém tématu.
Karel Kilián

Kamil odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
tak vyzkoušeno tovární nastavení, záloha a problém přetrvává. Stále se nezobrazují jména kontaktů při volání, pouze tel. číslo.Včetně tak u vytáčení hovoru. V rámci zmeškaných událostí se však jména spolu s čísly ukazují, stejně tak v seznamu proběhnutých hovorů se zobrazují i včetně fotek kontaktu. Provedena kontrola na Google účtu. Žádné duplicitní. Formát jméno, příjmení, telefon (včetně předvolby) – vše správně. Převedeno i na Xiaomi účet a zde taky vše korektně vyobrazeno. To musí být nějaká systémová chyba (jenom je mi divné, že bych byl jediný). Nikdy jsem se s takovým problémem nesetkal a považuji to za zásadní chybu. Vyzkoušel jsem dopsat tel. kontakt ručně i do telefonu a problém pořád přetrvává. Informace o grafickém tématu se mi nezdá. Je to podle mě nesmysl. Nechápu jaký by mohl mít na to vliv. Z jakého důvodu se mi zobrazí při příchozím (i odchozím) hovoru pouze tel. číslo beze jména ze seznamu kontaktů a pak v rámci historie to je vše zobrazeno správně? Co tím vůbec uživatel myslel??? V rámci nastavení jak už jsem uvedl je vše povoleno a další možnost jsem nikde neobjevil. Je to můj prví android. Poraďte někdo pokud můžete! Zřejmě budu muset doufat, že další případná aktualizace tento problém odstraní. Jenom ať to netrvá příliš dlouho! Jinak budu zvažovat výměnu zařízení. Na tohle nejsem fakt zvylý. Problém jsem nahlásil ze zařízení i v rámci hlášení chyb. Jenom nevím, jestli se to dostalo na patřičná místa a někdo to prozkoumá a bude to řešit či nikoliv.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
no, opravdu jste zatím jediný, kdo hlásí takový problém. To grafické téma by mohlo mít vliv – prostě může být téma, které samo o sobě nezobrazuje na obrazovce hovoru jméno. Ale pokud žádné téma nepoužíváte, problém zde nebude.
Přiznám se, že mě nic víc, co by se ještě dalo zkusit, nenapadá. Bohužel ani nikde jinde podobný problém neřešili, takže těžko říci, kde může být chyba. Rád bych nějak pomohl, ale v tomto případě se obávám, že mé možnosti a znalosti jsou u konce.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Kamil odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
tak mi to nedalo. Provedl jsem hard reset – recovery. (Původně tovární nastavení v rámci menu telefonu nezabralo) Prvně jsem synchronizoval kontakty a zkusil volání. Vše se zobrazilo korektně tak jak mělo – Jméno, příjmení, fotka, tel. číslo. Pak jsem dal obnovu ze zálohy a zatím je vše v pořádku a funkční. Můj problém vyřešen. Děkuji za Váš čas a doporučení.
Přeji hezký den.
K.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
tak to jsem rád, že se povedlo problém vyřešit. Kdo ví, co to bylo za softwarovou chybu….
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Ivo odpověděl před 1 rokem

Zdravím, mám podobný problém Xiaomi redmi note7… pri odchádzajúcom hovore píše súkromné číslo…. v nastaveniach ID hlási chybu…operátor sa vyjadril že u nich je všetko ok… neviem ako ďalej.. či reklamovať telefón… reštart nepomohol… 

Vaše odpověď

14 + 14 =

Poco F3