Nefunkční SD karta Redmi Note 8 Pro

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi NoteNefunkční SD karta Redmi Note 8 Pro
Veronika Motáňová zeptal se před 1 měsícem

Dobrý den, včera (31.1.2021) jsem doma po výletě zjistila že mi přestala jít SD karta v mobilu. Fotky z rána a první půlky výletu byly fuč, ale z druhé části výletu už se začali ukládat do paměti telefonu. Když jsem dala kartu do PC, tak se načetla, ale spousta fotek tam chybí. A poslední fotky jsou z 16.1., takže za posledních 14 dní chybí fotky úplně. A když dám do mobilu jinou SD kartu tak normálně funguje. Nevíte čím to může být? Už je to asi 3 problém co se týče fotek a jsem z toho fakt nešťastná a nechce se mi pořád dávat jen na radu že mám dát telefon do továrního nastavení. Vždy to jeden problém opraví a další se objeví. Děkuji za odpověď. 

3 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
soudě z Vašeho popisu – zejména toho, že jiná karta v telefonu funguje a sám telefon začal ukládat fotky do interní paměti – je to evidentně závada karty. Bohužel se to stává.
V tomto případě by obnovení do továrního nastavení zaručeně ničemu nepomohlo. Spíš je otázkou, zda je šance (podle mne jen zcela minimální) na obnovu fotek z té vadné karty v počítači.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Veronika M. odpověděl před 2 týdny

Když jsem pak kartu naformátovala, tak opět normálně fungovala dál. Až do včera. Vypl se mi telefon protože došla baterka. Po opětovném zapnutí mi to opět napsalo že je problém s SD kartou. Fotky se dál zobrazovali i z karty, ale v úplně hrozné kvalitě, ale karta už se nezobrazovala. Pak se přestali ukazovat i fotky. Ale když jsem dala do počítače, tak se karta normálně zobrazila a fotky jsem si raději do počítače zálohovala. Trochu zvláštní… A teď v čem je chyba? V telefonu nebo v kartě? Ať vím co tedy reklamovat. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 týdny

Dobrý den,
ano, to bych víceméně čekal. Pokud je karta „načatá“, tak ji formátováním neopravíte. Možná na chvilku bude fungovat, ale dříve nebo později odejde i s daty. Skoro jistě bych si v tomto případě tipl na problém karty.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

6 + 3 =