Poco F2 Pro po aktualizaci MIUI 12.2.4.0 (RJKEUXM) nefunguje tlačítko Menu

Xiaomi poradnaPoco F2 Pro po aktualizaci MIUI 12.2.4.0 (RJKEUXM) nefunguje tlačítko Menu
JiHo zeptal se před 1 měsícem

Poco F2 Pro po aktualizaci MIUI 12.2.4.0 (RJKEUXM) přestalo SW tlačítko Menu zobrazovat naposledy spuštěné aplikace (zobrazila se prázdná stránka), jediné co se dá nastavit a funguje, je „Zobrazit menu“. Podstoupil jsem kalvárii s se zálohováním, obnovením továrního nastavení a obnovou ze záloh. Že obnova ze zálohy obnoví jen něco, to jsem očekával, ale i když mne celá procedura stála půl dne času, tak přesto SW tlačítko nefunguje. Teď ten čtvereček jenom blikne a neudělá vůbec nic. Maximálně si na ně můžu zase nastavit „Zobrazit menu\“. Naposledy spuštěné aplikace zmizely. Vypadá to, že chyba bude v té poslední aktualizaci a doporučované obnovení je jen zbytečná ztráta času a nervů. Tuší někdo co s tím?

10 Odpovědi
Roman odpověděl před 1 měsícem

Mám naprosto stejný problém. Je to šílený a nevím co s tím.

PetrDOA odpověděl před 1 měsícem

Mam tu samou verzi androidu a pouzivam poco launcher a gesta a funguje mi to uplne normalne. Nekde jsem cetl ze problem je jen s jinym launcherem tak zkuste poco launcher zda to pomuze. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
ano, problémy na tomto telefonu s uvedenou ROMkou hlásí majitelé prakticky z celého světa. Jde očividně o chybu v ROM, kterou nevyřeší obnova do továrního nastavení.
Zkuste poslat zpětnou vazbu přímo do Xiaomi, ať se na problém podívají a vyřeší ho. Čím více hlášení, tím více jim bude jasné, že jde o problém.
Mělo by to fungovat takto:

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Sjeďte úplně dolů a tam je položka Služby a zpětná vazba – klepněte na ni.
  3. Pomocí přepínače označte věc jako Problém.
  4. Popište (asi nejlépe anglicky), v čem je problém.
  5. V sekci Vyberte položky zvolte štítky, které definují podstatu problému.
  6. Zadejte své telefonní číslo nebo (raději) e-mail.
  7. Klepněte na tlačítko Odeslat.

Pak vyčkejte na další aktualizaci, ve které to snad opraví.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

JiHo odpověděl před 1 měsícem

Pro PetrDOA: používám Nova Launcher Pro, ale po té nešťastné obnově do továrního nastavení jsem otestoval bezvýsledně i Poco Launcher.

PetrDOA odpověděl před 1 měsícem

Pro JiHo ja po aktualizaci tovarko vubec nedelal. Mam poco launcher a pouzivam gesta a me to zatim funguje dobre. Dost lidi si na tenhle problem stezuje i na jinych forech. Snad to brzy opravi nejakou aktualizici. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
čili Vám funguje zobrazení posledních spuštěných aplikací – chápu to správně?
Přeji hezký den.
Karel Kilián

PetrDOA odpověděl před 1 měsícem

Ano me to funguje uplne normalne. Spustene aplikace se mi normalne zobrazujou v malych oknech a daji se jedna po druhy prepinat a ukoncovat.

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
díky za zpětnou vazbu. Měl jsem za to, že nefunkční zobrazení posledních spuštěných aplikací se týká všech telefonů Poco F2 Pro s uvedenou aktualizací.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

PetrDOA odpověděl před 1 měsícem

Ja po aktualizaci nedelal tovarni nastaveni. Mozna kdybych ho udelal budu na tom stejne. Jinak tento problem hlasi lidi i na jinych forech,tak se to bude dit asi az prave po tovarnim nastaveni. Ja spusteny aplikace normalne vidim,jdou mi prepinat a ukoncovat jako na A10. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
ano, očividně u těch, u nichž se tento problém projevil, obnovení do továrního nastavení nepomáhá. Asi jedinou možností je počkat na další aktualizaci.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

8 + 8 =