praskani-ve-sluchatkach-na-telefonu-xioami-redmi-note-10-pro

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Dotazpraskani-ve-sluchatkach-na-telefonu-xioami-redmi-note-10-pro
Matěj zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den, při poslechu na bezdrátových sluchátkách na telefonu Xioami redmi note 10 pro slyším praskání když sluchátka spárují s jiným telefonem tak nic nepraská. (Sluchátka: Niceboy HIVE podsie 2021

5 Odpovědi
Daniel Macho Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den, Matěji,
slyšíte praskání i když snížíte hlasitost o dva kroky níže? Takové praskání je totiž poměrně častým jevem. Nastává, když digitální převodník ve sluchátkách přidává výkon navíc aby vykryl případnou ztrátu způsobenou bezdrátovým přenosem. Při maximální hlasitosti již však takový výkon nestíhají samotné měniče sluchátek. Nejčastěji se to stává, pokud jsou sluchátka i telefon od různých výrobců.
Hezký den, 
Daniel

Matěj odpověděl před 2 měsíce

Ano, bohužel praskání je slyšet i při nižší hlasitosti.

Daniel Macho Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den, Matěji,
v tom případě jde o zvláštní problém. Nemáte nainstalovanou nějakou aplikaci, která by upravovala zvuk? Například nějaký ekvalizér nebo třeba aplikaci ke sluchátkům? Pokud s jiným telefonem sluchátka hrají standardně, pravděpodobně půjde o softwarový jev telefonu. Ještě bych možná zkusil, zda je praskání slyšet ve více aplikacích (například YouTube, Spotify, offline přehrávač apod.). Pokud ano, asi bych zazálohoval svá data a zkusil to vyřešit resetem do továrního nastavení. Je to bohužel poněkud nepříjemné řešení, ale vyřeší většinu softwarových chyb.
Dejte vědět, jestli něco z toho zabralo či ne, já se zatím pokusím ponořit trochu hlouběji do problematiky technologie.
Hezký den,
Daniel

Matěj odpověděl před 2 měsíce

Děkuj všem za odpovědi problém jsem vyřešil vymazáním dát v sekci úložiště bluetooth.

Daniel Macho Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den, Matěji,
výborně! Jak vás tohle napadlo? Tohle je pravděpodobně jedna z možností kterou bych provedl po hodinách marných pokusů při náhodném procházení všech souvisejících možností a nakonec bych ani možná nevěděl, čím se to fixlo. Dobrá práce!
Hezký den,
Daniel

Vaše odpověď

20 + 12 =

Xiaomi Mi Band 6

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!