problem-s-oznamenim

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi Noteproblem-s-oznamenim
Natálie Kozová zeptal se před 2 měsíci

Dobrý den, mám týden telefon xiaomi redmi note 9 a všímám si, že dokud aplikaci (gmail, messenger, instagram, whatsapp apod) neotevřu, tak mi upozornění přijde pouze občas. Kde je prosím problém?  Děkuji.

2 Odpovědi
bobasso odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den.  
Udělejte, zkontrolujte si toto:
1) Vlezte do Nastavení (telefonu) > Oznámení > a tam  uvodíte : nahoře „3 displeje vedle sebe“ a pod nimi seznam aplikaci s přepínači. U všech vámi zmiňovaných mějte zmodralý přepínač. Pak v tomto samém seznamu u těchto zmíněných app klikněte do místa jejich názvu a tam povolte všechno, co jde (modré přepínače).
Nyní se vrátíme k těm „třem didplejům vedle sebe“ Klikněte na ten levý “ Upozornění na Zamykací obrazovce“ a pak rozklikněte hned prvou položku „Formát“ a u něj mějte vybranou možnost „Zobrazit obsah oznámení“.
 
2) Opět vlezte do Nastavení (telefonu) > Baterie a výkon > Aplikace a úspora baterie > v seznamu s aplikacemi vyberte ty, o kterých se zmiňujete, rozklikněte je a preferujte jim volbu “ Žádné omezení“
 
3)  Tento, níže nastíněný  postup  proveďte u všech vámi zniňovaných aplikaci:
Spusťte, otevřete prvou. Nijak si jí dál ale nevšímejte. Teď krátce klikněte na spodu displeje na levou kontextovou klávesu čtverečku ( dle zvoleného tématu může být čtvereček nahrazen třemi čárkami pod sebou). Dostanete se tak do „Správce spuštěných aplikací. Uvidíte okno(a) s náhledy spuštěných aplikací. Vypadá to takto viz screenshot

Na okně s náhledem vámi vybrané a spuštěné aplikace dlouze podržte prst, až vyskočí nabídka. Vypadá to takto viz screenshot

Klikněte na zboku vyskočené nabídce na ikonu visacího zámku. 
Pak tato aplikace bude mít u svého okna s náhledem ikonku malého visacího zámečku. Vypadá to takto viz screenshot (jako vzor u aplikace whatsapp)

Všem vámi zmíněným aplikacím, dle tohoto postupu dejte ikonu visacího zámečku. 
A teď si to celé zhrňme. Vypadá to možná strašně složitě, ale tohle je maximum, co můžete udělat pro to, aby se vám korektně zobrazovaly notifikace, zvláště pokud daný telefon neoplývá notifikační LED diodou. 
V jedničce jste povolila aplikacím, aby zobrazovaly oznámení. Ve dvojce jste udělala to, aby v aplikaci Baterie a výkon nebyl u vámi zmiňovaných app uplatňován spořič baterie, tedy aplikace nebude uspávána na pozadí, tím pádem bude vždy zobrazovat oznámení na Zamykací obrazovce. A ve trojce jste každou vámi vybranou aplikaci „zamknula“  = zabránila jste u ní jakékoli změny. Bude na pozadí stále spuštěna, nebude se uspávat ( z toho důvodu se pak nezobrazují notofikace), nebude ukončována aplikací Baterie a výkon za účelem uvolnění načítací paměti RAM pro chod jiných, pro telefon důležitějších aplikací.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
děkuji Bobassovi za velmi pěkně provedený a podrobný návod, ke kterému patrně není co dodat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

9 + 19 =