RCS zprávy

Klára Konvalinová zeptal se před 2 měsíce

Dobrý večer
 
Chci se zeptat, mám nový telefon Xiaomi Redmi Note 11. V telefonu nejsou aplikace pro volání, kontakty a sms zprávy od Xiaomi, tyto aplikace od Xiaomi jsem měla na telefonu Xiaomi Redmi Note 7, a jsou tam aplikace od Google, telefon Google, zprávy Google.
 
Mohu aplikace od Google pro volání, kontakty a SMS zprávy používat bez nutnosti mít v telefonu účet Google? Budu mít bez účtu Google možnost do telefonu ukládat kontakty?
Četla jsem, že aplikace od Google umí RCS zprávy, ale já tuto funkci RCS zprávy používat nechci a chci psát normální SMS zprávy, jak mám vypnout funkci RCS zprávy a funkci chatu, kterou mi aplikace zprávy nabízela?
 
Ještě se chci zeptat, když vypnu funkci chatu a nebudu mít telefon připojený na WiFi nebo datové připojení, budou se mi zprávy zobrazovat a mohu posílat SMS zprávy bez připojení na internet (WiFi, datové připojení)?
 
Osobně se mi aplikace od Google nelíbí, původní aplikace od Xiaomi byly lepší
 
Předem děkuji za všechny odpovědi na moje otázky

2 Odpovědi
bobasso odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den. Taky jsem měl RN7 a to byl poslední foun s aplikacemi od Xiaomi. Jak pak přešli u globálních a evropských verzí telefonů na Google app, tak se z mobilů najednou stsl takový kočkopes. Najednou návody s nastaveními pro MIUI byly k ničemu, protože google aplikace měly prostředí zcela jiné. Byly tu snahy (zkoušel jsem to i já) doinstalovat do novějších telefonů ( již s google app) ty původní aplikace od Xiaomi Kontakty a volání, Xiaomi Zprávy”, Xiaomi telefon. Telefony sice tyto původní aplikace dovolily nainstslovat, ale nešly zpustit. Jen problikly a konec.
Co se Google ůčtu týče. Ten je bohužel provázán s celým telefonem. Nemusíte ho mít, ALE…..
Kontakty lze ukládat do paměti telefonu.
Bez google účtu se vám nebudou aktualizovat aplikace. Google Play obchod, odkud aktualizace přichází vyžaduje být přihlášem ke google účtu.
Stejně tak bez přihlášení se do google účtu vám nebudou fungovat zálohy google aplikací Fotky, Kalendář.
Co se týče systémové goole app Zprávy tak tam se funkce chatu dá vypnout: Otevevřete Zprávy > nahoee ve vyhledávacím poli vpravo kliknete na tu ikonuu “xichtu” > Nastavení aplikace Zprávy > Obecnná nastavení > Fukce chatu
Pokud vypnete funkci chatu, tak aplikací Zprávy od Google budete posílat a prijímat pouze klasické SMS. Chat je podmíněn přistupem k internetu buď přes mobilní data nebo wifi. 
App Zprávy od Google lze nahradit velmi oblíbenou aplikací “Textra SMS”, ale je tu zase to ALE. Bez Google účtu ji ale z Google Play nestáhnete. Budete muset instalalační soubor .apk stáhnout mimo Google Play, z oblíbených, prověřených, bezpečných servrů, kde se tyto instalační  soubory android app nalézají. Aby ale šla aplikace Textry SMS stažena mimo Google Play nainstalovat, tak je nejdřív potřeba internetovému  prohlížeči  v telefonu, kterým instalační soubor .apk Textry SMS budete stahovat  povolit v jeho Podrobnosti o aplikaci “Instalaci z neznámých zdrojů” . Textra SMS má široké pole možností Nastavení, co nemají jak Zprávy od Google, tak ty původní od Xiaomi. 
Původní app Xiaomi Zprávy vám třeba nedovolovala poslat v kuse dlouhou SMS (765 znaků) a po třetí napsáné SMS ( 3x 160znaků) automaticky přepínala tuto dlouhou SMS na zprávu MMS a nešlo s tím nic dělat. Textra SMS dovoluje posílat v kuse dlouhou SMS (765 znaků) a na MMS zprávu se nepřepíná.  
Textra SMS, aby v telefonu fungovala vyžaduje, aby byla pro SMS Zprávy nastavena jako Výchozí aplikace pro Zprávy. S tím trochu nebude spokojen systémovy antivir a bude vás informovat o jisté bezpečnostní zranitelnosti telefonu. Důvod proč je ten, že Textře SMS musíte povolit přístup k citlivým datům telefonu > Kontaktům telefonu. Normálně ale Textra SMS nijak bezpevnost, zranitelnost telefonu neohrožuje. 
 
Pokud nechcete mít mobil propojen s Google účtem, lze zálohy provádět na Xiaomi účet, který lze v mobilu vytvořit a aktivovat. 
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
děkuji Bobassovi za rychlou a velmi obsáhlou odpověď, ve které podchytil asi vše, nač jste se ptala. Pokud byste měla jakékoli další dotazy, nebojte se napsat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

17 + 14 =

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!