redmi-10c-nefunguje-odemceni-gestem-ani-otiskem

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi Noteredmi-10c-nefunguje-odemceni-gestem-ani-otiskem
Jaroslav Tersch zeptal se před 2 měsíce
6 Odpovědi
bobasso odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den. 
Už více lidí si tu na poradně stěžovalo, že jim přestalo fungovat gesto pro odemčení telefonu (zamek telefonu, obrazovky) a nebo při používání hesla jako zámku obrazovky  nevyzkočila klávesnice k zadání hesla. Mám už 3tí telefon Redmi RN4, RN7, RN10 Pro a jako zámek telefonu  mám čtyřmístný číselný PIN a ten mne ještě nikdy nezklamal a nestalo se mi, že bych se do telefonu nedostal. Odemčení otiskem prstu je podmíněno tím, že musíte mít v telefonu aktivní základní zabezpečení = zámek telefonu (PIN, Gesto, Heslo). Pokud jedna z těchto tří ochran nebude aktivní, tak ani v Nastavení telefonu > Heslo a zabezpečení neuvidíte položky s Otiskem prstu, možnosti k jeho vytvoření. Otisk prstu prstu nemusí fungovat díky nefunkčnosti samotné čtečky, poranenému prstu, špinavému prstu….
Pokud se momentálně do mobilu nedostanete zkrz vámi dva zmíněné problémy, tak otisk prstu i zámek telefonu ( Gesto) lze deaktivovat pouze továrním vyresetováním telefonu. Je to jediný způsob, jak mobil opět zprovoznit. Telefon resetem uvedete do stavu jskoby jste jej zcela nový vyndal z právě rozbalené krabičky a prvně ho zapnul. Zkrátka s ním začnete odznova, s gistým štítem. Pozor ale, telefon si při jeho opětovném zprovozňování řekne o zadání vašich přihlašovacích údajů ke Google účtu, případně i Xiaomi účtu ( pokud byl vámi vytvořen). Pokud je nebudete znát, tak zde zkončíte a telefon zůstane trvale zablokován. V případě, že svá přihlášení znáte :D, tak vás telefon následně požadá, abyste si vytvořil zámek telefonu (obrazovky) v podobě 4místného číselného PINu, Gesta, Hesla. Původní zámek telefonu, ve vašem případě původní gesto, bylo továrním resetem vymazáno, telefon si ho nepamatuje.
V případě, že se do mobilu nedostanete a tovární reset tak nelze provést přes nabídku Nastavení telefonu, tak musute provést tvrdý reset pomocí bočních tlačítek na tefonu tlačítka Zap/Vyp a tlačítka hlasitosti + (zvýšení hlasitosti). Obě tato tlačítka současně stisknete a budete je držet tak dlouho stisknutá, než mobil zavibruje a rožne se. Pak tlačítka pustíte. Vyskočí vám nsbídka možností v angličtině. Vás bude zajímat položka “Wipe data” (tovární reset). Jelikož v tomto nouzovém režimu telefonu nefunguje dotyk, tak bočními tlačítky překlapáváte kurzor nahoru / dolu a tlačítkem Zap/Vyp potvrzujete Volbu. Tedy kurzor překlapnete na položku Wipe data Power tlačítkem volbu potvrdíte a zpustíe na mobilu proces továrního resetu. Jelikož provádíte hard reset, protože se do mobilu nijak nedostanete, tak v tomto případě můte nastat jedno nemilé úskalí. Pokud jstr neměl v mobilu zaplou, aktivní Synchronizaci telefonu (zálohování telefonu), tak o vše, co jste si do mobilu uložil, nainstsloval, trvale, bez možnosti jakékoli zpětné  obnovy příjdete (viz.Kontakty, Poznámky, Data v Kalendáři, Fotky atd) 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
moc děkuji za Váš příspěvek – jistě se bude hodit všem uživatelům, kteří narazí na tento či podobný problém.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jaroslav tersch odpověděl před 2 měsíce

Děkuji.Bohuzel Hard reset nepomohl stále to chce heslo gestem.Je ještě v záruce. V servise ho zprovoznit?

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
pokud hard resetem máte na mysli vypnutí a zapnutí telefonu, tak to nutnost odemknutí telefonu nezruší. Stále bude nutné zadat při prvním startu gesto/heslo/PIN.
Asi jedinou možností je uvedení telefonu do továrního nastavení. Přijdete tím ale o veškerá nezálohovaná data (např. fotografie).
Jak na obnovení telefonu do továrního nastavení přes konzoli pro obnovení?

  1. Vypněte telefon (pokud to nejde, držte cca 10 sekund tlačítko pro vypnutí).
  2. Stiskněte a držte tlačítko pro zvýšení hlasitosti.
  3. Zapněte telefon tlačítkem pro zapnutí.
  4. Na obrazovce by se měla objevit nabídka Mi-Recovery.
  5. Tlačítky pro nastavení hlasitosti aktivujte položku Wipe Data.
  6. Potvrďte volbu krátkým podržením tlačítka pro zapnutí.
  7. Potvrďte a vyčkejte provedení všech operací.
  8. Restartujte telefon přes položku Reboot.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jaroslav tersch odpověděl před 2 měsíce

Tak jsem to pojišťovna zkusil ještě asi po páté a stále Kvoká.Bohuzel to pořád chce but google přihlášení nebo gesto.Na druhou stranu kdyby ten telefon byl kradenej tak by šel dost snadno tím Hard resetem odemknout.Zkusim záruční servis.Dekuji

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
to je divné, že to po obnovení chce pořád gesto k odemknutí. To je nastavení, které by se obnovením do továrního nastavení mělo smazat. V tom případě určitě doporučím servis.
Jinak co se týká toho zabezpečení – telefon se výše uvedeným postupem kompletně vymaže. Při úvodním nastavení je pak nutné přihlásit se účtem Xiaomi a Google původního majitele. Čili tak jednoduše to obejít nelze.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

19 + 15 =

Apple AirPonds Pro 2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!