Redmi Note 8 Pro – aplikace Stažené

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi NoteRedmi Note 8 Pro – aplikace Stažené
Jiří Kubíček zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, mám takový drobný problém u nového Xiaomi Redmi Note 8 Pro, MIUI Global 11.0.3, Android 10 QP1A, a setkal jsem se s tím i v rodině i jiných telefonů Xiaomi. V nástrojích je systémová aplikace „Stažené“ a dále je v systémové aplikaci „Správce souborů“ v horním panelu ikona „Stažené“. Přímo ve složce Download mám nyní dva soubory, jeden stažený z internetu a druhý je export kontaktů z telefonu. Když dám zobrazení stažených souborů přímo přes aplikaci Stažené, zobrazí se mi pouze ten soubor s kontakty, když to dám přes Správce souborů/stažené, tak se zase zobrazí jen ten soubor stažený z internetu. Když si otevřu přímo složku Download, tak tam mám oba soubory. Jde nějak zařídit, aby se mi bez ohledu, jakou aplikaci nebi ikonu pro stažené soubory zvolím, vždy zobrazovaly všechny soubory ve složce Download ? Nedávno se mi na to ptal i jeden známý, že po nějaké aktualizaci se mu už soubory stažené přes internet nezobrazují pomocí aplikace Stažené, ale jen přes Správce souborů/stažené. Prošel jsem všechna možná nastavení v telefonu a u uvedených aplikací, ale řešení se mi nepodařilo nalézt. Děkuji za odpověď a případnou pomoc.

 

24 Odpovědi
bobasso odpověděl před 1 rokem

Dobrý den. Doporučuji vám používat v mobilu pouze Správce souborů > táhnout prst od pravého okraje displeje k levému > žlutá složka „Download“ a tam najdete vše (obrázky, hudbu, instalační soubory .apk, soubory. pdf atd) , co jste si do mobilu stáhl jakýmkoli mobilním internetovým  prohlížečem.

Jiří Kubíček odpověděl před 1 rokem

Díky za odpověď, i když to není odpověď na mou otázku, proč se pokaždé zobrazují jiné soubory a nikoli vše ze složky Download. Potřebuji se hlavně jedním kliknutím dostávat rychle do složky Download, kde se mi zobrazuje vše. Toto splňuje pouze aplikace Stažené, ale tam se nezobrazují všechny soubory. Lze vytvořit přímo na plochu nějakého zástupce složky Download ? Údajně by to mělo jít přes Solid Explorer nebo Total Commander ?

bobasso odpověděl před 1 rokem

Dovry den. Tak stáhněte si z Google Play tuto aplikaci „Activity Launcher“ odkaz tu:
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher
a pomocí ní si v telefonu vytvoříte na plochu zástupce app „Stažené“. V tom Activity Launcheru se vám otevře seznam všech app v telefonu. Vyberete v něm app „Stažené“ a vytvoříte zástupce. 

Jiří Kubíček odpověděl před 1 rokem

To jste mi asi špatně rozuměl, systémová aplikace „Stažené“ od Xiaomi má svého zástupce a mohu si ho dát klidně i na plochu, ale bohužel tato aplikace zobrazuje jen některé soubory ze složky Download a nevím proč, proto jsem toto téma založil. Takže buď potřebuji zjistit, co udělat, aby aplikace Stažené zobrazovala veškeré soubory ve složce Download, nebo alespoň, jak si udělat na plochu zástupce složky Download ?

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 rokem

Dobrý den,
je to dané tím, že aplikace Stažené zobrazuje jen ty soubory, jež byly stažené přes webový prohlížeč. Ty, které byly do složky Downloads uložené jinak, prostě nezobrazuje.
Správce souborů zobrazuje všechny soubory bez ohledu na to, kde se v telefonu vzaly.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jiří Kubíček odpověděl před 1 rokem

Dobrý den, tak to právě není, vysvětloval jsem to v mém úplně prvním dotazu. Přímo v aplikaci Stažené se mi zobrazuje ze složky Download třeba export kontaktů, ale vše, co je stažené z internetu se mi zobrazuje zase pomocí cesty Správce souborů/ikona stažené (zde se zase nezobrazuje třeba ten export kontaktů). Přitom ještě donedávna mi aplikace Stažené zobrazovala vše ze složky Download, teprve po nějaké větší systémové aktualizaci, asi MIUI už to tak není. Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem si nainstaloval Total Commander a udělal si na plochu zástupce složky Download. Stejně by mne ale zajímalo, proč aplikace Stažené nyní nezobrazuje vše ze složky Download, jak tomu bylo dříve a jestli to lze nějak opravit.

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 rokem

Dobrý den,
tak to nevím – nic podobného dosud nikdo další nehlásil. Předpokládal bych tedy, že se při aktualizaci asi něco nepovedlo a telefon se nyní chová nestandardně. V takovém případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jiří Kubíček odpověděl před 1 rokem

Dobrý den, aktualizace proběhla úplně v pořádku a vše funguje normálně, jen se vyskytl tento drobný problém a nejsem sám, u koho toto nastalo, v rodině prakticky u všech, co mají Xiaomi a proběhla u nich aktualizace. Díval jsem se do historie systémových aktualizací a asi před 14 dny proběhla i aktualizace aplikace Stažené, pravděpodobně od té doby to zlobí.

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 rokem

Dobrý den,
je to možné – chybička se sem tam vloudí. Pokud se to projevuje na více telefonech, pak zkuste poslat zpětnou vazbu přímo do Xiaomi – možná se tam na problém podívají a vyřeší ho.
Mělo by to fungovat takto:

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Sjeďte úplně dolů a tam je položka Služby a zpětná vazba – klepněte na ni.
  3. Pomocí přepínače označte věc jako Problém.
  4. Popište (asi nejlépe anglicky), v čem je problém.
  5. V sekci Vyberte položky zvolte štítky, které definují podstatu problému.
  6. Zadejte své telefonní číslo nebo (raději) e-mail.
  7. Klepněte na tlačítko Odeslat.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jiří Kubíček odpověděl před 1 rokem

Díky za návod, chvíli vydržím, jestli to nevyřeší nějaká nová aktualizace a zatím jsem to vyřešil tím Total Commanderem, ale časem tam třeba napíšu, zase to není nic takového, bez čeho bych musel měnit telefon nebo nemohl žít :-). S telefony Xiaomi jsem už několik let velmi spokojen, lepší poměr cena/vybavení/výkon člověk hledá těžko.

Vaše odpověď

3 + 19 =

Poco F3