Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: TelefonyRedmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC
Milan zeptal se před 1 měsícem

Zdravím.
Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC jsou kandidáti na nový telefon. Procesor nehraje roli.
Dotazy :
Spolehlivost/citlivost GPS – nejde mi o každý metr, ale spíš o rychlý fix a bezproblémový provoz. Žádné kešky, spíše navigace v autě.
Hádá se wifi s bluetooth při současném spuštění mezi sebou, snižuje se rychlost wifi?
Citlivost na slabší signál wifi, stabilita připojení.
Citlivost na slabší signál operátora – preferováno bude 2G.
Máte-li někdo POCO X3 NFC s Androidem 11, jaké máte zkušenosti?
Za případné odpovědi díky.
 
 

9 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
testoval a recenzoval jsem oba dva telefony a celkově jsem měl z Poco X3 NFC o dost (opravdu o hodně) lepší dojem. Zkusím tedy odpovědět na Vaše otázky:

  • Oba fungovaly dost podobně, ale ač má/měl 9 Pro deklarované, že by měl vidět družice Galileo, nevidí je.
  • Wi-Fi a BT jsem cíleně netestoval, ale měl jsem přes BT připojený náramek a subjektivně jsem ani u jednoho telefonu neměl problémy s Wi-Fi.
  • Citlivost Wi-Fi jsem testoval z hlediska dosahu mé domácí sítě před domem a oba telefony na tom byly stejně. Neřekl bych ani dobře, ale ani vysloveně špatně.
  • Citlivost na signál operátora jsem zkoušel v pohraničí s Polskem a v obou případech bych ji označil za průměrnou. Ani jeden z těch telefonů bych v tomto směru nestavěl výše.
  • Android 11 jsem v době testování neměl.

Obecně mohu říci, že v naší Poradně se o trochu častěji objevují dotazy (řekněme i problémy) s Redmi Note 9 Pro. Sám jsem Poco X3 doporučil několika lidem a dosud všem funguje bez problémů.
Pokud by Vás zajímaly mé recenze, tak dávám odkazy:

Přeji hezký den.
Karel Kilián

bobasso odpověděl před 1 měsícem

…… pro Milan.
A tady máte z gsmarena srovnání parametrů obou telefonů hezky  vedle sebe.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10192&idPhone2=10415
 
 

Brano odpověděl před 1 měsícem

Dobry den,
mam Poco X3 NFC a presiel som nan z Redmi note 8 pro, len z dovodu ze ma 120 hz displej – bol som proste zvedavy – a musim povedat ze to lutujem:
– neskutocne vysoka spotreba baterie (1den bez hrania hier)
– ghoust touches
– nevyladeny Android 11 s plnym kyblom chyb
V tychto dnoch by mal prist update ktory fixne naprm chyby s proximity senzorom, ale to je asi tak vsetko.
Pre mna velke sklamanie.
Brano

Milan odpověděl před 1 měsícem

Gsmarena jsem prošel jak testy, tak komentáře uživatelů. Taky cz fóra, hodnocení v obchodech i zahraniční fóra, aspoň zběžně a hledáním konkrétních věcí (GPS, wifi,…). Na obrovskou spotřebu u X3 NFC byla stížnost asi na 15ks zakoupených jedním člověkem, zatímco ostatní problém neměli. I na ghoust touches byly stížnosti. Ale i na RN 9 Pro kvůli neodladěnému systému žeroucímu baterku. Navíc s tím může zamíchat i neodladěná aktualizace. Ono to tak nějak vypadá, že co kus, to originál. Objednal jsem RN 9 Pro a uvidíme. Každopádně díky za odpovědi a pokud by i další vlastníci obou typů chtěli přispět komentářem, jedině to uvítám.

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
@Brano – to bych spíš viděl na problém konkrétního kusu. Poco X3 NFC jsem recenzoval a z výdrže baterie jsem byl nadšený. Byla opravdu nadstandardní. Ani žádné další Vámi zmíněné chyby jsem neevidoval.
Doporučil jsem Poco X3 minimálně deset lidem ve svém okolí, kteří si ho koupili, a dosud si mi nikdo na telefon nestěžoval.
@Milan není zač, rádo se stalo.
Přeji hezký den!
Karel Kilián

Milan odpověděl před 1 měsícem

@Karel Kilián
Musím tedy říct, že Vámi dosažené výdrže u X3 NFC v jiných recenzích mnou přečtených domácích i zahraničních nedosáhl vůbec nikdo. To jste měl asi nadstandardně vyrobený kus 🙂 Nic ve zlém. O tom problému s Galileem vím, ale nemám ho ani teď a necítím, že by mi chybělo. Zatím jsem dojel, kam jsem potřeboval. Ale je to podraz. Každopádně mám 14 dní na vyzkoušení a pak se uvidí.
Ještě bych rád řekl, že jste jeden z mála co napíše aspoň pár řádek o kvalitě tel. signálu a citlivosti wifi. Většinou se to pak řeší na fórech až je problém. Takže za to velké díky.

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
souhlasím s tím, že to Galileo v podstatě nemá uživatel šanci poznat. Ostatně výrobce v tichosti tento údaj stáhl z webovek, jako by tam ani nikdy nebyl.
Snažím se, aby čtenáři našli v mých recenzích praktické zkušenosti. To, jak telefon vypadá, si mohou prohlédnout ve videích na internetu, případně na prodejně. Proto se zaměřuji na věci, které pohledem nezjistíte.
Co se týká výdrže – záměrně dávám telefonům během recenzování zabrat. Používám je místo svého mobilu, aby se ukázalo, jak jsou na tom v praktickém ohledu. A opravdu musím říci, že Poco X3 mě z hlediska své výdrže hodně pozitivně překvapil.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Milan odpověděl před 1 měsícem

Ještě tedy poslední otázku. Na jaké verzi software byl Vámi testovaný kus, nevzpomínáte? Ale ta recence je již dost stará a z výroby tam bude nejspíš něco jiného. Nu nevadí. Díky za Váš čas a ochotu.

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
to máte pravdu, už je to nějaký pátek. Jednalo se o MIUI ve verzi 12.0.3, takže v tomto směru lze očekávat nějaký posun ať už k lepšímu, nebo horšímu.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

13 + 1 =

Chytrý telefon Redmi Note 10S