Reklama už i po klofnutí na "Správce souborů"?
Vážené kolegyně a kolegové, po běžném klepnutí na „Správce souborů“ MT Redmi Note 11 se mezi očekávanými položkami (které se znázorní v pořádku), objevují i celé reklamní bloky, viz obrázek
Může někdo, než použiji těžké kalibry typu tovární reset, nahození stock firmware nebo 2m kvalitního lana, pomoci? Na dalších dvou MT podobné provenience je klid.
Děkuji
Dobrý den,
testoval jsem teď Xiaomi 13 s MIUI 14 a reklamu ve Správci souborů jsem neměl. Teď se dívám na Xiaomi 12 taktéž s MIUI 14 a ani na něm ji nemám. Zkuste v aplikaci v sekci Nastavení-O aplikaci deaktivovat volbu Doporučené. Možná to pomůže.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Taky jsem ty reklamy na novém telefonu (MIUI 14) ve správci souborů měl – pomohla zmíněná deaktivace „Doporučené“ … zatím je to v cajku
Děkuji oběma. Bohužel Redmi Note 11 v současné době pracuje s MIUI 13.0.2 Global (Stable), a po nějakém „Dopuručené“ ani vidu ani slechu (ani v nejbližším okolí). Protože momentálně pracuji na dokončení nějakých manuálů, potřebuji čas jinde, takže budu „bojovat“ s reklamní „fenou“ později. Dobrou.
Dobrý den,
pak jedině počkat na aktualizaci na MIUI 14, zda se možnost vypnutí doporučení zobrazí. Je docela možné, že v MIUI 13 to vypnout nelze.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
…….. pro nemohoucí
V app Správce souborů kliknete vlevo nahoře na ty tři čárky pod sebou > Nastavení > O aplikaci > Doporučené > deaktivovat
Dobrý den,
moc děkuji Bobassovi za obrázkový návod. Jsem přesvědčen o tom, že vypnutí této možnosti by mělo deaktivovat reklamu ve Správci souborů.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
2Bob …
Díky za ochotu, poznamenal jsem si. Zatím totiž Redmi Note 11 (nová funglovka, stará pár týdnů) slouží na „pokusy“ – lock/unlock bootloader, instalace/odinstalace TWRP (funguje i odemknutí user dat podle hesla pro uzamknutí display), SW MiFlash a uskutečňuji i režim EDL, ale zatím jen teoreticky (dávám dohromady dostupné info – je to docela maso). Kompletně jsem dokončil práci kolem problémů s použitím tlačítek (to, co je na netu není, úplné, a ani zdaleka nejde do hloubky). Přitom se jedná o tzv. kámen úrazu, na který narazí snad každý uživatel.
Takže jsem RN 11 strčil do drápů MiFlash, protože jsem měl málo času a protože mi nevadí jisté nastavování po prvním přihlášení, kde stále nacházím něco, co se dá jedině a správně popsat jako „ptákoviny“ (lituji někdy uživatele, který hlavně potřebuje vedět, kdy mu jede bus nebo chce volat, zda došly nosnice, když spadne do osidel tohoto režimu). A to ani nemluvím o tom, zda vůbec má předem připravené informace pro přístup na účty Google a cloud Xiaomi atd.
Za informaci moc děkuji (byl jsem vzteklej, co si společnosti dovolí a že to nemůžu najít). A děkuji ještě jednou, protože pokud bych takový SW psal, tak bych takto důležitou informaci NIKDY neumístil pod “ O aplikaci“, ale přímo do „Nastavení“. Tohle udělal vůl nebo podplacený spratek. Zatím (hotové manuály zveřejním po kompletním dokončení).
Dobrý den,
jsem každopádně rád, že se povedlo reklamu v aplikaci vypnout. Pravda, umístění té nabídky není úplně logické, v tom s Vámi souhlasím.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Ahoj, navážu na starší téma. Snad se někomu zobrazí a poradí. Reklamy u Xiaomi běžně vypínám napříč rodinou tak kolegy, ale u Xiaomi redmi note 12 pro jsem narazil ve správci souborů. Prostě tam to volba není k nalezení. Kolonka „O aplikaci“ už zde neexistuje a můžete pouze odebrat souhlas, zobrazit skryté apod. Menu po aktualizaci na HyperOS mám ve svém telefonu identické, ale reklamy nemám. Na 12tce jsem vypnul vše, včetně „msa“, reklam v optimalizaci, vyčištění, antiviru… Ale správce souborů stále nic. Nepomohlo jít na aplikaci přes správce systémových aplikací a tam vlézt do „podrobností“. Děkuju za případnou radu.
Dobrý den Pavle,
děkuji za sdílení zkušenosti. Bohužel to vypadá, že v HyperOS již možnost vypnutí reklam ve Správci souborů chybí, respektive kromě výše uvedených kroků nám není znám jiný funkční postup.
Zatím se zdá, že Xiaomi zpřísnilo politiku zobrazování reklam v některých systémových aplikacích a odstranilo možnost jejich deaktivace. Pokud už jste vypnul MSA (MIUI System Ads), reklamní služby v optimalizaci, antiviru a dalších systémových aplikacích, ale Správce souborů stále reklamy zobrazuje, bohužel to nejspíš nelze uživatelsky vypnout.
Můžete zkusit ještě alternativní správce souborů z Obchodu Play (třeba Files by Google nebo Solid Explorer), pokud Vám reklamy v systémové aplikaci vadí. Další možností by mohlo být odinstalování aktualizací Správce souborů (pokud to HyperOS dovolí) a návrat k původní verzi, ale to je spíš spekulativní řešení.
Pokud byste objevil nějaký jiný způsob, jak reklamy vypnout, určitě budeme rádi, když dáte vědět!
Přeji hezký den!
Karel Kilián
….. k tématu
Na mém již nepodporovaném Redmi Note 10 Pro EEA s MIUI 14 / A13 je Spravce souborů, v jehož Nastavení > O aplikaci položka Doporučené s přepínačem = aktivace a deaktivace reklam
Verzi toho Správce souborů v RN10 Pro mám V1-210601
V mém druhém founu POCO F5 Pro EEA s HyperOS 1.0/ A14 je již Správce souborů, kde v jeho Nastavení následná položka „O aplikaci“ již není a ani položka „Doporučené“. Nepomůže Správci souborů ani odinstalovat aktualizace a dostat se na verzi Správce souborů se kterou mobil sjel z pásu. Ani po odinstalování aktualizací se jeho Nastavení nijak nezměnilo. V POCO F5 Pro j EEA mám Správce souborů ve verzi
V1-230646
Jediné co může tazatel vyzkoušet, stáhnout si z prověřených zdrojů třetích stran apk soubor Správce souborů v té verzi
V1-210601, kterou mám v tom Redmi Note 10 Pro. Otázkou je, zda telefon tazatele dovolí stávající verzi Správce souborů v prostředí HyperOS přeinstalovat verzí Správce souborů s prostředím MIUI a navíc ještě nižší, „méně bezpečnou“ verzí. Učinit pokus/omyl
Dobrý den Bobasso,
děkuji Vám za podrobné testování a sdílení zkušeností s různými verzemi Správce souborů v MIUI a HyperOS. Vaše informace určitě pomohou ostatním uživatelům, kteří řeší stejný problém s reklamami.
Zdá se, že Xiaomi s HyperOS opravdu zpřísnilo možnosti deaktivace reklam v některých systémových aplikacích, což je škoda. Možnost instalace starší verze Správce souborů je zajímavý nápad, nicméně, jak správně uvádíte, není jisté, zda HyperOS takový downgrade povolí. Osobně myslím, že spíše ne.
Pokud by někdo měl s touto metodou úspěch (nebo naopak neúspěch), určitě bude užitečné, když se o to podělí. Ještě jednou díky za detailní rozbor!
Přeji hezký den!
Karel Kilián