Rychlé vybíjení a zahřívání

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi NoteRychlé vybíjení a zahřívání
Barbora zeptal se před 2 roky

Dobrý den. Poslední 4 dny se mi mobil při stejném používání vybíjí mnohem rychleji. Normálně nabíjíme každé 2 – 3 dny, teď každý večer. V noci vypojim a už vidím, jak rychle se vybíjí. Navic ráno šíleně hřeje. Co s tím?

7 Odpovědi
bobasso odpověděl před 2 roky

Dobrý den. 
Zazálohujte si telefon, vše na čem vám v něm záleží a udělejte na mobilu celkový tovární reset (Obnova továrních dat). To je prva věc co se dělá, když se začne z nenadání rychle vybíjet baterie. To může způsobit např. nedávná aktualizace telefonu (nadstavby MIUI), nebo také nějaká nainstalovaná aplikace, která si ujídá velké sousto z baterie, zatěžuje procesor a mobil se tím pádem zahřívá. Po resetu bude váš mobil ve stavu, jakoby jste jej nový vyndala z rozbalené krabičky a prvně jej zapnula. Začnete z mobilem odznova, s čistým štítem. Reset z něj vymaže všechen „nános“, který se v mobilu během jeho používání vytvořil (a mohl škodit) a také vámi naistalované a uložené věci (proto ta záloha telefonu před resetem). Při opětovném nastavování telefonu po resetu bude po vás mobil žádat přihlašovací údaje k vašemu google účtu, p|ípadně Xiaomi účtu, pokud jste si jej na ještě novém telefonu, při jeho prvém nastavování vytvořila a aktivovala. Tak se ujistěte, že je znáte. Bez jejich zadání by se v mobil zablokoval. Po resetu vám v mobilu zůstane poslední, nejnovějši altualizace nadstavby MIUI a taktéž poslední, aktuální verze Androidu. Pokud ani po celkovém resetu se mobil „nedá dohromady“, bude se rychle vybíjet a zahřívat, tak pak už je to jedině na servis, aby se vám na mobil odborně podívali. Určitě by se jednalo o závažnější problém. K celkovému resetu se na mobilu dostanete takto:
Nastavení > SYSTÉM A ZAŘÍZENÍ > Další nastavení > Záloha a obnovení > úplně dole OSOBNÍ ÚDAJE > Vymazat data (Obnova továrnich dat, nebo Tovární reset) > rozkliknout a dále postupovat a řídit se pokyny telefonu. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
souhlasím s Bobassem – udělal bych obnovení do továrního nastavení a následně bych doporučil neobnovovat telefon ze zálohy, aby se nezatáhly staré problémy.
Pokud se výdrž baterie nezlepší, pak je otázkou, jak je na tom baterie. Zde záleží na stáří telefonu – neuvádíte model, takže obecně: je-li starší dvou let, už to může mít akumulátor za sebou.
Karel Kilián

Barbora odpověděl před 2 roky

Dobrý den, děkuji. Vypadá, že to pomohlo. S pozdravem Barbora

bobasso odpověděl před 2 roky

Dobrý den. 
Jsme rádi, ze Vám naše rada pomohla vyřešit problém s baterko v telefonu.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
Jsem rád, že se povedlo problém vyřešit a vlákno uzavírám.
Přeji hezký den a děkuji Bobassovi.
Karel Kilián

Marcela Šišková odpověděl před 2 měsíci

Dobrej ,mám stejný problém.Rano jsem nabíjela na 💯 a pak dala teleofn na stůl a šla se oblékat a najednou 83 je to okey?

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
to záleží na tom, jak dlouho jste se oblékala :-). Každopádně řekněme, že průměrný nečinný telefon by měl za hodinu ztrácet kolem 2 až 3 % baterky.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

2 + 5 =

Xiaomi Mi 11