Seká se a zamrzá xiaomi redmi note 9

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi NoteSeká se a zamrzá xiaomi redmi note 9
Natálie Kozová zeptal se před 2 měsíci

Dobrý den, mám telefon Xiaomi Redmi Note 9 přibližně měsíc a od samotného začátku se seká a v posledních pár dnech je to nepřehlédnutelné, systém během jakékoliv činnosti se sekne nebo zamrzne klidně i na několik minut, jedná se i o to, když je telefon v klidu bez jakékoliv činnosti a chci telefon pouze odemknout. Včera se mi stala taková věc, že mi nechtěla vyjet klávesnice v žádné aplikaci tomu určené (messenger, sms, poznámky), musela jsem telefon restartovat.
Může být chyba na mé straně nebo je tu i možnost, že se jedná o vadný kus či něco jiného a jak to řešit? Děkuji předem za odpověď.

19 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
v takovém případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Pokud nezmizí a bude se projevovat i po továrním resetu, lze celkem spolehlivě předpokládat, že se jedná o hardwarovou závadu. S tou doporučuji obrátit se na servis, respektive (je-li telefon v záruční době) uplatnit záruku u prodejce.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

zuzana odpověděl před 1 měsícem

Ahoj, podarilo sa ti probém vyrišiť? Mne sa deje to isté, každý deň sa aj 3-4krát zasekne. Nepomohlo ani reset do vyrobnych nastaveni, ani vymazanie uplne vsetkych apps, precistenie pamate…telefon je tým padom nepouzitelny 🙁 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
pokud nepomohlo obnovení do továrního nastavení, pak lze celkem spolehlivě předpokládat, že se jedná o hardwarovou závadu. S tou doporučuji obrátit se na servis, respektive (je-li telefon v záruční době) uplatnit záruku u prodejce.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Lucie Bušfyová odpověděl před 3 týdny

Zdravím,
mám naprosto stejný problém, telefon zamrzá někdy i několikrát denně, i po opakovaném vrácení do továrního nastavení. Nemám v telefonu ani SIM kartu ani paměťovou kartu. U svého prodejce jsem zkoušela reklamovat 3x, 2x se jim vada neprojevila a na jejich diagnostických testech nenašli žádnou chybu, potřetí mi vyměnili celou základní desku, ale problém opět přetrvává.
Mám i videa jak vypadá telefon, když zamrzne a co se děje po odmrznutí. Ve většině případů se začne znovu načítat MIUI, někdy se zobrazí jen zamykací obrazovka a vyskočí hláška ,,Aplikace MIUI Launcher nereaguje.“ MIUI jsem aktualizovala zrovna včera a i dnes telefon zamrznul.
Při reklamaci mi ještě poradili, že problém by mohl být v některém z kódů aplikací třetích stran a mám seznam těch, které jsem měla stažené, když telefon zamrznul, takže mám v plánu postupně jednu po druhé odinstalovat a zjišťovat zda bude problém přetrvávat. To je asi moje poslední naděje.
Moc bych ocenila radu, co ještě mohu zkusit nebo co sledovat.

Karel Kilián Personál odpověděl před 3 týdny

Dobrý den,
pokud telefon zamrzá i po obnovení do továrního nastavení, pak je očividně problém někde v zařízení. Jiná cesta než reklamace není.
Osobně mám spíš nepříjemný pocit z Vašeho dodavatele – dvakrát reklamaci neuznal a pak vyměnil desku? To nevypadá úplně seriózně! Pak je otázkou, zda je deska opravdu vyměněná…
Ano, teoreticky to může dělat nějaká aplikace. Ale to je snadné odhalit: obnovte telefon do továrního nastavení. Po spuštění ho neobnovujte ze zálohy. Bude se pak sekat také? Pokud ano, tak to aplikací není.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Monika odpověděl před 3 týdny

Jak koukám tak nejsem sama komu se seká 😏 že jsem přecházela z note sedmičky ta byla bomba
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 týdny

Dobrý den,
Redmi Note 9 jsem recenzoval a nesekal se. Je ale pravda, že v té době na něm ještě bylo MIUI 11.
V tomto případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalila z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Tadeáš odpověděl před 2 týdny

Mám takový dotaz je normální že když chci odejít ze hry tak se telefon zasekává a pak je v pořádku mám Xiaomi redmi note 9 s MIUI 12.0.5.0 nebo je to nějaká chyba.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 týdny

Dobrý den,
těžko říci, nicméně obecně uživatelé podobný problém v poslední době nehlásili. Můžete zkusit obnovit telefon do továrního nastavení – zejména po tak velké aktualizaci, jako byl update na MIUI 12, to lze jedině doporučit.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Tadeáš odpověděl před 2 týdny

Dobrý den, tovární nastavení jsem už vyzkoušel,ale problém je furt stejný.Jinak telefon funguje úplně normálně. Se

Vaše odpověď

2 + 20 =

Servis XM.cz