Sekané animace – Xiaomi Mi 10t Pro

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: MiSekané animace – Xiaomi Mi 10t Pro
Dominik zeptal se před 2 měsíci

Dobrý den,
má také někdo problém s animacemi v systému? Ne vždy jsou plynulé a občas se seknou. Například když v otevřených oknech kliknu na tlačítko pro uzavření všech oken (křížek), animace pro přechod na domovskou obrazovku se sekne. Není to sice žádný velký problém, ale je to docela škoda. Téměř určitě to není nedostatkem výkonu, ale systémem. Neví někdo jak to spravit, nebo jestli na tom třeba Xiaomi pracuje? Díky moc

4 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
zatím nikdo podobný problém s tímto modelem nehlásil. U takto výkonného telefonu by se rozhodně nic podobného dít nemělo.
V tomto případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Pokud nezmizí a bude se projevovat i po továrním resetu, lze celkem spolehlivě předpokládat, že se jedná o hardwarovou závadu. S tou doporučuji obrátit se na servis, respektive (je-li telefon v záruční době) uplatnit záruku u prodejce.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Dominik odpověděl před 3 týdny

Dobrý den,
chci se zeptat, co mám dělat v případě, že se ani po obnovení do továrního nastavení problém nevyřešil. Na koho se mám obrátit, nebo s kým to mám prodiskutovat. Děkuji

bobasso odpověděl před 3 týdny

……Pro Dominik. 
Je možné vyzkoušet ještě toto. Aktivovat v telefonu „Možnosti pro vývojáře“ a tam si s délkou animací pohrát a nebo je zcela vypnout. Na začátek jen podotknu, že do tohoto nastavení lezou v servisech a běžně není v telefonu dostupné, aby se v něm nemohl běžný uživatel telefonu vrtat a svojí neznalostí věci si tak znefunkčnit telefon. „Možnosti pro vývojáře“ se aktivuje takto. Vlezete do Nastavení telefonu > O telefonu > tu budete opakovaně rychle po sobě klikat na položku „Verze MIUI“ (tu, bez toho barevného loga MIUI 12) . V bublině vám začne vyskakovat hláška „Ještě x kroky a bude z vás vývojář“ .To „x“   je odpočet (7>0) Nakonec vám vyskočí bublina s hláškou „Voiála! Stal se z vás vývojář“ Tímto krokem jste aktivoval, zviditelnil v Nastavení telefonu „Možnosti pro vývojáře“ . A jak se do nich dostanete ? Nastavení telefonu > Další nastavení > a dole pod „Firemní režim“ uvidíte tu položku „Možnosti pro vývojáře“ . Ještě důležité upozornění. Když ty Možnosti pro vývojáře rozkliknete, tak v nich je hned na prvém místě položka „Možnosti pro vývojáře“ a u ní přepínač Aktivovat/Deaktivovat. Tím ,že se z vás stal obrazně řečeno vývojář, tak je přepínač zmodralý, tudíž budou z Nastavení telefonu vždy tyto Možnosti pro vývojáře dostupné (jejich položka) .Pokud přepínač přepnete do polohy Deaktivováno (zešedlý přepínač), tak Možnosti pro vývojáře (jejich položka) z Nastavení telefonu zase zmizí. V Nastavení > Další Nastavení> pod položkou „Firemní režim“ ji neuvidíte. V případě, že byste chtěl opětně Možnosti pro vývojáře aktivovat, zviditelnit, tak zas musíte ťukat na tu položku Verze MIUI do té doby, než se z vás zase stane vývojář. 😀 
Vás v těch Možnostech pro vývojáře bude zajímat oddíl „VYKRESLOVÁNÍ“ (psáno šedě, zesvětlale)  a tu se zaměříte na tři položky Měřítko pro animaci oken , dále na Měřítko pro přechod animací a na Měřítko pro délku animací. U těchto tří položek si někam poznamenejte , jaký Stupeň animace je u každé z těchto tří položek defaultně přednastaven. Toto si musíte napsat proto, že kdyby toto „čarování“ s délkami animaci, či jejich úplná deaktivace telefonu nepomohla, a vy byl donucen jej donést do servisu, tak tyto Stupně animací zase budete muset nastavit na jejich defaultní hodnotu (kterou jste si poznamenal), aby v servisu nepoznali, že jste se v tomto Nastavení pro vývojáře vrtal. To by vám zcela jistě jako záruční opravu neuznali. Také budete muset před odnesením mobilu do servisu v něm tyto Možnosti pro vývojáře deaktivovat, zase je zneviditelnit v Nastavení telefonu, tím že v Možnostech pro vývojáře v té první položce přepnete přepínač do polohy deaktivace (zesvětlalý přepínač ) .
A teď. Pokud každou z těch tří výše zmíněných položek rozkliknete tak tam uvidíte možnosti  Animace Vypnuty a Stupně animace 0,5x, 1x, 1.5x, 2x, 5x, 10x . Defaultně jsou tyto tři položky nastaveny na Stupeň animace 1x  Nejkratší průběh animace je 0.5x a nejdelší 10x. Zkuste ty animace zcela vypnout, pokud na nich netrváte a nebo je snížit na 0.5x , či je zvyšovat. No a uvidíte, jak se bude foun tvářit.

 

 

 

 
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 3 týdny

Dobrý den,
děkuji Bobassovi za tip! Určitě ho vyzkoušejte.
Každopádně problémy s Xiaomi Mi 10T Pro po aktualizaci nikdo nehlásil. Obávám se tedy, že je problém v konkrétním kusu – buď přímo v hardwaru, nebo v ROMce. Asi bych doporučil zkusit reklamaci.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

4 + 0 =

Redmi Note 10