Smazání v úložišti části Ostatní u Redmi Note 8 Pro

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Redmi NoteSmazání v úložišti části Ostatní u Redmi Note 8 Pro
Lenka Neufingerová zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, prosím o radu jak smazat v Úložišti část Ostatní. Ve starším modelu Redmi Note 4 Pro jde na to kliknout a dočasné soubory smazat. Zde bohužel není ani přehled, co by v části ostatní mělo přesně být. 
Přiložila bych k dotazu obrázek snímku obrazovky, ale nedaří se mi ve vašem editoru ho vložit. 
Děkuji vám za odpověď.
Neufingerová L.

9 Odpovědi
bobasso odpověděl před 1 rokem

Jediné co jde tak vlézt do Nastavení > O telefonu > Kliknout na okno Uložiště s “plovoucí hladinou” > sjet pod “barevný válec” > kliknouut na tmavě modré “Vyčistit” > normálně se vám otevře prostředí app Čističe (toho, samého jak otevřeného z plochy). Čistič proskenuje telefon, najde soubory k vymazání. U položek se soubory k vymazání je oranžové zatržitko. Pokud některé položky se soubory  nechcete vyčistit (smazat), tak zrušíte oranžové zatržítko kliknutím na něj. Zbytek s oranžovými zatržítky se pak smaže. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 rokem

Dobrý den,
“ostatní” jsou prostě veškerá data, která nespadají do žádné kategorie, tj. nejedná se o videa, fotky apod. Nejsou v jedné složce, takže je nelze otevřít a podívat se na ně. Může se jednat například o data aplikací, jako jsou mapy navigací, pracovní soubory, soubory her atd.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Lenka Neufingerová odpověděl před 1 rokem

Děkuji za reakci, toto vše jsem včera udělala, ale z nějakého důvodu to tam zůstalo. Až po dnešním restartu mobilu se sloupec Ostatní o dost ztenčil 🙂  Stále si myslím, že pokud jsou to data k aplikacím, má to být v části Aplikace a pokud je to systémové – má to být v části Systém. Ale asi by to bylo moc jednoduché 🙂 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 rokem

Dobrý den,
přesně, jak píšete: kéž by to bylo tak jednoduché a jednoznačné. Bohužel tomu tak není.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Pavla M. odpověděl před 8 měsíců

Dobrý den, 
mám ten samý problém, ale s telefonem Redmi 7A. Položka “Ostatní” se zanáší věcmi, ke kterým se nemám jak dostat. Žádná “čistící” aplikace mi nepomohla. Přijde mi, že položka “Ostatní” funguje jako odpadkový koš, který nejde vynést. Před pár dny jsem udělala asi deset krátkých videí. Když jsem viděla, že už není v paměti místo, devět videí jsme smazala, ale v paměti se žádné místo neuvolnilo, jen položka “Ostatní”  zase vzrostla. Zabírá mi 17 GB z 32. A mám takové tušení, že i kdybych ho dala do továrního nastavení, tak se to bude opakovat. Je ještě nějaká jiná možnost, jak se toho “Ostatní” zbavit nebo je můj telefon prostě divný? 🙂
Děkuji.
Pavla M.

 
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 8 měsíců

Dobrý den,
doporučuji na toto téma prostudovat článek MIUI 12 – tipy a triky: jak smazat „ostatní“ soubory a uvolnit paměť?, kde vše velmi podrobně vysvětluji.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Borek odpověděl před 8 měsíců

Dobrý den pane Kilián, můžete mě prosím poradit. Mám Xiaomi Redmi note 8 T a provedl jsem všechna doporučená smazání , které jsem našel ve vámi zmiňovaném článku tedy Optimalizace  a smazání , Hloubkové čištění a smazání , Stažené a smazání i smazání všech složek ze složky debug.log. Nicméně oddíl Ostatní stále zabírá většinu vnitřní paměti a telefon hlásí nedostatek místa a je pomalý a nespolehlivý. Jediné co jsem neudělal je stažení DiscUsage, protože co mi bude platné, že budu vědět jaké soubory obsahuje oddíl Ostatní, když stejně nebudu vědět , které můžu vymazat. Telefon stále upozorňuje na nedostatek místa a to jsem v něm ani na kartě nenechal vůbec nic, vše jsem vymazal. Také sem neumím vložit screen shot a proto vám jen popíšu co mám na sloupci ted za hodnoty : Systém zelená 10,72 GB, Aplikace a data žlutá 1,27 GB, Ostatní šedá 18,07 GB, vše ostatní je 0 B. Pamět je 32 gb a tedy zbývá jen 1,9 GB volného místa. Jak se tedy zbavit té složky ostatní v telefonu jsou už jen systémové aplikace a tři nainstalované. Já ty data v Ostatní nepotřebuji a nechci vždyt předtím jsem mohl normálně natáčet videa , ukládat obrázky atd. Ted už skoro nic nemůžu , hned mi vyhrožuje telefon že musím uvolnit místo. Já už ale nevím jak a jaké. Děkuji předem.

Staňková odpověděl před 8 měsíců

Dobrý den, Téžám problém se složkou ostatní v paměti telefonu. Mám xiaomi redmi note 8 pro verze 12.5.6 Článek s radami přečten a nepomohl vůbec. Ze 64 GB mám složkou ostatní zabráno asi 60 GB. Zvažuji tovární nastavení. Co s tím? Děkuji

Karel Kilián Personál odpověděl před 8 měsíců

Dobrý den,
bohužel nedokážu takto na dálku identifikovat, co ve Vašich telefonech zabírá místo. Právě proto jsem sepsal ten návod, na který odkazuji.
Tovární nastavení může v takovém případě pomoct, ale pokud si nainstalujete stejné aplikace, které budete používat shodným způsobem, tak je nutné počítat s tím, že se situace může opakovat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

7 + 11 =

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!