STORAGE

Marek zeptal se před 7 měsíci

Dobrý den, Už delší dobu mám problém, že mi stále vyskakuje tabulka „Máte málo místa v zařízení, některé věci nemusí fungovat tak, jak by měli“
Stáhl jsem si tedy aplikaci – nějaký čistič – Promazal jsem manuálně nějaká data – fotky, písničky, hry
Ale jak jsem tam koukal, změnila se pouze RAM, STORAGE zůstal stejný – 99%
Jak, prosím vás, kde, kdy, čím promazat STORAGE ?? Už delší dobu s tím mám problém a nevím co s tím…
Posílám obrázek: http://imgur.com/RbIkK6h

3 Odpovědi
bobasso odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den. Používal bych v Xiaomi pouze tovární app  Optimalizace a Čistič. Vše ostatní, co podobného nainstalujete do telefonu vám ubere místa v paměti a stejně nepomůže. Pro uvolnění interní paměti v telefonu bych jako první volil aplikaci „Redmi Systém manager (No Root), která vám pomůže v telefonu zakázat chod aplikací a odinstalovat jejich aktualizace jak systémových, tak od Google, s kterými běžným způsobem není možné v mobilu nic dělat a pro vás jsou nepotřebné, nepoužíváte je. Pomocí této aplikace uvolníte značné množství místa v interní paměti founu. Nemusíte se obávat, ty zakázané aplikace vám z telefonu nezmizí. Zůstane na ně odkaz na Google play nebo Xiaomi strore, kde si je zpětně můžete zase nainstalovat. A druhá věc. Po delším používání se androidí telefony zaplaví všemožným balastem, který si něco z paměti telefonu vezme. A druhá možnost  udělat reset mobilu do továrního nastavení. Né pro každého je ale tato akce populární. Po něm bude foun ve stavu jako byste jej vytáhnul nový z krabice. Pokud se k této variantě uchýlíte, tak si vše na čem vám v mobilu záleží ( vše co jste si do telefonu poukládal vy) předně zazálohujte. Resetem se totiž vše smaže.

Karel Kilián Personál odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den,
naprosto souhlasím s Bobassem – v první řadě doporučuji používat aplikaci Optimalizace, která je v telefonu od výrobce.
Pak se mi docela osvědčil nástroj DiskUsage, který přehledně ukáže, co zabírá kolik místa. Třeba to pomůže v orientaci, kde začít mazat.
Pokud by žádná z uvedených cest nevedla ke kýženému cíli, pak je řešením reset do továrního nastavení.
Karel Kilián

Marek odpověděl před 7 měsíci

Dobrý den,

  1. Rád bych ale věděl, co vlastně STORAGE je a co obsahuje ?
Vaše odpověď

18 + 9 =