Úložiště, aktualizace, sekání, prostě popiči

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: RedmiÚložiště, aktualizace, sekání, prostě popiči
Aaaa zeptal se před 4 týdny

Zdravím, mám redmi9 a mohu říct a netuším co už co dělat… Telefon zasekanej jako golfové hřiště tak jsem koupil sd kartu s tím že když na ni převedou aplikace tak paměť telefonu nebude tak zajebana.. ovšem nelze ukládat aplikace na kartu… Měl jsem redmi5 a s tou jsem byl nadmíru spokojen jenže mou chybou jsem ho rozbil, proto jsem si pořídil tuto redmi9 s očekáváním že budu podobně spokojen… Ani hovno… Další jsou aktualizace.. ráno se probudím a telefon je zcela přejebany. Proč se mi neustále aktualizují například nastavení, menu, téma, celkový vzhled v telefonu a aplikace které ale vůbec nepoužívám… 
 
 

1 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 4 týdny

Dobrý den,
příště poprosím bez vulgarit. Chápu Vaše naštvání, ale není nutné ho zde takto ventilovat.
O ukládání dat na kartu rozhoduje systém, a ten většinou preferuje interní paměť, protože je rychlejší a spolehlivější. Karta slouží spíš na ukládání fotek a videí.
Doporučil bych tedy zkusit postupně:

  1. Přesunout všechny fotky a videa na kartu a nastavit aplikaci Fotoaparát, aby je ukládala právě tam.
  2. Pokud to nepomůže, pak odinstalovat všechny aplikace, které nepotřebujete.
  3. Jestliže ani to nezabere, pak v takovém případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
  4. Pokud nezmizí a bude se projevovat i po továrním resetu, lze celkem spolehlivě předpokládat, že se jedná o hardwarovou závadu. S tou doporučuji obrátit se na servis, respektive (je-li telefon v záruční době) uplatnit záruku u prodejce.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

19 + 4 =

Chytrý telefon Redmi Note 10S