Xiaomi Mi 11T Pro 5G – ID volajícího do sluchátek

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: MiXiaomi Mi 11T Pro 5G – ID volajícího do sluchátek
Roman MARTINI zeptal se před 2 měsíce

U svého stávajícího telefonu mi to se všemi doma dostupnými BT sluchátky funguje tak, že když třeba poslouchám hudbu z telefonu ve sluchátkách a přichází hovor, tak se do sluchátek dozvím českým hlasem kdo mi volá. U nového telefonu Xiaomi Mi 11T Pro 5G tuto informaci nedostávám.

Kontakty, …, Nastavení, Oznámení identifikace volajícího, Oznamovat ID volajícího – jsem našel možnosti:
Vždy – Pouze při používání náhlavní soupravy – Nikdy.
Očekával jsem, že výběrem “Pouze při používání náhlavní soupravy” dostanu info do sluchátek, ale info není žádné.
Při výběru “Vždy” je informace kdo volá pouze z repro telefonu, ale to nechci, ruší to ostatní a venku to také nechci.
Prosím o radu jak toto správně zprovoznit na MIUI 13.0.15, Android 12, Xiaomi Mi 11T Pro 5G.
Funguje Vám to správně?

7 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
bohužel neuvádíte, o jaký model sluchátek se jedná. Každopádně z toho, jak popisujete situaci předpokládám, že telefon sluchátka nevnímá jako náhlavní soupravu, proto do nich neposílá informaci o volajícím.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Roman MARTINI odpověděl před 2 měsíce

Jedná se o bezdrátová sluchátka OnePlus Bullets Wireless Z. Ale zkoušel jsem to také na SONY MDR-AS600BT a také na EDIFIER X3, všechna tato sluchátka mě se stávajícím telefonem OnePlu 6T fungují a přenášejí informaci o volaném čísle, respektive o jménu volajícího tak jak jej mám uloženo v telefonu a nemám pro toto funkci instalovanou žádnou další aplikaci.S telefonem Xiaomi Mi 11T Pro 5G to bohužel nezvládají.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
na telefonu Xiaomi by to mělo jít patrně také, a to konkrétně volbou Pouze při používání náhlavní soupravy. Je tedy otázkou, zda telefon vnímá uvedená sluchátka jako náhlavní soupravu. Co přesně se u nich zobrazuje v sekci Nastavení-Bluetooth?
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Roman MARTINI odpověděl před 2 měsíce

V sekci BT podrobnosti o BT zařízení Mi 11T Pro zobrazuje následují volby, které mám všechny povoleny:
Zvukové příslušenství.
Zvuková média.
Sdílení kontaktů.
Absolutní hlasitost.
Pro zajímavost jsem se podíval co mám nastaveno v OnePlus 6T
Mimochodem při párování s OnePlus 6T mi vyskočí při párování reálná fotka sluchátek a na jedno kliknutí je spáruju.
V sekci BT podrobnosti o BT zařízení OnePlus6T zobrazuje následují volby, které mám všechny povoleny:
HD zvuk.
Telefonní hovory.
Zvuk médií.
Sdílené kontaktů.
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
to si myslím, že bude ta pointa. Stejně, jako Vám hodinky Samsung při spárování s telefonem Samsung nabídnou více možností díky lepší integraci se systémem, to patrně bude i se sluchátky OnePlus ve spojení s telefonem této značky.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Roman MARTINI odpověděl před 2 měsíce

Vyřešil jsem to jednoduše, telefon Xiaomi Mi 11T Pro to prostě nezvládá a já jednoduše řečeno “Nemám čas, ztrácet čas” Telefon jsem vrátil odkud přišel. Spíše mě zaráží, že můj 4 roky starý telefon to zvládá a to ze všemi bezdrátovými sluchátky, které jsem připojil, nejde tedy o sluchátka, ale o ořezání a nebo naopak vylepšení androidu v telefonu.
Trávím 4 až 6 hodin denně s nasazenými sluchátky, tak proto prostě nechci ustoupit z komfortu, který znám. Naopak jsem čekal tisíce nových vychytávek, o kterých nemám ani tušení a sami mi zjednoduší užívání a vylepší komfort telefonování.
Je smutné, že výběru telefonu jsem věnoval celkem hodně času, a nakonec jsem zjistil, že člověk stejně kupuje zajíce v pytli. Před koupí se dá seznámit pouze s technickými parametry, ale z toho nevyčtu, že mi telefon nebude zvládat základní funkce, které zvládá telefon 4roky starý. Můj starý telefon má Snapdragon 845 a tak mě překvapilo, že více jak 70% všech nových telefonů má mnohem slabší či horší procesor.
Nevím jak vybíráte telefon vy, ale dnes jsem to po několika letech vyzkoušel přímo v obchodě, a zjistil jsem že jediný parametr který se dá zjistiti v obchodě je cena a barva, která je sice pěkná, ale i kdyby telefon byl oranžový nebo zlatý stejně to na komfortu telefonování nic nezmění.
Jinak ty telefony v vitríně jsou všechny stejné 🙂 A když se zeptáte proč zrovna tento telefon a ne třeba tamten, tak se dozvíte, že ten dražší je hezčí 🙂 hups to je zajímavá logika 🙂
Děkuji všem za snahu pomoci 🙂 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
no, já vybírám telefon hlavně na základě recenzí. V obchodě bych si nevybral – tam asi fakt není čeho se chytit. Nemluvě o tom, že obsluha často nemá ani ponětí o tom, co prodává, a nedokáže odpovědět ani na elementární otázky.
Co se týká toho, co umí Váš starší OnePlus – téměř každý výrobce vylepšuje Android o nějaké své vychytávky. Někdy jsou to maličkosti, ale leckdy jde o funkce, jež se nakonec ukážou jako klíčové. Když pak přejdete na telefon jiné značky, tyhle funkce tam být nemusí. I to je (ne)výhoda operačního systému Android například proti iOS, který funguje prakticky identicky na všech iPhonech.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

0 + 2 =

Redmi Note 10 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!