Xiaomi mi band 5 – chyby v měření

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: Mi Band (Watch)Xiaomi mi band 5 – chyby v měření
Marta Kučerová zeptal se před 6 měsíci

Dobrý den, minulý týden jsem dostala tento náramek. Jenže bohužel už od začátku ať dělám co dělám měří to zvláštně. Šla jsem usek, který vím, že má 2,5 km. Náramek nejdřív počítal jen kroky a čas, km a kcal se přidávali podivně a když jsem usla celou trasu náramek mi vyhodnotil, že jsem usla 3,5km cca3000 kroku a jen 120 spálených kcal. Když jsem walking vypla najednou mi na hlavní stránce naskocilo 6km a 5800kroku .. Což je blbost nedělám metrový kroky a se 130kg nespalim jen 120kcal za 2,5 km (podle náramků 3,5km). V čem je problém? V naramku? Nevím co s tím ☹️☹️ děkuji za odpověď 

13 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 6 měsíci

Dobrý den,
náramek Mi Band 5 zrovna testuji a musím konstatovat, že jeho přesnost je – zejména ve srovnání s předchozími generacemi – o hodně vyšší.
Každopádně pokud jste trasu absolvovala se zapnutou aktivitou chůze, pak je velmi podivné, že by to měřilo s 50% odchylkou. Během zapnuté aktivity se totiž používá GPS v telefonu, čili ta přesnost by měla být velice vysoká. V opačném případě by to znamenalo nějaký problém s telefonem.
Čili zásadní otázka je: měla jste ten úsek spuštěnou aktivitu chůze, nebo byl náramek v normálním režimu?
Každopádně to, co se zobrazuje na hlavní stránce aplikace, není poslední aktivita, ale aktivita v průběhu celého dne. Nemůže to být tím?
Přeji hezký den.
Karel Kilián

whitehorse odpověděl před 6 měsíci

dobrý den,
mám podobný problém s trasování při jízdě na kole (navoleno na náramku jako aktivita). Jezdím stále stejnou trasu a poslední 2 jízdy to vede úplně někudy jinudy než bývalo zvykem a udává vzdálenost o cca 500 m kratší (což je logické, pokud vede trasa jinudy). trasu to bere odhadem vzdušnou čarou 200 m od místa, kudy jsem se pohybovala a to vlastně i místy, kudy se nedá ani jet.
děkuji a s pozdravem
Zdenka

Karel Kilián Personál odpověděl před 6 měsíci

Dobrý den,
zkuste aktivitu spustit z mobilního telefonu. Možná je problém v tomto, neboť náramek sám o sobě nemá GPS, a pokud se nespustí sledování trasy pomocí GPS v mobilu, tak to pak dělá právě toto.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

whitehorse odpověděl před 6 měsíci

Děkuji, zkusím to pro porovnání, ale cca před 2 týdny to fungovalo i jen s náramkem dobře (stále spárovaný s mobilem). Je to pak poněkud nepraktické, pokud musí člověk lovit mobil z brašen a hledat aplikaci a čekat než se Mifit načte. Proto je tato funkcionalita na náramku dostupná, ne?
Pěkný den.

Karel Kilián Personál odpověděl před 6 měsíci

Dobrý den,
ano, může to být nepraktické, ale ukáže se tím, zda je problém v telefonu. Pokud i takto zaznamená jen začátek a konec, bude zřejmé, že dochází k ukončování aplikace telefonem a můžeme to zkusit řešit dál.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Lucie Trejbalová odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den, koupila jsem si náramek Mi Band 5, mám ho několik měsíců.  Po pár týdnech od nákupu jsem se začala více soustředit na přesnost měření kroků, bohužel náramek měl občas zásek a ikdyž jsem chodila po bytě, kroky nepočítal. Na druhou stranu počítal kroky při cvičení v sedě a při jízdě na rotopedu, ačkoliv jsem v sekci Workout měla zapnutou tuto aktivitu.
Kromě toho mi náramek cca po měsíci přestal měřit REM spánek, předtím zaznamenával všechny fáze spánku.
Verze je aktuální a nepomohlo ani tovární nastavení. Děkuji a zdravím, Lucka

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,

  • Nefungující měření REM je patrně způsobeno tím, že nemáte zapnuté kontinuální měření tepu. Bez něj to nejde.
  • Náramek počítá kroky dle pohybu ruky, tedy může se stát, že započítá nějaký pohyb jako krok a naopak nezapočítá nějaké kroky, pokud se ruka nehýbe způsobem, který předpokládá. Je to ve své podstatě velmi jednoduché, ale jen orientační měřidlo.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

Veronika odpověděl před 3 týdny

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat, zda byste nevěděli, kde je zakopaný pes…
Pokud na náramku Band 5 spustím fci chůze, vzdálenost počítá opravdu „divoce“. 4,5 km úsek mi včera naměřil jako 78,5 km a dnes 59km, což bych byla rychlejší než jedoucí auto. Mimochodem, chodím i s telefonem.
Předem děkuji za jakoukoli radu.

Karel Kilián Personál odpověděl před 3 týdny

Dobrý den,
tak takovou odchylku jsem ještě neviděl. Nicméně pokud je náramek spárovaný s telefonem, který je v dosahu, pak používá k měření jeho GPS – čili problém by mohl být zde. V aplikaci by měla být vidět absolvovaná trasa. Pokud ano, pak je to jednoznačně chyba GPS v telefonu.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Michaela odpověděl před 3 týdny

Dobrý den, mám náramek MB5 3 týden a po prvním nabití začal špatně počítat kroky, se zpožděním a ne přesně. Do té doby jsem byla z náramku nadšená a teď mi tohle vadí, nepomohlo ani reset a tovární nastavení.  děkuji za radu. 

Vaše odpověď

9 + 7 =