Xiaomi Mi10T Pro – MMS

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: DotazXiaomi Mi10T Pro – MMS
Alena zeptal se před 2 měsíce

Prosím co udělat, nejdou mi stáhnout MMS, je pouze modré kolečko s šipkou a hláškou Klepnutím zprávu stáhnete. Nestáhnu. V nastavení vše dobře, APN pro O2 také správně nastaveno. Prosím poradíte?

19 Odpovědi
bobasso odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den. 
“Letité” telefony od Xiaomi využívaly ještě systémovou aplikaci Zprávy od Xiaomi, kde byla v jejich Nastavení volba “Přijímat MMS zprávy i bez zapnutých mobilních dat” . Současné telefony Xiaomi (Redmi, Poco) s nadstavbou MIUI, ve verzích Global a Europe (EEA) využívají systémovou aplikaci Zprávy od Google. V aplikaci Zprávy od Google je nutností mít zapnuta Mobilní data ,aby šly zprávy MMS zprávy odesílat i přijímat. Je to trochu zvláštní povinnost, když MMS zprávy mají svoji vlastní APN  MMS a nevyužívají APN Internet, ale bohužel zaplých mobilních dat MMS fungovat nebudou. Také je dobré simkartu, ze které uskutečňujete příjem MMS mít ve slotu (šuplíku z boku telefonu) ve slotu SIM1. A dál. Na simkartě jsou již od operátora přístupové body APN Internet/MMS přednastaveny, takže pro chod internetu a MMS byste neměla ručně nic nastavovat.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
je to přesně tak, jak napsal Bobasso, kterému děkuji za rychlou reakci. Ke stahování MMS je nutné mít aktivní mobilní data. Myslím, že příčina Vámi popisovaného problému bude právě zde.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Alena odpověděl před 2 měsíce

Jejda, samozřejmě že mám zapnutá data a mimoto jsem na wifi. Historka má pokračování, přesně za 24 hodin mi přišla SSM tohoto znění: Přišla vám MMS zprava od -420…….. Je uložena v MMS Albu, zobrazit ji můžete zde: https://mms.o2.cz/?pin= ……….  Zpráva zůstane v MMS Albu uložena 30 dní, pak bude vymazána. atd atd
Z toho jsem jelen. Mám u xtou značku telefonu, ale s tímto jsem se nesetkala. Dotazem u O2 mi bylo sděleno, že u nich je prý vše OK. Tak ještě jednou prosím o radu.
 

Alena odpověděl před 2 měsíce

APN bylo přednastaveno, jen jsem zkontrolovala.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
podle té chybové hlášky není telefon nastaven na příjem MMS. Požádejte operátora, ať Vám pošle konfigurační zprávu pro nastavení MMS. Pak by to mělo fungovat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Alena odpověděl před 2 měsíce

Dobrý drn pane Kiliáne, včera jsem to řešila s operátorem skoro celé odpoledne, konfigurační zprávu poslal, zdálo se mi, že mě neodbývá….. výsledek je, že mi MMS nejdou. Dá se bez toho žít, fotky a videa posíláme přes Viber nebo přes jiné. Ale občas se stane, že mi někdo pošle vizitku nebo přímo MMS a prostě spadne do alba. Asi to vzdám. Předtím jsem měla samsung, Huawei a kdoví co ještě, ale toto jsem nezažila. Ale stejně vám děkuji za snahu mi pomoct.

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
také jsme dosud nezaznamenali problémy na telefonech Xiaomi, Redmi či Poco s doručováním MMS. Vzhledem k tomu, že jste – soudě z té adresy – u O2, bych doporučil zkusit to probrat s O2 guru na chatu nebo přímo na pobočce O2.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Alena odpověděl před 2 měsíce

Dobrý večer, s O2 guru jsem to probírala na chatu, s operátorem O2 telefonicky. Oni tvrdí, že ze strany O2 je vše nastaveno dobře. Zítra jdu na pobočku, snad to dopadne. Hezký večer Alena

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
budu moc rád, když dáte vědět, jak to dopadlo na pobočce. Je ale divné, že problém nevyřešila konfigurační zpráva od operátora – to v naprosté většině případů tyto potíže odstraní.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Alena odpověděl před 2 měsíce

Dobrý večer pane Kiliáne, tak bohužel. Včera jsem byla na pobočce O2 v Jeseníku a nedořešilo se vůbec nic. Pán kontroloval nějaké údaje v počítači a řekl, že je vše nastaveno v pořádku. Zkoušel mi poslat MMS, opět točící se kolečko. A dnes přišla SMS zpráva, že v O2 Albu mám MMS ….. atd. Ale říkal, že to točící se kolečko znamená, že MMS došla až k mému telefonu, který ji zřejmě neumí přijmout. Asi by bylo úplně ideální, až někdy budete mít čas abyste mi zavolal, já si vás dám na hlasitý odposlech a dle vašich pokynů bychom zkontrolovali všechno možné a nemožné nastavení. Jinak nevím. Určitě se bez MMS dá žít, ale mrzí mě, že telefon rok a něco starý za bezmála 14 tis. Kč nefunguje tak jak má. A do továrního nastavení se mi fakt nechce. Přeji pěkný večer. Alena

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
jenže divné je, že dosud nikdo další podobný problém s příjmem SMS nehlásil. Kdyby to byla chyba telefonu, tak se to projevuje všem. Jakou verzi aplikace Zprávy máte nainstalovanou? Tuto informaci najdete po klepnutí na ikonu profilu v pravém horním rohu – poté přejděte do Obecné nastavení-Informace, podmínky a ochrana soukromí-Informace o verzi.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Alena odpověděl před 2 měsíce

Dobrý večer, – messages.android_20221101_RC01.phone_dynamic – je to ono?
Děkuji a pěkný večer Alena

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
ano, to je přesně ono. Na Xiaomi 12 mám verzi 20221208. Napadá mě: zkuste se z telefonu podívat do Obchodu Play, zda není dostupná aktualizace aplikace Zprávy, případně ji nainstalujte.
Pak mě ještě napadá, zda nemá aplikace Zprávy zakázaný přístup k internetu. Zkuste se podívat do Nastavení-Aplikace-Správa aplikací-Zprávy-Využití dat. Zde by všechny čtyři přepínače (Mobilní data SIM 1, Mobilní data SIM 2, Wi-Fi a Data na pozadí) měly být aktivní, tj. modré. Pak se podívejte ještě do Nastavení-Aplikace-Správa aplikací-Zprávy-Zakázat využití dat, kde by obě zatržítka měla být aktivní.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Alena odpověděl před 2 měsíce

Dobrý večer, postupovala jsem dle vašich pokynů: v Obchod play byla aktualizace 20230117_01_RC01 atd.  Dále Využití dat: pod grafem dat z minulého měsíce  mám tři přepínače, Mobilní data, Wifi a Data na pozadí, všechny tři jsou aktivní, jen přepínač wifi je sice také modrý, ale světle modrý a nereaguje na přepnutí. A poslední zkouška: Zakázat využití dat u Zpráv – Mám pouze jedno zatrčítko – a to Mobilní data – je aktivní. Žádné druhé nemám. Po resetu telefonu opět MMS nejdou přijímat ani odesílat.  Pěkný večer Alena

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
takže vše vypadá, že je v pořádku. Kromě provedení obnovení do továrního nastavení už mě napadá jen jedna věc, která se dá zkusit. Bude mít ale za následek ztrátu uložených zpráv.
Otevřete Nastavení, pokračujte do Aplikace-Správa aplikací. Zde otevřete Zprávy a zvolte Vymazat data-Vymazat všechna data. Pokud ani poté nebude možné přijímat MMS, pak v takovém případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalila z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Alena odpověděl před 2 měsíce

Dobrý večer, v Aplikaci Zprávy jsem vymazala všechna data. MMS nejde přijímat ani odesílat (kupodivu se zprávy nevymazaly). Tímto končím. MMS pro mě není životně důležité, rozhodně se bez nich dá žít (i když v telefonu za téměř 14 tis. by to asi mělo fungovat :-)).  Do továrního nastavení zatím nepůjdu. Pane Kiliáne moc vám děkuji za tu spoustu stráveného času a za spoustu nápadů. Mějte se hezky a přeji pěkný víkend. Alena

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
ještě mě napadá jedna věc: zkuste si místo aplikace Zprávy nainstalovat nějakou alternatívní. Například Textra bývala hodně dobrá a já sám jsem ji používal dlouhé roky. Zkuste ji nainstalovat a nastavit jako výchozí aplikaci pro správu SMS. Třeba to zabere a pak by bylo jasné, že je příčina potíží v aplikaci Zprávy od Googlu.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Alena odpověděl před 1 měsíc

Dobrý den, Textru jsem si stáhla, a zase odinstalovala. MMS nešly. Jak jsem psala, vzdávám to.
Dík za váš čas a mějte se hezky Alena

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsíc

Dobrý den,
tak to mě mrzí. To byl můj patrně poslední tip, který mě napadl. Přiznám se, že mě nic víc, co by se ještě dalo zkusit, nenapadá. Bohužel ani nikde jinde podobný problém neřešili, takže těžko říci, kde může být chyba. Rád bych nějak pomohl, ale v tomto případě se obávám, že mé možnosti a znalosti jsou u konce. Je mi líto, že Vám nedokáži poradit víc.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

18 + 11 =

Xiaomi Watch S1 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!