Xiaomi Mi9T a neustálé odpojování BT s autorádiem

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: TelefonyXiaomi Mi9T a neustálé odpojování BT s autorádiem
Marek Nevtípil zeptal se před 1 měsícem

Dobrý den, jsem majitelem telefonu Xiaomi Mi 9T a po aktualizaci na Android 10 a MIUI 11, které proběhlo minulý týden, mám problémy s BT připojením v autě Škoda Octavia III ( autorádio Amundsen ). Před aktualizací se telefon přes BT bez problému vždy hned připojil a zůstal připojený a po aktualizaci se sice telefon připojí, ale po chvíli se odpojí. Myšleno tak, že po připojení, které proběhne téměř hned se po cca půl minutě až minutě sám telefon odpojí a opět po chvilce připojí. To se neustále opakuje ve stejném časovém intervalu. Zkusil jsem smazat všechny profily jak v autorádiu tak v telefonu a nic nepomohlo. Taktéž jsem zkusil telefon uvést do továrního nastavení, ale to také nepomohlo. Jediný způsob kdy se BT chytilo na delší dobu byl restartovat telefon v nastartovaném autě ( tedy se zapnutým radiem ), nebo několikrát zkusit oboustranné spárování telefonu a rádia s udáním kódu k párování. Přes telefon  taktéž v autě vytvářím internetové připojení mobilní hotspot a to funguje bezchybně. Tedy internetové připojení je stále dostupné, to nepadá, ale BT se neustále odpojuje a připojuje. S předchozím telefonem Huawei P 9 lite  jsem žádný takovýto problém nezaznamenal. Ten funguje bez problémů. Prosím o radu. Děkuji.

10 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
obávám se, že jste vyzkoušel vše, co bych Vám poradil zkusit, včetně obnovení do továrního nastavení (pokud jste tedy poté telefon neobnovil ze zálohy). Předpokládal bych, že jde o nějaký problém na softwarové bázi, když to s předchozí verzí nedělalo. Čili asi nezbude než počkat, zda to nevyřeší nějaká aktualizace.
Karel Kilián

Marek Nevtípil odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
přesně tak, tovární nastavení jsem udělal bez zálohy a vše znovu nainstaloval a nastavil.
Zkoušel jsem psát také na podporu Xiaomi a ti mi odpověděli ve stylu udělat zálohy a obnovit do továrního nastavení – obnovit ze zálohy – zaktualizovat nejnovější aktualizaci. Pokud to nepomůže kontaktovat prodejce. ( ten s tím ale nemá nic společného ). V podstatě jsem to udělal bez zálohy, vše znovu nastavil a nainstaloval. Kromě té aktualizace, protože telefon se po továrním restartu už objevil s poslední verzí Androidu 10 a MIUI 11.0.4.0.
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 1 měsícem

Dobrý den,
ano, to je v pořádku – po provedení továrního nastavení telefon z bezpečnostních důvodů zůstává na poslední verzi systému.
Karel Kilián

Rene odpověděl před 1 měsícem

Jeste by mozna slo pres Mi Flash nahrat starou verzi miui kde to fungovalo. Pokud tam nebude ARB.

Marek Nevtípil odpověděl před 1 měsícem

Tak dnes jsem ještě zkusil spárování přes externí aplikaci BT a také nefunguje. Mám pocit, že jsou ty restarty zcela nahodilé, ale v pravidelných intervalech ( spárování vydrží cca půl až jednu minutu ). Po restartu je telefon ihned viditelný včetně kontaktů. Jediný způsob kdy se BT chytne a nespadne je pokud na telefonu zruším spárování a dám znovu spárovat se zadáním kódu na telefonu i v autě, to ale není vždycky 100 %.

Karel Kilián Personál odpověděl před 4 týdny

Dobrý den,
napadá mě: zkuste poslat zpětnou vazbu přímo do Xiaomi – možná se tam na problém podívají a vyřeší ho.
Mělo by to fungovat takto:

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Sjeďte úplně dolů a tam je položka Služby a zpětná vazba – klepněte na ni.
  3. Pomocí přepínače označte věc jako Problém.
  4. Popište (asi nejlépe anglicky), v čem je problém.
  5. V sekci Vyberte položky zvolte štítky, které definují podstatu problému.
  6. Zadejte své telefonní číslo nebo (raději) e-mail.
  7. Klepněte na tlačítko Odeslat.

Karel Kilián

Marek Nevtípil odpověděl před 4 týdny

Dnes jsem ještě znovu laboroval s nastavením jak v telefonu tak v autě a došel jsem k těmto závěrům.
Pokud v telefonu nastavím mobilní hotspot a BT zároveň a pak nastartuji auto a dojde k propojení jak hotspotu tak BT ( před aktualizací jsem to tak dělal a bylo vše zcela funkční ) – následně se BT neustále odpojuje a hotspot zůstane propojen.
Pokud v telefonu zapnu pouze BT bez hotspotu a pak nastartuji auto dojde ke spojení BT – následně zůstane BT stabilně propojené a neodpojuje se.
Pokud v telefonu zapnu pouze BT bez hotspotu a pak nastartuji auto dojde ke spojení BT a pak následně zapnu v telefonu hotspot který se také propojí s autem – BT zůstane stabilně propojené a taktéž hotspot zůstane propojený.
Tedy BT zůstane stabilně propojené pouze pokud se spojí v autě s rádiem jako první. BT používám k telefonování a příjmání zpráv v autě a mobilní hotspot používám k propojení rádia ( navigace,… ) online.
Pokud někomu pomůže.

Karel Kilián Personál odpověděl před 4 týdny

Dobrý den,
moc děkuji za Vaší zpětnou vazbu – jistě se bude hodit i ostatním uživatelům, kteří narazí na stejný či podobný problém.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Tom odpověděl před 4 týdny

Dobrý den.  Mám podobný problém, ale se sluchátky. Ještě se mi přes noc změní živá tapeta na tu základní po instalaci a zruší mi widgety z plochy.

Karel Kilián Personál odpověděl před 4 týdny

Dobrý den,
v takovém případě bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
Karel Kilián

Vaše odpověď

0 + 6 =