Xiaomi + Vodafone VoWifi – je nezbytně nutné nakupovat u Vodafone?

Xiaomi poradnaXiaomi + Vodafone VoWifi – je nezbytně nutné nakupovat u Vodafone?
Jantar zeptal se před 2 měsíce

Xiaomi + Vodafone VoWifi – je nezbytně nutné nakupovat u Vodafone tak jak mají ve své tabulce https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/3/2082/ims-sluzby.pdf/?nc=21 nebo mohu počítat stejně jako u svého stávajícího Samsungu s tím, že:
a) přestože deklarují nutnost zakoupení u nich VoWifi normálně jede, nebo
b) jako je u Samsungu sammobile.com ta i u Xiaomi si stáhnu “vodafouní” image který jednorázově přehraju do Xiaomi?
 

11 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
na toto by se bylo lepší zeptat přímo u Vodafonu, ať případně s tou odpovědí můžete operovat v případě, že služby VoWiFi nebude fungovat dle Vašich představ.
Osobně si myslím, že pokud telefon dle deklarace výrobce podporuje VoWiFi, měl by v rámci této služby od Vodafonu fungovat. Netuším ale, zda Vodafone této skutečnosti neklade nějaké (záměrné) technické překážky.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jantar odpověděl před 2 měsíce

Tak mohu to s Vodafonem zkusit, na druhou stranu težko od nich čekat něco jiného než oficiální odpověď než že si mám telefon koupit v jejich eshopu.
Já si před pár lety omylem koupil Samsung také mimo jejich prodejní síť a pak jsem našel pohodlnou cestu jak najít a přehrát obecný firmware za ten “vodafouní”. Potom mi ale v diskusi někdo potvrdil že jsem nemusel že to funguje i obecně. Tak uvidíme…..

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
no, já sám mám v telefonu Xiaomi 12 z běžné distribuce SIM kartu Vodafone a mohu na ní zapnout Wi-Fi volání. Takže si myslím, že by to nemuselo být omezené jen na telefony od operátora.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jantar odpověděl před 2 měsíce

Díky za info. On je to totiž nástroj mnou sice zřídka používaný, ale zato k nezaplacení. Vzácně se mi stane, že zkolabuje mobilní síť, většinou to použiju když jsem mimo kvalitní mobilní signál. Leckdo by to mohl použít s preferencí VoWifi celodenně – mohl bych vyprávět mám kámoše v paneláku a to armování dělá občas se signálem divy……
Nějvětší pecka to je ale při mimoEU dovolené: píchnu se na Wifi nebo hotspot a jsem doma a volám zadarmo, to vše bez jakýchkoli komplikací (krom občas horší kvality hovoru…..

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
nechci se mýlit (a možná se fakt pletu), ale podle mne je hovor přes Wi-Fi operátorem účtován jako běžný hovor. Ale neříkám to se stoprocentní jistotou.
Já jedinou výhodu VoWi-Fi spatřuji v tom, že se člověk dovolá i z míst, kde není pokrytí mobilním signálem – například v různých sklepních prostorách apod.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jantar odpověděl před 2 měsíce

Ano je to účtováno jako běžný hovor, ale s tím, že sedíte doma na gauči. Neboli když jsem v Asii tak přez wifi volám po ČR běžným tarifem a lidem ve skupině zdarma….

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
aha, tak to jsem, přiznám se, vůbec netušil. Měl jsem za to, že v případě volání ze zahraničí je VoWi-Fi účtováno jako běžný zahraniční hovor. Děkuji za rozšíření mých obzorů!
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jantar odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den Karle,
kde v té dvanáctce zapínáte wifi volání? Já pořídil Note 12 Pro a nemůžu nic najít 🙁 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
tuto možnost mám v Nastavení-SIM karty a mobilní sítě. Když klepnu na SIM 1 nebo SIM 2, mám na konci nabídky volbu Uskutečnit hovory pomocí Wi-Fi.
Pokud byste v dané sekci nastavení neměl položku Uskutečnit hovory pomocí Wi-Fi, pak otevřete aplikaci Telefon a na jejím číselníku vyťukejte kód *#*#869434#*#*. Poté by se mělo objevit hlášení VoWiFi carrier check was anebled a v dané sekci by měl být k dispozici přepínač Uskutečnit hovory pomocí Wi-Fi.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jantar odpověděl před 2 měsíce

Díky moc Karle. Kód jsem nevyužil, neb jsem zjistil že jsem slepice a že se pod SIM kartou nastavení voWIFI skutečně nachází.
K dokonalosti (na rozdíl od předchozího Samsungu) chybí:
– nenašel jsem možnost, jak VoWIFI “ikonku” přidat do stahovacího menu, takže kdykoli ho budu chtít aktivovat, tak musím ručně do SIM karty
– pro mě neintuitivní zobrazení že mám funkci zapnutou (zřejmě se objeví ikonka nahoře v liště pouze tehdy kdy je VoWIFI nejen zapnuté ale také aktivní)
– nulová podpora vytáčení (na dvě zelená tlačítka volat přes GSM a volat přes WIFI můžu zapomenout – prostě jen vytočím)
– neintuitivní zobrazení že volám přes WIFI (objevil jsem pouze malou nevýraznou wifi ikonku po vytočení kontaktu + po ukončení problikne řádek že bylo použito VoWIFI.
VoWIFI používám sporadicky takže to nejspíš skousnutelné je, nejvíc asi zamrzí ta netransparentnost, protože jsou situace, kdy si musíte být jistí jak voláte – v exotické cizině to je rozdíl např. VoWIFI 0,-  GSM 700,- za jeden hovor ……… Ale jak už jsem říkal je to sice méně intuitivní ale použitelné (ostatně Samsung mi v cizině taky blbnul a přednabízel GSM i když měl nabízet WIFI – ale tam jsem to viděl ještě před vytočením…)
Každopádně díky moc za radu.
 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíce

Dobrý den,
určitě souhlasím s většinou Vašich připomínek. Já sám nemám zkušenost s tím, jak je VoWi-Fi řešené na telefonech jiných značek, ale z Vašeho popisu soudím, že to má Samsung skutečně zvládnuté o dost lépe. Můžete zkusit poslat zpětnou vazbu do Xiaomi – třeba dopadne na úrodnou půdu a alespoň některé připomínky zohlední.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

8 + 15 =

Poco F4 GT 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!