Změna emoji – zmizení háčků

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: RedmiZměna emoji – zmizení háčků
Michaela Sedláčková zeptal se před 2 měsíci

Dobry den, 
sestra si nastavila v Tématech jiné emoji. Zmizeli ji háčky nad písmeny, místo toho se objevuje jen preškrtnutý obdélník. Bohužel nevime co s tím. Kdybyste nám poradili, byly bychom vděčný. Děkuji, Sedláčková

4 Odpovědi
bobasso odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den.
Je očividné, že vaše sestra si do mobilu stáhnula a nainstalovala zřejmě z obchodu Google Play nebo odjinud aplikaci se smajlíky (emoji), nadšena tím, že bude moci teď do svých zpráv, chatů vkládat smajlíky, které jí běžně mobil nenabízí k použití. Ta aplikace změnila systémový font písma na jiný, který neumí zobrazovat česká písmena s diakritikou ( á, é, í, č, ř, ď, atd) a namísto těchto písmen jsou ve slovech zobrazovány obdelníčky. A jak z toho ven?
1. Ať vaše sestra tuto aplikaci “ na smajlíky“ odinstaluje z mobilu a přestane experimentovat s věcmi, které ji přivedou k problémům s mobilem.
2. Z plochy displeje klikněte na ikonu ozubeného kola, aplikaci “ Nastavení“. V Nastavení rozklikněte položku Témata“ (nad ní je položka Tapeta) > V rozkliknutých Tématech ve vrchní části displeje nad čarou je položka „Moje témata“. Tu rozklikněte. Zde si vyberete jedno ze dvou systémovach témat “ Klasický“ nebo “ Nekonečno“. Na jedno z těchto témat klikněte. U spodu displeje nad oválným zeleným „Použít“ je posuvná lišta ( tahem prstu se dá přesouvat vlevo/vpravo) s položkami Zamykací obrszovka * Domovská obrazovka * Systém * Ikony. U všech těchto 4 položek je možnost zaklinutí (modré zatržítko). U všech těchto položek mějte modré zakliknutí a poté klikněte na to oválné zelené ‚Použít“. Pokud vás telefon vybídne k restartování telefonu, nebo vám vyskočí nabídka, kde jedna z položek nabídne restart, tak dejte Restarovat telefon.(mobil se sám vypne a zase zapne)
Pak ať sestra vyzkouší něco napsat, kus zprávy, cokoli, kde bude slovo s českou diakritikou. Pokud se budou písmena s háčky a čárkami zobrazovat dobře, je to OK a váš problém je tím vyřešen. Pokud ale i nadále budou ve slovech obdelníčky místo písmen s háčky a čárkami tak přikročíte k bodu dva. Nic u toho bodu dva neřešte a udělejte jen to co vám píši. Z mobilem se vám nic nestane a furt na vás bude mluvit česky.
2) Z plochy klikněte na ikonu ozubeného kola, aplikaci Nastavení (telefonu) a dál tam klikente na položky Další nastavení > Oblast > tu rozklikněte a v seznamu států pod sebou změňte stávající „Česko“ na stát “ Indie“.
Z Nastavení vyjeďte, opusťe ho > pár vteřin (cca 10) vyčkete > pak z plochy klikněte na ikonu aplikace „Témata“ . V otevřených Tématech dole je lišta s pěti ikonami. Klikněte na tu pravou „busty“ > nahoře pak klikněte na jednu z těch šesti barevných ikon, na fialovou ikonu „Písma“ ( uprostřed ikony je „T“) > dostanete se do nabídky fontů ( stylů) písma. V seznamu písem pod sebou vyberete hned to prvé písmo “ Roboto“. To je systémové písmo. Kliknete na něj a poté dole kliknete na oválné zelené „Použít“. Nyní vás určitě mobil vybídne dát jej Restartovat. Proveďte restart. Na opět zaplém telefonu z plochy klikněte na ikonu Nastavení a dsle v nastavení klikněte na položku Další nastavení > Oblast > a tu změnte stát z Indie zpět na Česko a je hotovo. Teď už 100% ně se sestře budou zase zobrazovat správně písmena s háčky a čarkami.
…… a ať vaše sestra přestane experimentovat 😀
Ať se vám problém podaří zdárně vyřešit 😉

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
děkuji Bobassovi za rychlou reakci i podrobný návod. Myslím, že není co dodat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Michaela odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den, 
děkuji za odpovědi, nakonec jsme to na to přišly brzy po položení dotazu. Tohle experimentování není poprvé, ale určitě naposledy. 😄 ještě jednou díky moc, mějte se. 

Karel Kilián Personál odpověděl před 2 měsíci

Dobrý den,
jsem rád, že se povedlo problém vyřešit a vlákno uzavírám. Bobassovi ještě jednou děkuji za jeho velkou pomoc!
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

0 + 2 =

Xiaomi Mi Band 6