Zmizení kontaktů

Xiaomi poradnaKategorie dotazu: RedmiZmizení kontaktů
Nina zeptal se před 1 měsícem

Dobrý den,
Prosím o radu.
Zmizeli mi kompletně všechny kontakty v telefonu(Redmi 6) a to jak uložené v telefonu, na SIM tak z googl účtu. Samozřejmě i historie volání. Nejsem si jistá co tomu předcházelo, protože jsem si toho všimla až když mi někdo zavolal. Co by to mohlo ovlivnit bylo asi to, že se mi úplně vybil telefon v průběhu sledování filmu. Ten den se mi vybil tak 3x, ale po prvních dvou vybití, bylo vše v pořádku. To bylo jediné co se stalo jinak než běžně. 
Kontakty nelze nahrát z žádného úložiště. Všude mi to hlásí, že nejsou kontakty ( po otevření Google účtu na PC tam samozřejmě kontakty jsou). Synchronizovala jsem všechno co se dalo, zkoušela importy a nic. Jako by se telefon od všeho odstřihl. 
Moc prosím o radu jak to vyřešit.
Děkuji

3 Odpovědi
Karel Kilián Personál odpověděl před 4 týdny

Dobrý den,
to je dosti zvláštní závada – dosud nikdo podobný problém nehlásil. Každopádně asi bych v takovém případě jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalila z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet a při nové konfiguraci by mělo dojít k napojení účtu Google a tím i načtení kontaktů z něj.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Nina odpověděl před 4 týdny

Dobrý den,
moc děkuji za radu. Továrnímu nastavení jsem se chtěla vyhnout. Takhle alespoň funguje, ale po továrním nastavení to není jisté jestli se nesekne. Přece jen je už starší a bude mít spoustu aktualizací.
Zkoušela jsem odstranit a opětovně přihlásit google účet, ale nejprve mi to házelo chybu (nemohla jsem ho opětovně přihlásit) až když jsem ho nechala den tak se to podařilo. Bohužel to nic nevyřešilo. Vyřešila jsem provizorně kontakty a to stažením do VCard a tím způsobem už to šlo na tvrdo importovat.
Když jsem prohledávala, všechny možnosti narazila jsem v google účtu (v telefonu) na poznámku u synchronizace kontaktů „je potřeba udělit oprávnění pro přístup ke kontaktům„. Všechny oprávnění mám zapnuté. Prohledala jsem kompletně google účet a nikde není nic zakázaného. Říkala jsem si, že kdybych vyřešila tohle, alespoň bych to mohla mít propojený s Googlem a to by bylo skvělý. Ale obávám se že to je systémové.
Vím, že všechny kontakty nedostanu zpátky, protože jsem zjistila, že se přestal Google účet synchronizovat s kontakty asi před rokem.
Ještě jsem kontrolovala SIM kartu na jiném telefonu a kontakty jsou smazané. Takže asi zřejmě telefon všechno smazal.
Kdyby jste věděl jak vyřešit, pouze tu víše zmíněnou větu s oprávněním bylo by to úžasné.
Moc děkuju

Karel Kilián Personál odpověděl před 4 týdny

Dobrý den,
obávám se, že situace je natolik neobvyklá, že tady asi nelze poradit nic konkrétního.
Pokud máte kontakty vyexportované do souboru ve formátu, můžete je zkusit naimportovat přes webovou aplikaci https://contacts.google.com/. Návod najdete zde: https://support.google.com/contacts/answer/1069522?hl=cs&co=GENIE.Platform%3DDesktop#zippy=%2Cze-souboru
Jakmile budete mít všechny kontakty v Kontaktech Google, pak by bylo ideální uvést telefon do továrního nastavení a při úvodní konfiguraci použít účet Google, do kterého jste importovala kontakty. Tím byste je měla mít jednou provždy zazálohované.
Přeji hezký den.
Karel Kilián

Vaše odpověď

20 + 19 =

Redmi 9