Články

Jak zjistit, v jakém stavu je baterie vašeho mobilního telefonu?

Jistě není žádnou novinkou informace, že baterie mobilního telefonu má jen určitou životnost. V průběhu času se její vlastnosti zhoršují – s trochou nadsázky se dá říci, že s každým nabíjecím cyklem se o kousek přiblíží svému konci. Ukážeme vám, jak zjistit, v jakém stavu se aktuálně nachází baterie vašeho mobilního telefonu.

Jak zjistit, v jakém stavu je baterie vašeho mobilního telefonu?
Jak zjistit, v jakém stavu je baterie vašeho mobilního telefonu?

Vliv na životnost baterie má celá řada faktorů, tedy nejen nabíjení a vybíjení, ale například i zátěž či nutnost fungovat při vysokých teplotách. Častým „smrťákem“ je odložení starého telefonu v zapnutém stavu do krabičky, kde se postupně zcela vybije a vypne – v takovém případě ho po roce můžete vytáhnout se značně degradovaným akumulátorem.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!

AccuBattery – v jakém stavu je baterie?

Patrně nejjednodušší cestou, jak zjistit v jakém stavu je baterie vašeho telefonu, je instalace bezplatné aplikace AccuBattery, která nabízí i řadu dalších funkcí. Stáhněte ji z Obchodu Play, nainstalujte a spusťte. Při prvním spuštění budete muset zadat kapacitu baterie vašeho telefonu v miliampérhodinách. Pokud ji neznáte, můžete ji zjistit například v katalogu mobilů MobilMánie či GSMAreny.

K tomu, aby aplikace dokázala detekovat stav baterie, je nutné projít několika nabíjecími cykly, tedy telefon několikrát vybít a nabít. Není nutné nabíjet a vybíjet úplně, ale čím více nabíjecích a vybíjecích cyklů může AccuBattery sledovat, tím přesnější výsledky následně poskytne.

Informace o tom, v jakém stavu je baterie vašeho mobilního telefonu, najdete v aplikaci AccuBattery v sekci Zdraví. Zde uvidíte aktuální kapacitu (jež v průběhu času pomalu klesá) a její poměr k původní kapacitě. Níže lze z grafu vyčíst, jak se baterie opotřebovávala nabíjením a vývoj kapacity baterie v čase.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!

Interní diagnostika

Tento způsob kontroly stavu baterie je sice velmi jednoduchý, ale jen těžko ho můžeme označit za zcela spolehlivý. Problém je v tom, že uvedená metoda nefunguje na všech modelech chytrých telefonů Xiaomi, Redmi a Poco.

Jak tedy na to? Otevřete aplikaci Telefon a na jejím číselníku zadejte sekvenci *#*#6485#*#* (slovy hvězdička, křížek, hvězdička, křížek, šest, čtyři, osm, pět, křížek, hvězdička, křížek, hvězdička). Na většině telefonů není nutné následně stisknout tlačítko pro „vytočení hovoru“ a automaticky se otevře sekce s interní diagnostikou baterie.

Bohužel informace o stavu baterie jsou k dispozici jen u některých telefonů. Konkrétně se jedná o tyto údaje:

  • MF_02 – počet dokončených nabíjecích cyklů.
  • MF_05 – aktuální dostupná kapacita baterie
  • MF_06 – původní kapacita baterie

Jak sledujete, v jakém stavu je baterie vaše mobilního telefonu?

Zdroj: china-review.com.ua.

Xiaomi Buds 5 Pro
Samsung Galasy S25 Ultra

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz a skupinu na Facebooku!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest


16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Milan
3 let před

Redmi Note 10 Pro, kratko po nabiti (97%, zrejme hned ten prvy udaj) som spravil screenshot pomocou uvedenej skratky. Niektore kody tam nemam, mozno su tu ine, niektore hodnoty sa „hybali“.
comment image

Klára
Klára
2 let před

Dobrý večer

Mám telefon Xiaomi Redmi 7, M1810F6LG. Telefon budu mít v srpnu tři roky, telefon funguje bez problémů, nikdy nebyl na reklamaci, baterie v telefonu původní z výroby.

Dnes jsem napsala kód v aplikaci telefon *#*#6485#*#* a zjistila jsem tyto údaje, které mne překvapily

MF_02 172
MB_06 Good

Telefon během tří roků má stále dobrou baterii a není důvod baterii vyměnit za novou

S pozdravem
Klára

DanBlack
DanBlack
Odpovědět  Klára
2 let před

Jak pise autor – ty udaje jsou dost orientacni…
Na mem Mi9 se baterie po 2.5roce taky tvarila jako „Good“ a po mesicnim testovani AccuBatery ukazovalo kapacitu cca 60% 🙁

Pavel Mynář
Pavel Mynář
2 let před

Aplikaci Accubaterry používám a jsem spokojený až na to že se automaticky nevypne nabíjení při dosažení zadané hodnoty ani se neozve signál dosažení nastavené hodnoty

Zdeněk
Zdeněk
2 let před

MI8 s baterií od výrobce

MF kody chybí , MB píše, že je to vše good.

Podle AccuBattery je odhadovaná kapacita 3004 mAh

Příjemný den

Oldřich
Oldřich
2 let před

Totéž Mi9T

Last edited 2 let před by Oldřich
Tomáš
Tomáš
2 let před

V jakém stavu je baterie mých telefonů nesleduju. Jednak proto, že moje mobilní telefony baterii nemají (ten poslední s baterií byl vyroben na konci minulého století), a druhak proto, že životnost akumulátoru telefonu byla v mém případě zatím vždycky delší, než životnost samotného telefonu.

Pavel
Pavel
2 let před

Zdravím, aplikace AccuBattery a ani číselný kód, který se vytáčí pro info o systému a o baterii, nedokázaly odhalit, že baterie má malou výdrž (ani ne jeden den) u telefonu XPERIA 1II (telefon vlastním dva roky) a je jí potřeba vyměnit, po zadání číselného kódu se dokonce zobrazila informace, že baterie je v pořádku, tudíž ji není potřeba vyměnit. Baterii jsem koupil novou a vyměnil jí, telefon nyní vydrží den a půl, pokud ho málo používám, tak téměř dva dny. Tím chci říct, že každý uživatel ví, jak dlouho mu baterie vydržela, když byl telefon nový a jak dlouho vydrží po roce používání. A spíše si myslím, že aplikace AccuBattery baterii vybíjí, pokud jí neustále sleduje a testuje „na pozadí“. Některým uživatelům by možná pomohl „hard reset“ pokud se baterie nadměrně rychle vybíjí, ale tady je nevýhoda ztráta všech dat (takže určitě vše zazálohovat)
Také dost pomůže vypnout NFC (pokud ho zařízení má), vypnout polohu a neinstalovat zbytečné aplikace, které vycucávají baterii.
U Androidu 12 se podívejte na aplikaci „Zprávy“ může mít povolen přístup k fotoaparátu a tím se baterie také zbytečně vybíjí. Vše výše napsané, je z vlastních zkušeností, snad to někomu pomůže.
Přeji všem hezký den.

16
0
Napište nám svůj komentář!x