Které telefony dostaly v 5. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou první únorový týden, a protože je pondělí, podíváme se na to, které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát se nových verzí dočkalo třináct telefonů – sedm Redmi a šest Xiaomi, z toho tři z projektu Android One.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení, dostaly či dostanou aktualizaci na MIUI 12. V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským ani čínským verzím a stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě budete muset vyčkat, až update uvolní operátor.

Které telefony dostaly v 5. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které v pátém týdnu, tj. od 1. do 7. února, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. Tentokrát to bude sedm telefonů Redmi a šest modelů Xiaomi, z toho tři z projektu Android One.

Telefony Redmi

 • Redmi 7A (evropská verze) dostává od 3. února 2021 aktualizaci na V12.0.1.0.QCMEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi 9 Power/Redmi 9T (evropská verze) dostává od 4. února 2021 aktualizaci na V12.0.2.0.QJQEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi 9/Redmi 9 Prime (globální verze) dostává od 3. února 2021 aktualizaci na V12.0.3.0.QJCMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi 9C NFC (evropská verze) dostává od 7. února 2021 aktualizaci na V12.0.6.0.QCSEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi 9C NFC (globální verze) dostává od 3. února 2021 aktualizaci na V12.0.6.0.QCSMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi Note 9S (globální verze) dostává od 1. února 2021 aktualizaci na V12.0.1.0.RJWMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi Note 9T (globální verze) dostává od 4. února 2021 aktualizaci na V12.0.5.0.QJEMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.

Telefony Xiaomi

 • Xiaomi Mi 10 Pro (globální verze) dostává od 2. února 2021 aktualizaci na V12.2.5.0.RJBMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
 • Xiaomi Mi 10T Lite (evropská verze) dostává od 7. února 2021 aktualizaci na V12.0.9.0.QJSEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi 10T/Xiaomi Mi 10T Pro/Redmi K30S Ultra (evropská verze) dostává od 1. února 2021 aktualizaci na V12.0.19.0.QJDEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi A2 (globální verze) dostává od 7. února 2021 aktualizaci na V11.0.21.0.QDIMIXM. Jde o další update postavený na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi A2 Lite (globální verze) dostává od 4. února 2021 aktualizaci na V11.0.18.0.QDLMIXM. Jde o další update postavený na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi A3 (evropská verze) dostává od 7. února 2021 aktualizaci na V12.0.3.0.RFQEUXM. Jde o další update postavený na Androidu 11.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 15. února. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Zdroj: xiaomifirmwareupdater.com.

Které telefony dostaly ve 4. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 4. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu první únorové pondělí, takže se, jak je na našem blogu zvykem, podíváme na to, které telefony dostaly v Číst dál...

Které telefony dostaly ve 3. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 3. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu poslední lednové v pondělí, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly Číst dál...

Které telefony dostaly ve 2. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 2. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou druhý týden roku 2021, a protože je pondělí, podíváme se na to, které telefony dostaly aktualizace MIUI Číst dál...

Redmi 9
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Milan
18 dní před

Zapomněl jste na Redmi Note 8t. Taky v pátém tydnu dostal aktualizaci na MIUI 12 a Android 10.

Milan
Milan
Odpovědět  Karel Kilián
17 dní před

Tak se omlouvám. Máte v tom přehled, klobouk dolů. Neinformovanost byla na mé straně…
Přeji další úspěchy ve Vaší prospěšné práci pro nás zájemce v oblasti telefonu a technologií.👍

Petr
Petr
9 dní před

Dnes ráno naskočila aktualizace na MIUI 12 u Redmi 7A EU verze.

Olga
Olga
2 dní před

Dobrý den, po zapnutí se mi zobrazí -Systém Android Přihlásit se k síti ČEZ-. Mobil jsem kopila od majitele, který měl O2. Já mám sim od Čezu. Nevím si s tím rady. Děkuji za odpověď. Olga

Mirda
Mirda
22 hodin před

Dnes mi dorazila na Xiaomi MI10 T aktualizace MIUI na verzi V 12.1.2.0. RJDEUXM o vel. 2,8 G, aniž bych před tím obdržel vámi uváděnou aktualizaci od 1,2,2021 V 12.0.19.0. QJDEUXM. Je to v pořádku ?

10
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x