Které telefony dostaly v 8. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Únor je definitivně za námi, a protože je tu pondělí, podíváme se na to, které telefony dostaly od 22. do 28. 2. aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát to bude Poco X3 NFC, dva telefony Redmi a tři telefony Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12. V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím a stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly v 8. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které v osmém týdnu, tj. od 22. do 28. února, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. Tentokrát to bude Poco X3 NFC, dva telefony Redmi a tři telefony Xiaomi.

Telefony Poco

  • POCO X3 NFC (evropská verze) dostává od 22. února 2021 aktualizaci na V12.0.8.0.QJGEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
  • POCO X3 NFC (globální verze) dostává od 28. února 2021 aktualizaci na V12.0.8.0.QJGMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.

Telefony Redmi

  • Redmi Note 8 Pro (evropská verze) dostává od 27. února 2021 aktualizaci na V12.0.4.0.QGGEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
  • Redmi Note 9 (globální verze) dostává od 28. února 2021 aktualizaci na V12.0.7.0.QJOMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi Mi 10 Pro (evropská verze) dostává od 26. února 2021 aktualizaci na V12.2.5.0.RJAEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 10 Pro (globální verze) dostává od 25. února 2021 aktualizaci na V12.2.5.0.RJAMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 10T Lite (evropská verze) dostává od 26. února 2021 aktualizaci na V12.0.1.0.RJSEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite (evropská verze) dostává od 24. února 2021 aktualizaci na V12.1.3.0.RFNEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 8. března. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Zdroj: xiaomifirmwareupdater.com.

Které telefony dostaly v 9. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly v 9. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou první březnový týden. Protože je pondělí, podíváme se na to, které telefony dostaly v devátém týdnu roku Číst dál...

Poco X3
Které telefony dostaly ve 12. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 12. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou další týden roku 2021, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony Číst dál...

Které telefony dostaly v 10. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly v 10. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou desátý týden roku 2021, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony Číst dál...

Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lípa
Lípa
1 měsíc před

Dobrý den
Dostane Poco x3 nfc i Androin vyšší než 10? Možná ti nelze technicky. Jsem laik.. Napadlo mě to.diky

Martin
Martin
Odpovědět  Lípa
1 měsíc před

Já myslím že dostane někde to i psali že bude android 11..

Lípa
Lípa
Odpovědět  Martin
1 měsíc před

Děkuji pěkně za odpověď. Fajn. Domnívám se, že to posouvá softwarovou životnost co se aktualizací týče dále do budoucna. Starší zařízení jsem postupně vyřadil, pro potíže s aktualizacemi.. To je patrný obchodní tah.

Lípa
Lípa
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Ano, domnívám se. Alespoň to tak vypadá.

Lípa
Lípa
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Výborně, děkuji za potvrzení. Mám jich několik doma, tak mě to přirozeně zajímá.

Martin
Martin
1 měsíc před

Potvrzuji Poco x3 nfc evropská verze

JirkaD
JirkaD
1 měsíc před

Zdravím chci se zeptat? Kdy? asi bude na mím REDMI 9 aktualizace na Android 11 kdy se tak toho nebo můžu až dočkat atd.

Tomáš
Tomáš
1 měsíc před

Mám a zatím bez problémů. POCO X3 EU verze.

Dobesch
Dobesch
1 měsíc před

Dobrý den,
dnes na MI 10T Lite (evropská verze) dorazil Android 11

18
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x