Články

Které telefony dostaly ve 49. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu pondělí, a to na našem blogu XM.cz znamená jediné: podíváme se na to, které telefony Xiaomi, Redmi a Poco dostaly ve 49. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát to bylo jen sedm modelů – čtyři Poco a tři Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12 (některé již rovnou verzi 12.5). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!

Které telefony dostaly ve 49. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 49. týdnu, tj. od 6. do 12. prosince, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech bylo aktualizováno pouze sedm modelů – čtyři Poco a tři Xiaomi.

Telefony Poco

  • Poco F3 (evropská verze) dostává od 9. prosince 2021 aktualizaci na V12.5.7.0.RKHEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Poco F3 (globální verze) dostává od 9. prosince 2021 aktualizaci na V12.5.5.0.RKHMIXM. Jde o MIUI V12. postavenou na Androidu 11.
  • Poco X3 GT (globální verze) dostává od 6. prosince 2021 aktualizaci na V12.5.7.0.RKPMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Poco X3 Pro (evropská verze) dostává od 8. prosince 2021 aktualizaci na V12.5.4.0.RJUEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.

Telefony Redmi

  • Ve 49. týdnu nedostal aktualizace MIUI a/nebo Androidu ani jeden telefon Redmi.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi 11T (evropská verze) dostává od 7. prosince 2021 aktualizaci na V12.5.8.0.RKWEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 10 Lite (evropská verze) dostává od 6. prosince 2021 aktualizaci na V12.5.6.0.RJIEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 11 Lite 4G (globální verze) dostává od 9. prosince 2021 aktualizaci na V12.5.8.0.RKQMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 20. prosince. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Samsung Galaxy S25

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz a skupinu na Facebooku!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest


63 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
w.zdenek
w.zdenek
3 let před

POCO F3 aktualizace 10. prosince ráno, na MIUI 12.5.7.0, a taky 11. prosince Zip soubor 320 Mb uložen … a nevím, co to je, nelze otevřít, snad záloha?

Screenshot_2021-12-13-06-52-50-282_com.google.android.keep.jpg
w.zdenek
w.zdenek
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Ale instalace byla o den dříve… Zrovna jsem držel mobil v ruce (v obou případech), jinak bych to netvrdil. Ale ono to vyjde na stejno, je to záloha (asi)

Peter
Peter
3 let před

Dobre ránko, chybí mi vám tam aktualizace za minulý týden, synovi přišla na Redmi 9 12.5. 3.0

Tomáš
Tomáš
3 let před

Dobrý den prosím vás dostane redmi 9 aktualizaci na nový android

Mára
Mára
3 let před

Doufám,že se na telefony Redmi Note 7 nezapomene, pořád nadčasově fungují a zážily i tu nejposlednější aktualizaci MIUI a ještě pamatuji čas,kdy systém běhal na starém Androidu 9x, dnes už má 10. Telefon by bylo škoda pohřbívat

scink
scink
3 let před

Už se konečně vrátilo nahrávání hovorů? Už dost dlouho kvůli tomu neaktualizuji. Je to pro mě nutné na práci. Hovory z cest si prostě na základně přehraji a udělám co jsem nasliboval. Bez nahrávek polovinu úkolů neudělám, protože než dojedu tam kde to mohu zpracovat, už nebudu vědět co vlastně mám udělat.

Petr
Petr
3 let před

Dnes redmi note 8

Petr
Petr
3 let před

.

Screenshot_2021-12-14-10-01-05-718_com.android.settings.jpg
LukášP
LukášP
3 let před

Ozve se prosím někdo, kdo vlastní Redmi Note9 Pro zakoupený u T-Mobile. Vím o co jde, ale rád bych věděl, jestli je nás víc co čekají na nový Miui12.5 + A11, nebo je chyba v mém kuse. Začátkem listopadu ofi vyšlo na naše Redmi Miui 12.5 ..
Momentálně mám Miui Global 12.0.4.0 (QAJZEUXM) se zabezpečením Androidu 10 z 1.3.2021 a tak tedy čekám na novější.
Psal jsem před pár dny i na T-Mobile a odpověď:…. k uvolnění schválené sw verze konečným uživatelům dochází přibližně 1-3 týdny od schválení softwaru, liší se to ale výrobce od výrobce.
Poslední verze je 12.5.4.0 – Android 11.

Míla
Míla
3 let před

Zdravíčko, Mi Note 10 Lite, dnes dorazila globální aktualizace 12.5.4.0 s logem Enhanced Edition? Asi 710 MB.

Jan
Jan
3 let před

Dobrý den, dnes Mi Note 10 evropská rom V12.5.5.0 s možností rozšíření ram o 2GB

Vašek
Vašek
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Taky mám Redmi Note 9 Pro, koupil jsem ho před měsícem v Datartu, tedy žádný operátor a stále žádná aktualizace. Dnes jsem dal v nastavení stáhnout nejnovější aktualizační balíček a po restartu telefonu mám stále Miui Global 12.0.4.0 (QJZEUXM) se zabezpečením Androidu 10 z 1.3.2021.

Vašek
Vašek
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Bohužel stále nic. Před třemi dny mi byla nabídnuta aktualizace, ale opět na 12.0.4.0 (QJZEUXM) přijal jsem a doufal, že po restartu pak třeba přijdou ty další balíčky. I když dám ručně vyhledat aktualizace, stále tam nic není. Nevěděl by jste co s tím? Nemůže to blokovat třeba antivirus? Používám F-Secure, který jsem dostal k telefonu na 6 měsíců zdarma. Bude mi vůbec nabídnuta MIUI 13, kdybych neměl ty aktualizace?

Xxxxxxx
Xxxxxxx
3 let před

Mi note 10 lite

Screenshot_2021-12-15-12-00-44-660_com.android.updater.jpg
Michal
Michal
3 let před

Poco X3 NFC EU verze 12.5.4. na tuto verzi aktualizováno již ve 45. týdnu, ale v tomto opět malý balíček ve stejné verzi a přibyl popisek, že jde o Enhanced verzi 🤔 Fotky 45. týden a dnes pro porovnání… 🤷

Screenshot_2021-11-17-02-53-04-726_com.android.updater.jpg
Michal
Michal
Odpovědět  Michal
3 let před

Zde současná

Screenshot_2021-12-16-08-51-18-861_com.android.updater.jpg
Jakub
Jakub
3 let před

Zdravím, právě jsem aktualizoval své Redmi Note 7 na MIUI 12.5.3, viz foto

Screenshot_2021-12-16-20-00-58-674_com.android.updater.jpg
Vojtěch
Vojtěch
3 let před

Dobrý den

Chci se zeptat, dostane Xiaomi Redmi 7 nějakou aktualizaci nebo tento telefon bude bez aktualizací systému?
Mám na mysli aktualizace MIUI nebo Android nebo telefon aktualizace systému nezvládne?
Budou vánoce, tak abych věděl, jestli koupit nový telefon nebo ještě vydržet?

Vojtěch
Vojtěch
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Dobrý večer

Zvládne telefon verzi MIUI 12.5? Mám obavy z toho, aby se nestalo to, že se bude sekat, nebude fungovat správně instalace aplikací atd. Vím, že je dobré udělat tovární nastavení, jenomže já mám telefon Xiaomi Redmi 7 a Jakub má Xiaomi Redmi Note 7 a Xiaomi Redmi Note 7 je výkonově lepší, je tam Qualcomm Snapdragon 660 a Xiaomi Redmi 7 má Qualcomm Snapdragon 632, tak jestli Snapdragon 632 zvládne MIUI 12.5?

Jakub
Jakub
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Jak jsem četl, myslel jste Redmi Note 7, aktualizaci na MIUI 12.5.3 mám a stále je zde android 10, je chyba v mé aktualizaci?

Jakub
Jakub
Odpovědět  Jakub
3 let před

Ještě přikládám foto

Screenshot_2021-12-18-15-17-47-909_com.android.settings.jpg
Pepa
Pepa
3 let před

Zdravím,

Nevíte někdo, proč Redmi 7A (evropská verze) stále nenabízí možnost aktualizace MIUI 12.5.3 – když právě pro evropskou verzi již nějaký ten měsíc daná aktualizace k dispozici je?

Neobjevily se nějaké chyby, které třeba vedly ke stažení této verze? Chápu, že je to lowend – ale tohle uvolňování aktualizací je fakt zdlouhavé… Děkuji za reakci.

Pepa
Pepa
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Zdravím,

Děkuji za reakci.

Já zatím stále visím na V12.0.2.0.QCMEUXM, a vím, že jste nějak uváděl, že nejdříve je aktualizace dostupná pro 1% uživatelů, pak pro 10% a pak pro ostatní.

Proto mě zaráží, že ani po takové době telefon stále nenabízí možnost aktualizace.

Pepa
Pepa
Odpovědět  Pepa
3 let před

Tak nakonec jsem se pochlapil a nahodil aktualizaci ručně (sám stáhl onu aktualizaci a vybral balíček k instalaci), protože bych se asi nedočkal.

A musím uznat, že i takovýto telefon fakt ožil s 12.5.3!

I mi přijde řazení jednotlivých položek v nastavení více intuitivní a zdá se, že i lepší překlad.

Za mě paráda, jen je mi záhadou, proč na mě Xiaomi zapomnělo…

Pepa
Pepa
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Děkuji. Ano, je od operátora, ale bez žádných známek přizpůsobení a verze FW viz výše.

Tak asi je to opravdu tím. Já si jen stáhl aktualizační balíček EU – aktualizace proběhla se zachováním dat a opravdu musím říct, tohle se povedlo.

Jen bych měl ještě dotaz – nevíte, jak lze vyvolat režim rozdělené obrazovky, když pro navigaci užíváte gesta?

V seznamu naposledy spuštěných aplikací již zmizelo takové to menu, které se objevilo při podržení prstu na příslušné aplikaci (tam byla možnost zamknout v paměti danou aplikaci a právě i rozdělení obrazovky).

Nyní jste rovnou přesměrován do informací o aplikaci (a další volby – jako mazání dat, automatické spuštění atp).

Děkuji za info a zdravím🙂

Pepa
Pepa
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Děkuji za reakci.

Ano, dle všeho, jediná možnost je – místo navigace gesty používat 3 softwarová tlačítka – pak lze režim rozdělené obrazovky aktivovat.

Též přeji hezký den.

Pepa
Pepa
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Zdravím,

V mém případě se položka nachází v:

Nastavení – Další nastavení – Zástupce gesta – Zástupci tlačítek a tam jsem si to nastavil pod klávesu – kde to mám u svých telefonů Sony – viz. přiložené Screenshoty.

Jinak opravdu musím říct, že tato aktualizace i takto slabému telefonu fakt výrazně pomohla a svižnost je znát úplně ve všem. PARÁDA!

Screenshot_2021-12-30-11-06-45-503_com.miui.calculator.jpg
Pepa
Pepa
Odpovědět  Pepa
3 let před

A tady ještě jeden Screenshot

Screenshot_2021-12-30-11-05-31-159_com.android.settings.jpg
Pepa
Pepa
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Rádo se stalo. Já právě, jak jsem přemýšlel nad možností rozdělené obrazovky, tak jsem to nastavení postupně procházel dokola a dokola, až mě trklo, že toto bude zřejmě jediná možnost, jak docílit režim rozdělené obrazovky.

SUPR – za článek budu určitě rád😉.

Zdravím.

Pepa
Pepa
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Zdravím,

Jinak mě překvapilo, že globální verze dostala nižší verzi MIUI než verze evropská – čekal bych takovou (12.5.5), která nyní byla uvolněná pro Čínu, když už to bylo výrazně později…

Pepa
Pepa
Odpovědět  Karel Kilián
3 let před

Aha.

Děkuji za objasnění.

Též přeji pěkný den🙂

63
0
Napište nám svůj komentář!x