Které telefony dostaly ve 52. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou předposlední týden roku 2020, a to je na našem blogu okamžik, kdy se podíváme na to, které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Dnes to budou dva telefony Poco, tři Redmi a sedm modelů Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení, dostaly či dostanou aktualizaci na MIUI 12. V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským ani čínským verzím a stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neobjeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě budete muset vyčkat, až update uvolní operátor.

Které telefony dostaly v 52. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které v 52. týdnu, tj. od 21. do 27. prosince dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. Tentokrát to bude dvanáct kousků: dva telefony Poco, tři Redmi a sedm modelů Xiaomi.

Telefony Poco

 • Poco F2 Pro (evropská verze) dostává od 25. prosince 2020 aktualizaci na V12.2.3.0.RJKEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
 • Poco F2 Pro (globální verze) dostává od 25. prosince 2020 aktualizaci na V12.2.3.0.RJKMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.

Telefony Redmi

 • Redmi 7 (globální verze) dostává od 22. prosince 2020 aktualizaci na V11.0.1.0.QFLMIXM. Jde o MIUI 11 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi 9 (globální verze) dostává od 23. prosince 2020 aktualizaci na V12.0.2.0.QJCMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi Note 9 (globální verze) dostává od 24. prosince 2020 aktualizaci na V12.0.6.0.QJOMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.

Telefony Xiaomi

 • Xiaomi Mi 10 Lite (evropská verze) dostává od 25. prosince 2020 aktualizaci na V12.1.2.0.RJIEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
 • Xiaomi Mi 10T/Xiaomi Mi 10T Pro/Redmi K30S Ultra (evropská verze) dostává od 24. prosince 2020 aktualizaci na V12.0.15.0.QJDEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi 9 Lite/Xiaomi Mi CC 9 (evropská verze) dostává od 23. prosince 2020 aktualizaci na V12.0.5.0.QFCEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi 9 Lite/Xiaomi Mi CC 9 (globální verze) dostává od 21. prosince 2020 aktualizaci na V12.0.5.0.QFCMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi 9 SE (globální verze) dostává od 21. prosince 2020 aktualizaci na V12.0.3.0.QFBMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi A2 (globální verze) dostává od 25. prosince 2020 aktualizaci na V11.0.19.0.QDIMIXM. Jde o aktualizaci postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi MIX 3 5G (globální verze) dostává od 23. prosince 2020 aktualizaci na V12.0.2.0.PEMMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 9.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 4. ledna. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Zdroj: xiaomifirmwareupdater.com.

Nová aktualizace pro Xiaomi Mi 9 přináší vyšší výkon a stabilitu
Nová aktualizace pro Xiaomi Mi 9 přináší vyšší výkon a stabilitu

Čínský gigant začal v uplynulých dnech uvolňovat novou aktualizaci pro telefon Xiaomi Mi 9. Jedná se i minoritní update, což Číst dál...

Servis XM.cz
Které telefony dostaly ve 31. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 31. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu pondělí, a to na našem blogu XM.cz znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v uplynulých Číst dál...

Chcete vyzkoušet MIUI 14 jako první? Zapojte se do beta testování!
Chcete vyzkoušet MIUI 14 jako první? Zapojte se do beta testování!

Zatímco v Číně už probíhají aktualizace telefonů na nejnovější verzi grafické nadstavby MIUI, zákazníci na jiných trzích ještě musejí počkat. Číst dál...

Xiaomi Mi Band 7

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

35 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Petr
2 let před

Zdravím, koukám, že opět Redmi 7 nějaký update, ale ne ten miui 12.. Je vůbec nějaká šance že to ten mobil dostane? Zatím mi spíše přišlo že to dostává jenom nějaké update k té 11ce postavené na Androidu 10..

Petr
Petr
Odpovědět  Karel Kilián
2 let před

Děkuji, za odpověď. Jináč blog sledují furt nejsem sám z rodiny kdo má Xiaomi.

Roman,
Roman,
2 let před

25.12. tam na mé Redmi Note 8 Pro čekala aktualizace, v detailu oprava chyb a zabezpečeni a po restartu už mi mobil nenaběhl. Nabídka jen restart (do stejného stavu, Wipe data a připojení k aplikaci, kde stejně nešlo nic udělat. Takže Wipe data 🙁 . Pěkný svátek :-).

Lucie
Lucie
Odpovědět  Karel Kilián
2 let před

Dobrý den,

bohužel pán není sám. Mám úplně stejný příběh / problém…A vím o dalších 2 lidech 🙁 Pořád nechci kliknout na Wipe Data, pořád doufám, že objevím někoho, kdo by mi z telefonu vytáhnul (bohužel) neuložené fotky za půl roku 🙁 Nějak se nechci smířit s tím, že v dnešní době je to definitivní stav…

Hezký den.

Lucka

Matěj
Matěj
2 let před

Já do teď nemám MIUI12 na Xiaomi Redmi Note 8 bude vůbec?

Honza
Honza
Odpovědět  Matěj
2 let před

Jestli máš tlf, od vodafonu, tak asi smolík, dle mých info se na aktualizaci nepracuje

Pete
Pete
2 let před

Dobrý den chci se zeptat jestli vůbec redmi 9 EU verze dostane miui 12

Last edited 2 let před by Pete
Olda
Olda
2 let před

Moc se nevytáhli. (Mi9 lite) V přihlašovací obrazovce jedou barvy v cca 8 bitech = mazanina. ☹️☹️☹️ Možná chtěli šetřit Aku, ale vypadá to příšerně. Hrozné hrubé barevné přechody.

Screenshot_2020-12-29-07-53-02-743_lockscreen.jpg
Olda
Olda
Odpovědět  Olda
2 let před

Nedá se to sejmout. Ale tam kde je černo je zkrátka tapeta v cca 256 barvách.

Olda
Olda
Odpovědět  Karel Kilián
2 let před

Úplně zbytečné, ani jedna nahlášená chyba nebyla nikdy opravena.
Ukázkou je špatné zobrazování výdrže aku, který ukazuje pouze interval 24h. Mnoho lidí si na to všude ztěžuje, ale Xiaomi mlčí.

Zdeněk
Zdeněk
2 let před

Hezký den,Redmi Note9Pro se včera 2x restartoval a jednou přestal reagovat na displej a nešel vypnout.Dnes při pročítání těchto příspěvků a kontrole verze MIUI opět zamrzl a udělal reset..Při dotyku na klavesnnnici displej zobrazí navvic neekoolik stejných písmen.

Zdeněk
Zdeněk
2 let před

Od posledního komentáře další dvě zamrznutí a reset. Dost nepříjemný .

šarik
šarik
2 let před

Na Redmi 7A došlo MIUI Global 11.0.5.0 QCMEUXM.

Jan Kral
Jan Kral
2 let před

Dobrý den, já se chci zeptat. Mám Xiaomi redmi note 8 global a když se pokouším stáhnout aktuazicaci ručně, tak mi to nejde. Telefon nemám od operátora.

Jan Kral
Jan Kral
Odpovědět  Karel Kilián
2 let před

Dobře, děkuji

Honza
Honza
2 let před

Dobry den zajímá mne jestli můj telefon redmi note 5 pro dostane miui12, a přibližně kdy ?
PS : moc vás obdivuji za vaši práci že si na toto uděláte čas 💙

Honza
Honza
Odpovědět  Karel Kilián
2 let před

Děkuji moc za odpověď ale teď mám jisté problémy a nerozumím co se mi děje s telefonem přiložíme vám screenshot. Předem zase moc děkuji za odpověď a vážím si vás že si na to uděláte čas 🤗 PS: tohle je z mého druhého moc nepoužívaného mobilu ale pořád nechápu co to znamená “nouzový režim ” tak se celkem bojím co je s mým druhým telefonem .

Last edited 2 let před by Honza
Honza
Honza
Odpovědět  Honza
2 let před

Moc se omlouvám zde je i screenshot. Vlevo dole je napsáno nouzový režim nic jsem si nezjišťoval protože vím že vy jste profesionál tak jsem to radši poslal vám s tím že se bojím že mi třeba někdo Hackl ten mobil nebo něco takového 😔

Screenshot_2021-01-04-00-20-36-679_com.miui.home.jpg
Last edited 2 let před by Honza
35
0
Napište nám svůj komentář!x