Lion Mobile zajistil dodávku milionu respirátorů pro české zdravotníky

Epidemie koronaviru zasáhla prakticky celý svět a s jejími následky se budeme patrně ještě nějakou dobu potýkat. Jedním z nejdůležitějších úkolů je v současnosti ochrana zdravotnického personálu, který přichází do kontaktu s potenciálně nakaženými pacienty. Zejména důležitý je dostatek ochranných pomůcek: respirátorů, roušek, rukavic a dalších prostředků.

Situace byla kritická obzvláště v prvních týdnech, kdy se zásoby ochranných pracovních prostředků povážlivě tenčily. Z důvodu nedostatku respirátorů museli například někteří praktičtí lékaři a stomatologové dočasně přerušit svou praxi.

Lion Mobile zajistil milion respirátorů

Společnost Lion Mobile, patřící pod investiční skupinu INCORE, i přes fakt, že je primárně importérem a dodavatelem specializované telekomunikační techniky, GSM přístrojů a jejich příslušenství, přišla s nabídkou svých možností, napomohla a stále pomáhá s dodávkami zdravotního materiálu z Číny do ČR.

„Díky našim dlouholetým obchodním vztahům a zkušenostem s obchodem s Čínou, se nám podařilo v extrémně krátké době zajistit výrobu a dodávky tak potřebného zdravotnického materiálu. V České republice chyběly tou dobou miliony respirátorů i nezbytných zdravotních a ochranných pomůcek. Pomocí našich obchodních ambasadorů přímo v Číně jsme kontaktovali výrobce respirátorů a během dvou dnů se nám podařilo zajistit výrobu milionů respirátorů a dalšího zdravotnického materiálu. Po jednání s orgány ČR nyní realizujeme rychlou přepravu tohoto vzácného zboží do ČR.“ uvedl výkonný ředitel Lion Mobile Jiří Hradecký.

Lion Mobile zajistil dodávku milionu respirátorů pro české zdravotníky
Lion Mobile zajistil dodávku milionu respirátorů pro české zdravotníky

Ochranné pracovní prostředky se v uplynulých dnech staly silně nedostatkovým zbožím – poptávají je prakticky všechny země, potýkající se s koronavirem. Mnohé továrny, které je v Číně vyráběly, přitom teprve rozjížděly výrobu po předchozí odstávce. Ta byla způsobena nařízením čínské vlády z důvodu snahy o omezení šíření infekce.

I přes všechny tyto komplikace Lion Mobile zajistil výrobní kapacity a následné dodávky milionu respirátorů pro české zdravotníky, a to především pomocí sítě vlastních kontaktů přímo v místních výrobních závodech.

První letadlo s respirátory již přiletělo do Česka

Letadlo s první várkou respirátorů třídy FFP2 již přistálo na pražské Ruzyni a další letecké dodávky jsou očekávány v následujících dnech.

„Zpočátku jsme řešili vzniklou situaci se zástupci Vlády ČR, nyní koordinujeme naše dodávky se státní správou dle jejich současných potřeb. Jsme domluveni, že dokud bude potřeba přetrvávat, pomůžeme takto zásobovat nejen nemocnice, ale i kraje a města, která nás již kontaktovala se žádostmi o dodávky zdravotnického materiálu.” dodává Hradecký.

Je třeba zdůraznit, že od prvních jednání a objednávky k dodání první zásilky respirátorů FFP2 do České republiky uplynulo pouhých deset dnů. Další letadla s ochrannými pracovními prostředky pro české zdravotníky, zajištěné právě společností Lion Mobile, by měla přistát v nejbližších dnech.

“Alespoň tímto způsobem se snažíme pomoci v boji proti COVID-19 a za to patří dík především našim zaměstnancům, kteří, nehledě na pracovní dobu, neúnavně vyřizují potřebnou agendu.” zakončuje Jiří Hradecký.

Roborock S5 Max

2 komentáře: „Lion Mobile zajistil dodávku milionu respirátorů pro české zdravotníky

 • 27. 3. 2020 (9:45)
  Permalink

  Dobrý den,moc mě potěšilo,že tato firma takhle obětavě a významně pomohla s obstaráním tohoto životně důležitého zboží.Máte určitě nejen ode mě velké poděkování.

 • 27. 3. 2020 (13:23)
  Permalink

  @Jirina
  Dobrý den,

  moc děkujeme za milou reakci. Předal jsem Váš komentář všem kolegům, kteří se na této akci podíleli.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.